Про книжку-картинку "Дивний випадок у космосі" Ендрю Колба, створену на основі пісні Девіда Бові "Space Oddity".
Про читання / Рецензія
12 Квітня 2019
3067
Дитяча книжка про Майора Тома: космічний привіт від Девіда Бові
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Andrew Kolb, Space Oddity, David Bowie, Дивний випадок у космосі, девід бові дитяча книжка, книжки про космос, рок

Музика та поезія мають чимало точок дотику, тому, на щастя, у світі існує безліч віршів, які хочеться проспівати, і аж ніяк не менше пісень, які хочеться записати, щоби читати та перечитувати. А найкращі з пісень хочеться доповнювати малюнками, щоби ділитися своїми переживаннями на ще одному рівні. Можливо, саме тому кілька років тому виникла книжка-картинка «Дивний випадок у космосі», яку канадський ілюстратор Ендрю Колб створив на основі славнозвісної «Space Oddity» Девіда Бові — сумної, зворушливої та безкінечно красивої пісні, що розповідає про дивний випадок у космосі, який трапився із таким собі майором на ім’я Том.

Земля майору Тому.
Земля майору Тому.
Візьміть свої протеїнові пігулки,
 одягніть шолом.
Земля майору Тому.
Зворотний відлік розпочато, двигуни працюють.
Перевірте запалювання
 і нехай Бог Вам допоможе.

Як і у книжці-картинці, у пісні йдеться про вигаданого Девідом Бові астронавта, що загубився у відкритому космосі. Пісню було випущено в окремому синглі у 1969 році — саме тоді, коли екіпаж американського космічного корабля Аполлон-11 здійснив висадку на Місяці. Втім, у словах Бові слід шукати не відображення саме цієї надважливої для дослідження космосу події, а дещо більше. Проблеми етики та моралі, справжня мета та ціна досліджень космосу, самотність людини та сенс її буття… — здається, своєю історією про майора Тома Бові вдалося торкнутися усіх тих питань, над якими нас повсякчас намагаються спонукати задуматися найкращі фантастичні твори усіх часів і народів. І це не дивно, адже саму пісню музикант створив під впливом одного з найважливіших фільмів світового кінематографа — знаменитої екранізації Стенлі Кубрика роману Артура Кларка «Космічна одіссея 2001», що побачила світ у 1968 році.

А вже сама пісня надихнула канадського ілюстратора Ендрю Колба створити книгу, яка б розповідала усю цю історію картинками. Найнеймовірнішим і для багатьох, мабуть, найсумнішим є той факт, що книжку «Space Oddity» так і не видали, оскільки авторських прав ніхто не скасовував, а Девід Бові так і не встиг бодай якось відреагувати на це прекрасне «порушення». Втім, прочитати її може будь-хто, варто просто абсолютно безкоштовного завантажити її з веб-сайту художника.

Гортати книжку радимо під музичний супровід Девіда.

Девід Бові книжки-картинки космос подорожі популярна культура