Дітям про любов: перше кохання кота Сплета

Книжки про любов, стосунки, дитяча література про кохання, любовні історії, емоційний інтелект, пізнання себе та інших, ілюстрації, книжки про кохання, книжки-картинки, найкращі дитячі книжки, що читати дітям, почуття, дитячі емоції,вірші,романтичні книжки,ліричні історії,ілюстрації кохання,Сплет,Роб Скоттон

У маминих очах перша закоханість сина чи доньки завжди несподівана і трохи моторошна. Несподівана, бо хто сподівається, що одного дня п’ятирічний син підійде з проханням допомогти йому заклеїти скотчем листа до одногрупниці з дитячого садка. А в тому листі нерівними друкованими літерами (може навіть справа наліво) написано: “Я тебе люблю” або “Шкода, що ти учора не була в дитсадку”. А моторошна, бо заклеюєш це “послання” і думаєш: “А що скаже вихователька, дівчинка, інші діти з дитсадка, коли побачать листа? Може, так засміють цю “любов”, що потім навіть страшно буде подумати про неї… І чи не занадто рано усе це? Йому тільки п’ять років, ще ні писати добре не вміє, ні навіть черевики зашнурувати… І, може, я, як найближча доросла людина, маю сину тепер щось розказати, пояснити? Тільки що і як?”. І поки хвилюєшся, думаєш про що і як говорити, дитяча закоханість зникає кудись сама собою, так само раптово, як і з’явилася.

З того часу, відколи я дізналася, що закоханість буває навіть у дитячому садку, пройшло вже два роки. Тепер я дивлюся на ігри і стосунки між молодшими школярами, які гуляють у нас на майданчику. Чомусь відкриті прояви симпатії між дітьми – такі як потриматися за руки, разом гратися – часто стають приводом для глузування серед однолітків. А такі загравання як кинути каштаном, посмикати за волосся або якось обізвати – це щось більш звичне, майже “норма”. Пам’ятаю, так було і в моєму дитинстві. Може, це вікові особливості прояву симпатії. А може, ми, дорослі, замало уваги приділяємо розповідям про кохання, про стосунки, вважаючи це “дорослими справами”.
Хороший привід поговорити про почуття і стосунки – це гарна книжка. Як книжка-картинка Роба Скоттона “Закоханий Сплет”.

Книжки про любов, стосунки, дитяча література про кохання, любовні історії, емоційний інтелект, пізнання себе та інших, ілюстрації, книжки про кохання, книжки-картинки, найкращі дитячі книжки, що читати дітям, почуття, дитячі емоції,вірші,романтичні книжки,ліричні історії,ілюстрації кохання,Сплет,Роб Скоттон

Сплету дуже подобається його однокласниця Кицюня. Навіть більше за рибні палички і морозиво.

Але щойно Кицюня бачила Сплета, вона смикала його за вуха і штурхала в живіт, в’язала у вузлик хвоста і обзивала смердючкою. А потім утікала геть.

Сплета це дуже засмучувало, але все-одно до Дня святого Валентина він приготував Кицюні особливу листівку. Та подарувати її виявилося не так просто. Спочатку Сплет випадково з-за рогу налетів і боляче зіткнувся з Кицюнею.

Хотів сказати: “Вибач!”, – та язик перетворився на желе, ноги так тремтіли, ніби були гумові, а животик буркотів голосніше, ніж будь-коли. Таке траплялося щоразу, як Сплет бачив Кицюню.

А потім, у школі, виявилося, що у Сплета є суперник – Спайк. Він теж приготував Кицюні листівку, набагато більшу за Сплетову.

Сплетова листівка виглядала малою-малюською порівняно зі Спайковою, тому кіт зітхнув і викинув її у смітник.

Та насправді все не так сумно, як спочатку здавалося Сплетові. Кицюня смикала його за вуха, в’язала у вузлик хвоста і обзивала смердючкою не просто так. Сплетова історія кохання закінчується щасливо.
Я навіть не знаю, що більше мені подобається у “Закоханому Сплеті” – цікава історія, переповнена почуттями, чи дотепні й ніжні ілюстрації (здається, що м’якесеньке хутро Сплета і Кицюні можна відчути на дотик). Мабуть, усе разом, як і буває в хороших книжках-картинках.

Відгук Лариси Лавренюк на книжку-картинку Роба Скоттона "Закоханий Сплет", Видавництво Старого Лева, книжки про кохання, книжки-картинки, найкращі дитячі книжки, що читати дітям, почуття, дитячі емоції


Роб Скоттон, Закоханий Сплет / текст та ілюстрації Роба Скоттона ; пер. з англійської Катерини Міхаліциної. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. — 40 с.

Лариса Лавренюк
Лариса Лавренюк
музикантка, мистецтвознавиця, мама