що таке бук моль

Якщо коротко й офіційно, то BOKMÅL — це громадська організація «Культурна ініціатива «БУКМОЛЬ», метою якої є проведення освітньої, культурної, просвітньої діяльності, популяризація читання серед дітей і підлітків та поширення найкращих світових літературних надбань в Україні.
Якщо коротше, та вже не так офіційно, то це команда літературознавців, дослідників дитячої літератури, критиків і справжніх ентузіастів, відданих справі й ідеї формування в Україні культури читання, розвитку критичного мислення, поваги та толерантного ставлення до інших.
Ми високо цінуємо інтелектуальну працю і щиро віримо у те, що створюючи проект BOKMÅL, трошечки рятуємо світ (бодай від нудьги).

У першу чергу, BOKMÅL – це інтернет-журнал, у центрі уваги якого одна з найуспішніших і, можливо, найважливіших галузей українського книговидання, а саме дитяча та підліткова література. На сторінках сайту ми викладаємо фахові оцінки дитячих та підліткових видань і розповідаємо про світові літературні тенденції. Ділимося важливими міркуваннями експертів щодо культури, виховання й освіти та корисними порадами дітям, підліткам і батькам. Публікуємо інтерв’ю з письменниками, ілюстраторами, науковцями, психологами, педагогами та висвітлюємо важливі теми й актуальні проблеми, пов’язані з дитячою та підлітковою культурою, освітою, вихованням. Викладаємо матеріали, що сприяють розвитку в Україні толерантного демократичного суспільства, а також інформуємо читачів із новинами культурно-літературного життя в Україні та світі.

редакцiя

Ми створили Букмоль не для того, аби просвітлювати чи повчати вас, а для того, щоби ділитися з вами своїми найцікавішими літературними знахідками та корисними порадами, перевіреними досвідом, розповідати про світ у всьому його різноманітті та спонукати глибоко осмислювати як вигадані тексти, так і тексти свого життя. Єдине, чого ми б хотіли вас навчити — отримувати від читання задоволення та насолоду. А щоби текстів, які здатні подарувати такі відчуття, в Україні було більше, ми намагаємося максимально критично, виважено й професійно оцінювати усі ті книжки, що їх можна знайти на полицях наших книгарень.

Міра Київська
головна редакторка
співзасновниця Букмолі, літературознавиця та літературна критикиня

Ми зважаємо на естетичну вартість дитячої літератури й не ставимося до неї як до одного із засобів виховання дітей. Саме тому більшість оглядів і рецензій на нашому сайті – фахові, від літературних критиків, літературознавців і дослідників дитячої літератури.

Ми поділяємо думку про плюралізм значень, тому прагнемо висвітлювати проблемні теми з різних точок зору та позицій. Всі ми різні, але всі рівні й усі маємо право на те, щоби бути почутими.

Ми не наполягаємо на істиності наших тверджень і свідомо не прагнемо бути об’єктивними, оскільки вважаємо, що незаангажованість – це міф та провокація.

Усі матеріали для рецензій та оглядів редакція обирає орієнтуючись на потреби та інтереси читачів. Для нас важливо не бути обмеженими зобов’язаннями перед будь-якими організаціями чи певними людьми, а писати максимально критично та чесно. Отож ми не публікуємо на нашому сайті рецензії, написані на замовлення видавництв, авторів та інших зацікавлених осіб. Якщо ви хочете, щоби ми написали рецензію на певну книжку, можете надіслати нам паперовий примірник або електронну книгу. Ми обов’язково прочитаємо її, і, якщо вважатимемо її вартою уваги, напишемо про неї. Але майте на увазі, що наша оцінка буде максимально щирою. Матеріалам про книжки рекламного характеру на сайті відведено окрему рубрику – ПРОМО (КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ).

Статті, у яких зазначено особу автора, відображають винятково точку зору автора. Позиція редакції може не збігатися з точкою зору автора. Але ми намагаємося стежити, щоби матеріали на нашому сайті відповідали нашій філософії, а автори поважали одне одного й утримувалися від будь-якої дискримінації, ксенофобії, невігластва, приниження людської гідності, ворожнечі за релігійною, національною та іншими ознаками. Якщо ви не погоджуєтеся з тією чи іншою висловленою на сайті думкою, то завжди можете вступити до дискусії.

Використання матеріалів нашого сайту дозволяється лише з особистою некомерційною метою. При використанні матеріалів посилання на сайт є обов’язковим. Адміністрація ресурсу негативно ставиться до порушення авторських прав. Якщо Ви є правовласником і Ваші права якимось чином порушуються на ресурсі, просимо Вас негайно повідомити це приватним повідомленням на нашій фейсбук-сторінку і ми спільними зусиллями вирішимо проблему.

Ми завжди раді новим авторам і авторкам, критикам і критикиням, журналістам і журналісткам. Якщо Ви плануєте спробувати себе в ролі автора чи авторки, або маєте будь-які інші пропозиції до редакції, пишіть нам на пошту editor@bokmal.com.ua .
Прохання до потенційних авторів – надсилайте коротку інформацію про себе, зразки своїх статей і перелік тем, які вас найбільше цікавлять.

реклама & спiвпраця

Оскільки BOKMÅL є вузькопрофільним сайтом про дитячу літуратуру та життя дітей, підлітків і батьків загалом, наша цільова та фактична аудиторія — це насамперед свідомі громадяни країни, яким не байдуже до рівня культури, освіти та життя в Україні сьогодні та у майбутньому. Це батьки, освітяни, підлітки, люди, які працюють у культурній сфері або просто активно цікавляться нею.

Наш сайт має широкий арсенал рекламних можливостей і дозволяє не лише розміщувати банери та брати участь у рекламних добірках, а й створювати різні спецпроєкти. При цьому ми справді дбаємо про результативність реклами та завжди шукаємо ті рішення, які спрацюють. Докладніше про формати реклами на нашому сайті ви можете прочитати в ТУТ.

Ми прагнемо, щоби реклама на нашому сайті була етичною, естетичною, ефективною та доцільною. Щоби вона не дратувала наших читачів, а допомагала їм знайти те, чого їм бракує.

Ми не займаємося прихованою рекламою, тому всі партнерські матеріали містять відповідну позначку.

Ми проти агресивних форматів реклами, не співпрацюємо з певними категоріями рекламодавців і залишаємо за собою право відмовити в рекламі, якщо вважаємо, що вона суперечить нашим принципам та філософії.

Мета нашої організації – розвивати культуру в Україні, тому ми завжди охоче підтримуємо та йдемо на співпрацю з некомерційними проєктами, цілі яких суголосні нашим. Бо ж разом ми сильніші та можемо зробити значно більше!

Катерина Кіщинська
менеджерка з комунікацій
Філологиня з «Києво-Могилянської Академії», авторка підліткової редакції Teenside. Відповідає за комунікацію щодо реклами з усіма видавцями та видавництвами. Якщо ви хочете, щоби ваші книжки знайшли своїх відданих читачів і стали справжніми бестселерами, пишіть на пошту: afisha@bokmal.com.ua
Міра Київська
головна редакторка
Відповідає за банерну рекламу та спецпроєкти. Звертатися з будь-якими комерційними, некомерційними пропозиціями, питаннями співпраці та партнерства й питаннями інформаційної підтримки. Писати на пошту editor@bokmal.com.ua.
лiтклуб & teenside

ЛІТКЛУБ БУКМОЛЬ, про життя якого на сайті розповідає однойменна рубрика, створений нами задля живого читання вголос, соціалізації, творчого та інтелектуального зростання його відвідувачів і перетворення читання на хорошу й приємну звичку отримувати задоволення від читання книжок. На сьогодні ЛІТКЛУБ – це регулярні інтерактивні читання в неформальній атмосфері та вільній групі, де щоразу зустрічаються не тільки давні друзі, а й новачки. Завдяки ЛІТКЛУБУ діти можуть ознайомитись із найкращими дитячими книжками, як виданими, так і ще не виданими в Україні, але вже перекладеними учасниками культурної ініціативи Букмоль. Досвід, отриманий під час зустрічей, допомагає дитині соціалізуватися, вчить її не соромитися говорити та краще висловлювати власні думки. А ще кожне читання в нас супроводжують захопливі майстер-класи за мотивами книжок, які сприяють творчому осмисленню почутої історії, розвивають дрібну моторику малюків, уяву, креативність і вміння зосереджуватися на створенні чогось своїми руками. Крім того, ЛІТКЛУБ БУКМОЛЬ – це цікавий і захопливий вид сімейного дозвілля та можливість спільного культурного й інтелектуального розвитку для батьків та дітей. Читання у літклубі розширюють можливі інтерпретації прочитаної книжки, дають нагоду осмислювати і продовжувати історії, розвивати уяву в інший спосіб, аніж коли дитина читає на самоті.

Наталя Андрейко
кураторка Літклубу
Журналістка, кураторка інтерактивних читань. Допомагає дітлахам зустрітися та подружитися з ідеальними книгами й усією душею полюбити сторітайми. Якщо ви хочете підтримати ЛІТКЛУБ, стати нашими партнерами або співпрацювати з нами в будь-який інший спосіб, пишіть на пошту: litclub.bokmal@gmail.com
Юлія Конопляна
кураторка підліткової редакції TEENSIDE
Кураторка письменницьких курсів і літературних лекторіїв, вчить підлітків розуміти літературу й писати художні тексти. Якщо ви хочете створити спільний проєкт з підлітками або приєднатися до редакції (якщо самі підліток) пишіть на teenside.home@gmail.com або в інстаграм @teenside_bokmal.

TEENSIDE — це освітній проєкт, покликаний навчити тінейджерів основам журналістики, вмінню осмислено й обґрунтовано розповідати про себе, культуру і світ навколо. Під керівництвом досвідчених кураторів і редакторів підлітки 13-19 років пишуть художні й публіцистичні тексти різних жанрів, створюють подкасти, організовують культурні й освітні події та втілюють у життя індивідуальні проєкти.
Із TEENSIDE підлітки можуть відчути себе частинкою справжньої редакції, працюючи в онлайн-виданні BOKMÅL на одному рівні з дорослими в усьому — від формування редакційної політики до ведення сторінок у соціальних мережах. Основна частина редакції знаходиться у Києві, але ми дистанційно співпрацюємо й з підлітками з інших регіонів України.
TEENSIDE — це проєкт, завдяки якому тінейджери можуть розповісти про все, що їх хвилює, та бути справді почутими!

контакти

Пошта редакції сайту: editor@bokmal.com.ua
Пошта відділу комунікацій: afisha@bokmal.com.ua
Пошта підліткової редакції TEENSIDE: teenside.home@gmail.com
Пошта ЛІТКЛУБУ: litclub.bokmal@gmail.com

Наша сторінка у ФЕЙСБУЦІ
Наша сторінка в ІНСТАГРАМІ
Офіційний ТЕЛЕГРАМ
Телеграм-канал студії НОВИН

Реквізити ГО «Культурна ініціатива БУКМОЛЬ» для меценатів, благодійників й інших прекрасних людей, готових підтримати нас.

ЄДРПОУ: 39875130
Р\р: 26001052746220
Отримувач: ГО КУЛЬТУРНА ІНІЦІАТИВА БУКМОЛЬ
МФО банку: 300711 ( ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”, м.Київ )