Книжка Патріка Джорджа "Врятуй тварин" створена для того, аби розповісти дітям про правильне ставлення до тварин у процесі захопливої взаємодії з книжкою.
Про читання / Рецензія
29 Серпня 2017
4563
Тварини Патріка Джорджа: врятуй їх усіх
Міра Київська
головна редакторка

Animal Rescue, як розповідати дітям про тварин, книжки про тварин, благодійність, порятунок тварин, звільнення тварин, хороше ставлення до тварин, жорстоке поводження з тваринами

У вересні 2017 у “Видавництві Сатрого Лева” нарешті видали світовий бестселер Патріка Джорджа “Врятуй тварин” – інтерактивну книжку-картинку, створену для того, щоби розповісти дітям про правильне ставлення до тварин. Ідея цього видання проста та водночас геніальна. Кожну розгортку книжки присвячено одному виду тварин, життя яких так чи інакше залежить від людини. На лівій сторінці зображено природне для тварини середовище або ж і самих тварин на волі. На правій читач бачить звірятко у світі людей: на арені цирку, за ґратами зоопарку, на бійні, на комірі пальта тощо. Але варто просто перегорнути сторінку з прозорої плівки — і відбувається диво: поневолені тварини опиняються на волі, а впольовані, перетворені на модні аксесуари, предмети інтер’єру чи на страви при цьому ще й оживають!

Ми можемо лише уявляти собі, як це — бути тигром, слоном, крокодилом або черепахою. Та можемо зрозуміти, чому потрібно рятувати диких тварин і захищати їх. Це те, що робить нас людьми. Ця книжка стане першою сходинкою на шляху кожної дитини до свідомого, співчутливого майбутнього.
Вілл Треверс, офіцер Ордену Британської імперії, президент благодійної організації BFF (Born Free Foundation)

Animal Rescue, як розповідати дітям про тварин, книжки про тварин, благодійність, порятунок тварин, звільнення тварин, хороше ставлення до тварин, жорстоке поводження з тваринами

…історії конструюються саме у процесі гортання сторінок, а візуального протиставлення цілком достатньо для того, щоби донести основний меседж і дорослим, і малим читачам.

Для дитини така інтерактивна книжка є чудовою можливістю стати, хоч поки й лише у книжці, але рятівником або рятівницею тварин, відчути зв’язок із пухнатими, зубатими та лускатими створіннями, а також замислитися над тим, наскільки по-різному людина може впливати на навколишній світ та його мешканців. 

Ілюстрації Патріка Джорджа яскраві та мінімалістичні. А текст? Його просто немає, адже історії конструюються саме у процесі гортання сторінок, а візуального протиставлення цілком достатньо для того, щоби донести основний меседж і дорослим, і малим читачам. При цьому, однією з переваг книжки є те, що “розповіді” про звільнення/повернення/воскресіння кожної окремої тварини присвячено цілу розгортку. Крім, на жаль, риб, що так і залишаються у риболовних сітях, та курей, з десятків яких лише кільком вдається потрапити на зелені луки.

І якщо після повернення тварин ліва сторінка виглядає повніше та гармонійніше, то права стає чудовим підтвердженням того, що життя без експлуатації тварин також можливе…

І якщо після повернення тварин ліва сторінка виглядає повніше та гармонійніше, то права стає чудовим підтвердженням того, що життя без експлуатації тварин також можливе: усмішки не зникають з облич відвідувачів аквапарку після “зникнення” кита, кімната не стає менш затишною без тигрової шкіри, а гламурна пані не перестає бути модницею, коли з її пальта забирають лисичку. Усе це допомагає читачам співпереживати героям і водночас усвідомлювати, що тварини існують для себе, а не для задоволення людських потреб.
Ще одна приємна особливість англомовного видання у тому, що чимала частина коштів від продажу книжок іде на підтримку благодійної організації BFF (Born Free Foundation).


Patrick George, Animal Rescue, PatrickGeorge, 2015.

інтерактивні книжки дитячі книжки про тварин екологія книжки про тварин книжки-картинки