Історії на добраніч для бунтарок: феміністичне видання для дівчат

Good Night Stories for Rebel Girls, феміністичний журнал, гендерні стереотипи, що читати дівчатам, книги для дівчат, Kickstarter, впливові жінки, 100 відомих жінок, біографії відомих людей

І знову на краудфандинговій платформі Kickstarter підтримано й успішно профінансовано феміністичне видання для дівчат. Цього разу мова про книжку на добраніч «Good Night Stories for Rebel Girls» (Історії на добраніч для бунтарок), вигадану італійськими підприємицями Оленою Фавіллі і Франческою Кавалло. Проект зібрав 530 395 доларів на платформі Kickstarter, що перевищує заявлену мету проекту більше ніж у десять разів.

«Good Night Stories for Rebel Girls» — це 100 історій про 100 видатних жінок: космонавток, дослідниць, спортсменок, винахідниць, керівниць держав, письменниць, художниць та інших видатних жінок, які змінили світ. Книгу оформлено як збірник казок, у якому кожна історія займає одну сторінку. Художньо інтерпретовані біографії героїнь книжки доповнені ілюстраціями 100 сучасних художниць. До книги увійшли історії про життя королеви Єлизавети, Фріди Кало, Хатшепсут, Анни Політковської, Серени Вільямс, сестер Бронте та інших видатних жінок.

Авторки проекту є засновницями компанії Timbuktu Labs, що виробляє навчальні програми і товари для дітей. Вони починали зі створення електронного дитячого журналу, який зібрав безліч позитивних відгуків, і розсилки, у якій розповідали про виховання дітей без гендерних стереотипів. Як зазначено у відео-ролику про проект, у масовій культурі та дитячій літературу досі дуже мало рольових моделей, які могли слугувати адекватним прикладом для дівчат і показували б, що бути дівчинкою — не означає сидіти і чекати принца. Як зазначають Олена Фавіллі і Франческа Кавалло, книгу «Good Night Stories for Rebel Girls» потрібно читати на ніч не тільки дівчаткам, але і хлопчикам — асоціювати себе зі сміливими, розумними і самостійними героїнями збірника захочеться всім.

Бути дівчинкою — не означає сидіти і чекати принца

Оскільки для заявленої мети кампанії — зібрати кошти на публікацію 1000 примірників — було потрібно лише 40 тисяч доларів, авторки вирішили встановили додаткові цілі. Тепер благодійних внесків вистачить на створення та випуск розмальовок, аудіокниги, тимчасових татуювань і постерів, а 400 надрукованих примірників «Good Night Stories for Rebel Girls» буде надіслано до благодійної організації Read to a Child.

До кінця кампанії залишилося 3 дні, протягом яких ще можна стати щасливим володарем або щасливою володаркою одного з перших екземплярів книги, замовити комплект книг і рекомендації для вчителів, отримати можливість поспілкуватися з авторками проекту та провести майстер-клас Timbuktu з боротьби із гендерними стереотипами в школі.

Букмоль
Букмоль

"тебе з'їмо ми вмить" ©