У лютому вже осіла в голові думка, що настав новий 2021-й рік. А новий рік означає нові книжки! Якими ж цікавинками зі світу дитячої та підліткової художньої та пізнавальної літератури тішитимуть нас українські видавці? Уважно вивчайте добірку та обирайте ті, які найбільше припали до душі.
Про читання / Добірка
8 Лютого 2021
4416
Найочікуваніші книжки 2021 року: дитячі та підліткові видання
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Найочікуваніші книжки 2021 року: дитячі та підліткові видання, книжкові новинки, готується до друку, комікси, нон-фікшн для дітей і підлітків, фантастика, проза для дітей, найкращі підліткові та дитячі книжки, що читати дітям, видавництво старого лева, віват, крокус, німецька література, катерина міхаліцина, наталка малетич, таня поставна

Кінець року – це завжди висновки та підсумки, а початок – плани. Плани зокрема й видавничі: яскраві, грандіозні та безкінечно цікаві. Адже у 2021 році українські видавці планують вражати читачів справді чудовими книжками – як перекладними, так і власне українськими. 

Портал 

Чи вмієш ти дивитися на вишню? Історії з Японії, Таня Поставна

4+

Ця книжка — передовсім про відчуття прекрасного, гармонійне співіснування зі світом і пошук внутрішніх цінностей. Про особливу атмосферу Японії та світогляд її жителів на яскравому історичному тлі. Про тишу, про текстуру, про красу, мистецтво, і звичайно, вишні.

Крим Керіма, Наталія Смирнова

7+

Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня усе це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином — вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще тяжчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим.

Це книжка про долю корінного кримського народу з його унікальною життєвою філософією та національною ідеєю. Історія депортації кримських татар переказана через долю хлопчика Керіма та його родини. В фокусі — пошук сил, щоб жити, віднайдення сенсу, внутрішнього ресурсу та віри у людей.

Леся. Мандрівний клубочок, Наталка Малетич

11+

Ми щодня зустрічаємо Лесю Українку в пам’ятниках і назвах вулиць, на купюрах і в шкільних кабінетах. Ця книга розказує про живу людину, а не офіційний портрет. Що вона любила, з чого сміялася й сумувала, про що писала листи рідним, з ким дружила. Кумедні прізвиська для братів-сестер, хоумскулінг, стильні вбрання, нехіть до публічних виступів і далекі мандри — певно, кожен знайде щось спільне з Лесею, яка називала себе boule vagabonde — «мандрівний клубочок». А ще тут можна знайти унікальні архівні фото та документи.

Навчальна книга — Богдан 

Ванна часу доктора Проктора, Ю Несбе

6+

Книжка — як сніданок: не завжди подобається. Тому ось вам короткий переказ змісту цієї повісті: багато Ліси і Булле, закоханий професор, зникла дівчинка, шалені перегони, мандрівки різними епохами, кілька страшних французьких бегемотів, супер-велосипедист Едді, трішки пукального порошку, моторошна жінка з дерев’яною ногою на скрипучих коліщатках, Наполеон, Жанна Д’арк, війна, смерть і кохання. А також прийнятна доза обвислих вусів, рубаних голів і спалювання відьом. Коротше, усе найцікавіше.

Мама Му читає, Юйя Вісландер

3+

Юйя Вісландер — шведська дитяча письменниця, відома своїми історіями про непосидючу корову Маму Му та про її вірного друга Ворона. В черговій історії про Маму Му між коровою та Вороном ведеться спір: чи варто Мамі Му вміти читати. Окрім того, двійко друзів намагається з’ясувати захоплюючі загадки на кшталт чому трава зелена, а молоко біле. Герої книжок Вісландер постійно потрапляють у різноманітні пригоди і намагаються виплутатись із кумедних халеп. Маму Му — найвідоміша корова Швеції, книги про неї перекладено на понад 30 мов і вони відомі в усьому світі.

Наша ідея 

У голові Шерлока Голмса, Том 1. Справа скандального квитка, Сіріл Льєрон, Бенуа Даан

8+

Ще одна історія натхнена Артуром Конан Дойлем. Але тепер у формі коміксу. Звичайний медичний огляд доктора Вотсона обернувся на дещо значно більше.

Загадковий порошок на одязі й вельми дивний театральний квиток наводять Шерлока Голмса на думку, що пацієнт — не єдина жертва масштабної змови. У цій книжці читачі візуально зануряться в думки детектива, щоб відстежити нитку його міркувань і підглянути, як вибудувано його недоступний світ!

Адель, Том 6. Страшенний талант, Містер Тан, Міс Пріклі

9+

Який дует може бути кращим за бешкетне дівча та її зомбі. У всесвіті Крутої Адель з’явився дехто новенький! Це Оуен, зомбі, якого Адель створила під час одного з експериментів. Тепер в Адель непочатий край роботи: наглядати за вічно голодним Оуеном, хуліганити, мучити Аякса, а ще, звісно ж, дошкуляти батькам!

Чорні вівці

Загадка Діамантової долини, Аґнєшка Стельмашик 

8+ 

Виходить продовження пригодницької серії! Зимові канікули в Австралії — не така вже й погана ідея. Особливо, коли попереду чекає захоплива мандрівка в пошуках Діамантової долини. Добре відомі читачам із попередніх частин «Хронік Архео» Аня та Бартек вирушають до тітки Барбари Лоусон в Австралію. Журналістка випадково знайшла двохсотлітню мапу, що веде до долини величезних діамантів. Її попередній власник, лорд Артур Кавендіш, збожеволів і припинив свої пошуки. Тепер юні мисливці за старожитностями мають шанс відшукати втрачені скарби. Але не лише вони цікавляться загадковою долиною. На шляху в дітей з’являється трунар-підприємець Ларрі Фіш та впливовий пан Т., які мають свої плани на дорогоцінне каміння. Книжку доповнюють короткі інформативні вставки, з яких ви дізнаєтеся довідкову інформацію про історичних осіб та події минулого, а також флору й фауну Австралії. Тут і цікаве, і корисне!

Ранок 

Книга про ДНК. Дізнайся, з чого ти зроблений 

7+

Це є всередині кожної живої рослини та тварини – від найдрібнішої насінинки до людини, яка стоїть поруч із вами, але чи багато ви знаєте про ДНК? Ця книга дає дітям глибокий погляд на ДНК та її роль у всьому живому. Чому в нас різний колір очей, чому ми старіємо, чому маємо різний зріст і чому взагалі є тими, ким є? Відповіді на ці запитання енциклопедія подає дуже зрозуміло, доповнюючи чудовими порівняннями та яскравими й кумедними ілюстраціями. Крім того, завдяки книжці діти не лише дізнаються, що таке ДНК і як вона формує нас і наше життя, а й розповість про те, як ДНК допомагає зловити злочинців, про генну інженерію і про те, як можна повернути у цей світ когось, як-от динозаври.

Зазивачка акул, Зілла Бетель 

9+

Цю фентезі-історію для школярів видадуть в Україні майже одночасно з виходом оригіналу. Автор Зілла Бетель народилася у Папуа-Новій Гвінеї, тож її любов`ю до моря сповнена ця історія. Читачам доведеться пірнути дуже глибоко, щоб пережити з героями захопливі пригоди, радість дружби і кохання, гіркоту помсти та горя.

Рідна мова  

Уявний друг, Стівен Чбоскі

14+

«Уявний друг» моторошний роман від автора світового бестселера «Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих». Крістофер з мамою серед ночі біжать з аб’юзивного дому. Але у новому місті малому Крістоферу не самотньо: він чує голос. Уявний друг веде його до лісу Місії, де напередодні Різдва хлопчикові належить побудувати будиночок на дереві і відкрити вхід до уявного світу.  Належить цей голос людині, чи чомусь потойбічному?

Видавництво Старого Лева 

Кепський день містера Брауна, Лу Пікок

3+

Містер Браун — дуже заклопотаний тигр, що працює у дуже важливому офісі й носить на роботу дуже важливий портфель, де лежать дуже важливі речі.

Найочікуваніші книжки 2021 року: дитячі та підліткові видання, книжкові новинки, готується до друку, комікси, нон-фікшн для дітей і підлітків, фантастика, проза для дітей, найкращі підліткові та дитячі книжки, що читати дітям, видавництво старого лева, віват, крокус, німецька література, катерина міхаліцина, наталка малетич, таня поставна

Саме тому він постійно тримає свій портфель під рукою. Коли ж портфель губиться, світ містера Брауна перевертається догори дриґом. Він має повернути його! Чи вдасться це містерові Брауну і що ж таке важливе лежить у його портфелі?

Домашні улюбленці відомих людей, Анна Ґалло, Кетрін Квінн

7+

У цій книжці – ілюстрована колекція історій про домашніх улюбленців відомих вчених, художників, письменників та музикантів. Ви дізнаєтеся про улюблену пташку Моцарта, яка стала натхненням до створення його відомого концерту для фортепіано з оркестром №17. А також про письменницю Дороті Паркер, яка так любила тварин, що дозволяла парі алігаторів плавати у своїй ванні. А ще про сумного папугу Ейнштейна, якого вчений веселив незвичайними жартами. І про домашнього оленя Фріди Кало, якого вона змалювала на одній зі своїх найвідоміших картин.

У цих зворушливих історіях побачите справжній дружній зв’язок між людьми та їхніми домашніми тваринками.

Здолай булінг разом із героями казок, Елеонора Форнасарі

8+ 

Однією з проблем, з якою стикаються діти із раннього віку, є залякування, цькування з боку однолітків. Ось чому для них важливо бути готовими і знати, як залишатися переможцями. Перші «кривдники», про яких дізнаються діти, — це погані герої з відомих казок. 

Ви точно впізнаєте цих 12 супервідомих лиходіїв: зведених сестер з казки про Попелюшку, велетня з казки про Хлопчика-Мізинчика, королеву-мачуху з казки про Білосніжку та інших. Але найголовніше те, що цих кривдників під силу здолати кожному!

Видавництво

Fun home, Елісон Бекдел

16+

Відсторонений і вимогливий, Брюс Бекдел викладав англійську мову і заразом керував міським похоронним бюро, яке Елісон та її сім’я називали «Fun home», веселим будинком. Лише у коледжі Елісон, яка нещодавно зробила камінґаут, виявила, що її батько теж ґей. За кілька тижнів після цього зізнання він помер, залишивши у спадок таємницю свого іншого життя, яку має розкрити його дочка. Сповнений тонкого гумору неймовірний графічний мемуар у всій повноті розкриває силу коміксів як медіума оповіді і лишає тонкий післясмак класичної літератури.

Пташеня, Дарсі ван Полґіст, Ієн Бертрам

16+

Неозначене постапокаліптичне майбутнє. Теократична Американська імперія навіть не зауважує знищення невеликого інуїтського племені у Канаді, але одна маленька дівчинка вижила і зробить все для звільнення рідної землі. Цей комікс наробив галасу ще з появою свого першого синґлу і став одним з найбільших хітів минулого року для Image Comics. Ультражорстокий. Винятково прописаний. Розкішно намальований. Тепер він в усій своїй красі виходить в Україні.

Елі й Ґастон: Дух осені, Людовік Війєн, Селін Дереньокур

6+

Елі та її кіт Ґастон нероздільні. Це літо вони мають провести у селі в бабусі Жо. Елі ненавидить це місце і, крім того, на неї там сипляться самі неприємності. Елі з Ґастоном мусять повернутися до міста, хоч і пішки! Але на шляху назад вони дізнаються, що ліс поруч населений чарівними істотами і дивна страшна істота наводить жах на весь ліс. Сповнені рішучості й готовності будь-яким викликам, Елі з Ґастоном мусять зустрітися з цією загрозою, якщо хочуть повернутися додому!

Віват

Як я зустрів свого монстра, Аманда Нолл

3+

Якось уночі Ітан побачив п’ять різнобарвних пар очисьок, що глипали на нього з-під ліжка. Як саме булькотнеча в животі й хропіння допомогли одному з монстрів стати найкращим другом? Дізнайтеся про це з кумедного та трошки дивакуватого пріквела до книжок-володарів світових винагород «Мені потрібен мій монстр» і «Агов, де мій монстр». «Як я зустрів свого монстра» — це ще одна чарівна історія про монстра-під-ліжком для діточок, які полюбляють чудовиськ. Ідеальна мішанка з тремтіння від страху та невпинного хихотіння утримає маленького читача під ковдрою, і невдовзі він солодко спатиме.

Зруйнувати королівство, Александра Крісто

13+

Принцеса Ліра — найнебезпечніша вбивця посеред морської безодні. Серця сімнадцяти юнаків — трофеї, завдяки яким її шанують в утробі моря. Коли вона раптом убиває одну із сирен, її мати, королева морів, перетворює Ліру на істоту, яку зневажає найбільше, на людину. Щоб знову стати русалкою, Ліра повинна здобути для матері серце принца Еліана, мисливця за сиренами. Принц вважає океан домівкою, попри те що він спадкоємець одного з найвпливовіших королівств у світі. Для нього полювання на русалок — це обов’язок. Але, рятуючи молоду жінку в морі, Еліан і гадки не має, хто вона насправді. Ліра обіцяє допомогти йому остаточно винищити сирен, та чи може він їй довіряти? Хто з них стане переможцем у цій битві? Книжка не залишить байдужим нікого — ані романтичного шукача пригод, ні вдумливого поціновувача оповідей про зростання людської душі.

Крокус 

Карлхен. Пригоди цілий рік, Ротраут Cузанне Бернер

3+

Карлхенові приблизно від трьох до п’яти років, і він разом зі своїми батьками живе в малесенькому містечку. Карлхен іще ходить у дитячий садок, але вже вміє рахувати до 20 і писати своє ім’я. В цій книжці є пісні, саморобки, ігри, жарти, вірші та чудові історії.  Разом із Карлхеном діти зможуть не лише розважатися, а ще й навчатися. Як визначити час, показувати фокуси, рахувати, пекти млинці, відгадувати загадки, готувати печиво, дружити та веселитися – про все це авторка розповідає просто й невигадливо, але водночас надзвичайно цікаво та захопливо, переконуючи читачів, що повсякдення не таке нудне, як може здаватися. Крім того, ця книжка, яка насправді є довгоочікуваним продовженням серії, ідеально пасує для того, щоби пізнавати світ.

Книголав

Діти помсти й чеснот, Томі Адеємі 

16+

«Діти помсти й чеснот» – друга книжка з трилогії «Спадок Ор’їші»  відомої нігерійсько-американської письменниці Томі Адеємі. І це захоплива історія про світ магів та жорстоких правителів, у якій можна знайти чимало відгуків і на проблеми сучасного світу. 

Ор’їші була колись щасливою країною, де жило чимало магів, які допомагали населенню. Та до влади прийшов безжальний король і наказав вбити всіх чаклунів. На цій землі зникла магія, а народ втратив надію на порятунок. Але зовсім юній чаклунці Зейлі вдалося повернути магію на землю  Ор’їші. На жаль, чарівні сили відновились не лише у віщунів, вони з’явились й у частини дворян. Це означає, що у Зейлі з’явилось більше сильних ворогів, вона зневірена і розбита. Та перед нею важлива місія – захистити свій народ від жорсткого контролю панівної монархії та допомогти принцесі Амарі відстояти право на престол. В Ор’їші розпочалась громадянська війна, чи вдасться чаклунці Зейлі знайти сили та зміцнити магів, щоб перемогти злого короля та його команду?

Мої гроші. Як розумно витрачати, заробляти і заощаджувати кошти, Джейн Бінгхем, Голлі Бейсі

8+

«Мої гроші» – це пізнавальне видання для дітей і підлітків, яке в доступній формі, пояснює як поводитись з грошима, які є види грошей, де їх найкраще зберігати, як заощаджувати та розподіляти бюджет. Читач завдяки цій книжці може отримати корисні навички на все життя та стати фінансово грамотним. Видання містить ілюстрації, таблиці, тести й завдання, які полегшують засвоєння найважливішої інформації та порад.

Закулісся мистецького світу, Олдріх Ружичка, Александра Гетмерова

6+

У цьому pop-up виданні з додатковими розгортками, яскравими ілюстраціями та інфографікою – захоплива розповідь про те, як створюється театр, як знімають кіно, мультфільми, як організовано симфонічний оркестр і як зробити мегаконцерт та багато інших цікавинок з мистецького світу.

гарячі новинки готується до друку книжки-картинки книжки-картонки нон-фікшн фантастика