«На добраніч, Інґрід» Катеріни Януш і Мерві Ліндман

сонні книжки, книжки на добраніч, читання перед сном, книжка-картонка, шведська дитяча література, книжки для найменших, що читати малюкам, що читати дітям, God natt Ingrid, Raben & Sjögren, Katerina Janouch, Mervi Lindman, книжки про повсякдення

Чи існують нудні теми для дитячої книжки? Букмоль продовжує серію дражнилок, де показує книжки для найменших про найбуденніші речі та досвіди. Прання, застуда, чищення зубів — чи може це дорівнятися до піратських пригод, двобоїв із драконами чи космічних мандрів? Вирішуйте самі та розкажіть нам.

Сьогоднішня «сонна» книжка-картонка розповідає про звичайний вечір малої Інґрід. Ритуал приготування до сну — це перевдягтися і перевдягти ведмежа, почистити зуби, розчесати волосся та поміняти бантики, вкласти спати всі іграшки та неодмінно обійняти та цьомнути кожну з них.

 

Нічого дивовижного, правда? Саме так. Саме тому найменшим читачам і читачкам буде не складно асоціювати себе з головною героїнею. Маємо надію, що кожен із них також зможе асоціювати себе та своїх маму чи тата з останньою ілюстрацією у книжці, останньою частиною ритуалу Інґрід. А розмірений ритм тексту та пастельні «кучеряві» ілюстрації допоможуть читачам заспокоїтися і налаштуватися на сон.

Katerina Janouch, Mervi Lindman, «God Natt, Ingrid», Rabén&Sjögren, 2015.

Ліза Гречанюк
Ліза Гречанюк

авторка, редакторка сайту Букмоль