17 лютого у Національній бібліотеці України імені В. Вернадського відбулася церемонія нагородження переможців XVIII Всеукраїнського рейтингу “Книжка року 2016”, який щорічно визначає найкращі українські книжки поточного року, видані вітчизняними видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами.
У номінації «Дитяче свято», присвяченій літературі для дітей та підлітків, експерти відзначили чотири видання:
Сашко ДЕРМАНСЬКИЙ. Маляка і Гаплик; Маляка і Навіжений дракон; Маляка – принцеса Драконії. – Вінниця : Теза, 156+157+ 157 с.
Григорій ФАЛЬКОВИЧ. Шалахмонеси. – Київ : Дух і Літера, 48 с.
Вільям ШЕКСПІР. Ромео і Джульєтта. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. – 208 с.
Богдан ТИХОЛОЗ, Наталя ТИХОЛОЗ. Франко від А до Я. Серія «Дитячі освітні книжки». – Львів : Видавництво Старого Лева. – 72 с.
Із переможцями в інших номінаціях можна ознайомитися на сайті Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
Нагадаймо, що Всеукраїнський рейтинг “Книжка року” заснований ще 1999 року. Як зазначено на офіційній Facebook-сторінці рейтингу, він дозволяє “вияскравити, урельєфнити безперечні щорічні здобутки українського книжництва; детонувати у масовій свідомості резонанс коректного зіставлення цих здобутків з російськими аналогами (це надзвичайно важливо в умовах панування на українському ринку продукції російських видавницв); створити новітні орієнтири національної гордості”.
Експертами рейтингу є провідні книгознавці, критики, вчені-гуманітарії, відомі письменники, політологи різної естетичної та ідеологічної орієнтації, журналісти та редактори популярних періодичних видань, культурологи, народні депутати, керівники відповідних державних установ.
До рейтингового дослідження “Книжка року-2016” потрапили книжки, видані від грудня 2015 до грудня 2016 року українськими видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами. Цьогоріч до рейтингового дослідження «Книжка року 2016» потрапило 1098 видань у семи тематичних номінаціях, яких оцінювали 76 експертів.
Джерело: Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського