Що читати, щоби знати про сучасну дитячу літературу все

Сайти про дитячу літературу,казки, що читати дітям, найкращі книжки,блоги,читомо,казкарка,барабука,goodreads,common sense media,brainpickings,guardian

Illustration: Naomikado

Ви постійно читаєте рецензії та огляди на сайтах Букмолі, БараБуки та Читомо, заглядаєте до блогів Христі Нечитайко та Yakaboo, перечитуєте старі статті на Казкарці… Але вам мало, бо ви хочете знати про життя сучасної дитячої літератури все? Тоді сьогоднішня добірка наших улюблених англомовних сайтів та блогів про дитячу й підліткову літературу саме для вас.

_______

Astrid Lindgren Memorial Award

Треба визнати, що для премії такого рівня, як Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (ALMA), сайт Astrid Lindgren Memorial Award геть зовсім не пасує. Утім два-три рази на місяць тут з’являються напрочуд цікаві статті та інтерв’ю.

Brainpickings

Блог журналістки, письменниці та невтомної шукачки цікавинок Марії Попової Brainpickings містить десятки (якщо не сотні) оглядів найоригінальніших дитячих видань сучасності та минулого: з коментарями, фотографіями та ілюстраціями. Єдиний недолік сайту Brainpickings – незручна навігація.

Common Sense Media

Common Sense Media – незалежна некомерційна організація, покликана допомагати дитині пізнати світ медіа і сучасних технологій, а також розповідати батькам та решті дорослих про популярні медіапродукти (книжки, мультфільми, серіали, кіно тощо): інформативно, коротко та сухо.

Goodreads

Не бійтеся заглядати у Goodreads – це пишний яр, а не сумне провалля. Якщо навчитися користуватися цим сайтом, він буде тримати вас у курсі, надаючи інформацію про найпопулярніші видання як дитячої та підліткової, так і дорослої літератури. Goodreads надає можливість вільного доступу до великої бази даних книг, анотацій, різних оглядів. Кожен користувач може вільно зареєструвати себе та книги, що будуть включені до бібліотечного каталогу та до переліку рекомендованої літератури.

The Guardian

На сайті одного з найвідоміших британських видань The Guardian є справді чудовий розділ, присвячений дитячій та підлітковій літературам. Крім оглядів, рецензій та різноманітних добірок, у ньому можна натрапити на цікаві дослідження, інтерв’ю та міркування письменників, ілюстраторів, психологів, педагогів, літературознавців тощо.
Також у цьому розділі є надзвичайно цікава рубрика “Як намалювати…”, у якій автори та ілюстратори найпопулярніших дитячих видань діляться своїми секретами малювання.

PictureBook Makers

Блог PictureBook Makers – сайт, на сторінках якого визнані в усьому світі автори та ілюстратори книжок-картинок, зокрема Шон ТанОлівер Джефферс, Джон Классен, Олів’є Таллек та Серж Блок, розповідають про свою творчість, свій підхід до створення ілюстрацій, вибудовування візуального наративу та дитячих книжок загалом. Публікації з’являються на сайті не часто, проте читати їх надзвичайно цікаво.

The New York Times

На сайті The New York Times є розділ з рецензіями, оглядами та статтями про дитячі та підліткові книжки (переважно англомовні). Рубрика оновлюється відносно регулярно.

Seven Impossible Things Before Breakfast

Блог дослідниці книжок-картинок Джулі Деніелсон Seven Impossible Things Before Breakfast існує вже 10 років – must read для тих, хто хоче знати, якою є сучасна література для дітей, підлітків та молоді. Крім рецензій, оглядів та статей-досліджень, у блозі Джулі можна натрапити на унікальні інтерв’ю з авторами та художниками книжок, а також на ескізи ілюстрацій до відомих книжок.

Slap Happy Larry

Блог письменниці й ілюстраторки Лінлі Стейс Slap Happy Larry – анклав популярної аналітики, рецензій та оглядів книжок-картинок, казок, ігор і додатків.

Three Books a Night

Three Books a Night – блог ілюстраторки Карін Шафер, яка часто розповідає про найкрасивіші книжки-картинки. Повноцінних рецензій ви тут не знайдете, але дізнаєтеся про справді цікаві та красиві англомовні видання для дітей.

World Book Day

Дізнатися про новини й новинки у світі дитячої та підліткової літератури можна також на сайті Міжнародного дня дитячої книги, що святкується у всьому світі 2 квітня, – World Book Day.

Картинки и разговоры

Російський сайт Картинки и разговоры присвячений переважно візуальному наповненню дитячих книжок, тому статті розповідають здебільшого про ілюстрації до книжок та художників. Крім того, на сайті Картинки и разговоры  ви зможете знайти та прочитати відомі авторські казки в російському перекладі й дізнатися про найвідоміші премії та нагороди у сфері дитячої літератури.
На відміну від таких російських сайтів, як Папмамбук та Kidsbookia (на яких інколи можна також натрапити на цікавий матеріал), Картинки и разговоры не оминають можливості поговорити про книжки, які в Росії поки не видані.

_______

Також не забувайте про соціальні мережі. Якщо хочете бути в курсі важливих подій, стежте за сторінками міжнародної та регіональних IBBY у Facebook, профілями найвизначніших (та найулюбленіших!) письменників/письменниць, ілюстраторів/ілюстраторок, видавництв тощо.

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©