У листопаді свій десятий день народження святкує харківське видавництво «АССА».
Про читання / Контекст
2 Листопада 2019
3069
Більше ніж книги: видавництву «АССА» 10 років
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
видавництво АССА, коти вояки, факти про видавництво, знижки на книги, акції на книжки, що читати, українські видавництва, 10 лет издательству асса, украинские издательства, скидки на книги, акции на книжки, что читать

Illustration: Maria Gratsia

А ви знаєте, як починають видавати книжки? Чи обов’язково мати філологічну освіту, щоб займатися видавничою справою? У листопаді свій десятий день народження святкує харківське видавництво «АССА». І спеціально до свята редакція поділилася історією заснування, секретами роботи з книгами та іншими цікавими фактами про видавництво. 

#1

Рішення про відкриття бізнесу прийняли першого квітня. І виявилося, що це не жарт.

#2

Абревіатура «АССА»  розшифровується як «Агенція сучасних спеціалістів та авторів».

#3

Назву вигадали чотири співзасновниці: альпіністка, пірнальниця з аквалангом, байдарочниця та яхтсменка, які одного дня разом вирішили з головами поринути у видавничий бізнес. Жодна з них не має філологічної освіти, але завдяки досвіду кожна може писати, редагувати, верстати, вираховувати рентабельність, працювати з типографіями та продавати.

#4

Першим офісом видавництва була квартира однієї із засновниць. Там, на підвіконні у кабінеті, стояла й перша покупка для видавничої справи – лазерний принтер. Місцем для оперативних нарад стала, звісно ж, кухня. Автори, редактори, коректори, верстальники – до цього «офісу» сходилися всі. Однак чоловіку співзасновниці, у житлі якої розташувалася видавнича штаб-квартира, невдовзі набрид ненормований робочий день у власному помешканні, і «офіс» переїхав… до іншої квартири.

#5

Перший проект видавництва «АССА» – «Україна. Відпочивай активно!» – став для усіх співробітників більше, ніж просто книгою. Ця своєрідна філософія активного відпочинку, путівник Україною для тих, хто не уявляє свого життя без мандрів, і підштовхнула «АССА» до видання інших туристичних книг та мап.

#6

Один із наймасштабніших проектів видавництва «АССА» – видання українською світового бестселера «Warriors» – серії «Коти-вояки». Це серія вже давно стала для українських шанувальників більше, ніж просто книгами, оформившись в самостійний і самоорганізований фанатський рух котофанів, який існує, розвивається та шириться без участі видавництва.

#7

Для найменших читачів видавництво «АССА» створило серії яскравих розвивальних книг із наліпками «Крихітка» та «Малятко-зайченятко». Це книги-зближення з дитиною для батьків та книги-нові відкриття для дітей.

#8

Навчальні проекти видавництва – серії «100 тем», «Стікербуки», тренажери зі шкільних предметів – це не лише посібники, які допоможуть школярам підтягнути знання та покращити успішність. Це ціла філософія безперервного навчання, яке дарує дітям радість пізнання нового, гордість за власні успіхи.

#9

Нова художня серія «Час фентезі», яку видавництво «АССА» започаткувало у 2018 році, вже встигла зібрати довкола себе багатьох молодих українських та закордонних письменників, які працюють в жанрі фентезі для підлітків. Книги «Часу фентезі» завоювали не лише любов читачів, а й книжкові нагороди від експертів: портал «Барабука» назвав роман Володимира Арєнєва «Дитя песиголовців» кращим українським фентезі для підлітків 2018 року, а книга Наталії Матолінець «Варта у Грі» отримала відзнаку в номінації «Дебют року в прозі».

#10

Нетиповим для видавництва став проект «Там, де вдома» – 112 віршів про любов та війну від волонтерів та воїнів АТО. Це не лише паперова, електронна книга віршів від восьми молодих поетів і поеток та книга-білінгва з перекладами поезій англійською, а і Youtube-канал відеопоезій, на якому вірші зі збірки звучать голосами читачів.

Усі 10 років свого існування видавництво «АССА» доводить, що його назва невипадкова: рухається в ногу з часом та є спеціалістом видавничої справи. І спеціально до свята усім читачам видавництво дарує знижку -20% на будь-які книги на офіційному сайті.

видавництво "АССА" знижки українські видавництва