Не бійтеся боятися, лякати та... читати жахастики разом із дітьми. Особливо ті, які рекомендуємо ми. Адже страшні історії відіграють одну з провідних ролей в емоційному розвиткові дитини, оскільки допомагають їй упізнавати та контролювати негативні емоції та погані почуття.
Про читання / Добірка
30 Жовтня 2020
1880
Жахливі книжки: читво для безстрашної малечі
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Як показують дослідження, страшні історії допомагають дітям із їхніми глибинними страхами та бажаннями – тривогами, що стосуються не тільки смерті, але й невпевненості, відчуження, змін і втрати контролю. Отож, попри побоювання багатьох батьків, мовляв, страшні історії здатні травмувати малюків, насправді жахливчики – це чудовий тренажер для психіки. Вони дають можливість читачам у безпечних умовах зіштовхнутися з тим, що їх лякає в реальному житті, майже прожити страшні ситуації, уникаючи при цьому будь-яких наслідків і неприємностей. Головне, щоби дитина не була проти такого читва. А щоби обрати відповідну книжку вам було легше, ми зробили для вас універсальну добірку різноманітних жахливчиків для наймолодших читачів.

вірші для дітей,книжки українських авторів,новинки для малечі,книжковий арсенал 2019, книжный арсенал 2019, Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,лущевська,андрусяк,міхаліцина,підліткові книжки,фалькович

Жахлива книжка: збірник страшних історій

7+

Чому діти люблять страшні історії? Чому обожнюють вампірів та чудовиськ? І чому не варто панікувати, коли дитина хоче читати книги жахів? Про це ми вже розповідали в одній із наших статей, тож, сподіваюся, у вас навряд виникнуть сумніви та побоювання щодо видання, на обкладинці якого зазначено «Жахлива книжка». А на той випадок, якщо і виникнуть, то на початку книжки можна одразу ж знайти дуже доречну, лаконічну та влучну передмову від психологині Наталії Козар: і до дітей-читачів, і до батьків.

Далі ж на сторінках книжки можна знайти одразу вісім захопливих і справді страшно напружених історій про різноманітні містичні, часом потойбічні та геть несподівані явища, події й істот, зокрема і людських дітей. Які попри всю свою фантастичність, здатні допомогти дітям подолати свої справжні страхи. Отож, якщо ви не з полохливих — знайомтеся з чорними тюльпанами Мії Марченко, мешканцями закинутого горища Володимира Арєнєва, бридкими монстрами Лариси Андрієвської, кривавим Куку Іванки Кравцової, потворами Йожи Коцуна, карликовою відьмою Слави Світової, привидами Юрія Нікітінського та черв’яками-філософами Марії Артеменко.


Жахлива книжка: збірник страшних історій / упорядкувала Тетяна Стус. — Харків: Вид-во «Ранок», 2019. — 104 с.
Гарячі новинки, жовтневі книжкові цікавинки для дітей і підлітків, найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий ринок, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити, дитячі видання,найкращі книжки для дітей,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,навчальні книги, книжки про тіло, дракони, що читати дітям, нові книжки, що видали у жовтні, книжки для детей, что читать детям, новые издания, что издали в октябре, букмоль, что читать подросткам, лучшие книги для детей и подростков, видавництво, школа, асса, штучка, ранок, Третя книга сновидінь, Керстін Ґір, Українка по-американськи, Наталія Ясіновська, Серце бурі,Катерина Соболь, Не кажи нікому,Саша Камінська, Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака,Галина Ткачук, Ключик до Ельфа,Марцін Палаш, Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху, Барбара Кантіні, Котик-безхатько,Люсі Деніелс, Матінка Кряква та шестеро каченят, Кетрін Пайл, Ким працюватиме Яся,Олеся Мамчич,

Мортіна, Барбара Кантіні

3+

Маленька Мортіна, головна героїня книжки «Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху», дуже відрізняється від інших дітей, бо вона є… дівчинкою-зомбі. Мешкає Мортіна на Покинутій Віллі з тітонькою Домовиною та вірним песиком породи левретка на ім’я Смуток. І хоча в тому, щоби бути зомбі є чимало переваг (наприклад, можна кидатися в набридливих сусідів своїми ж кінцівками), Мортіна сумує. Не дивно, адже вона страшенно самотня й не має нікого, сходого на себе, з ким можна було б погратися, попліткувати чи просто попити чаю. Отож чи не найбільше у світі вона хоче знайти друзів, з якими можна розділити свою самотність. На жаль, маленькій зомбі-дівчинці заборонено потрапляти на очі дітям із селища, вони ж бо можуть її злякатися (так-так, зомбі не завжди полюють на людей). Аж ось одного дня з’являється гарна нагода — свято Гелловін, коли Мортіні не треба навіть маскуватися та вигадувати собі костюм… Але що може статися, коли інші діти дізнаються, що насправді вона не надягала маски і що її вигляд — це зовсім не маскарадний костюм?.. Довідатися про це й пощастить усім читачам цього напрочуд милого, смішного та цікавого видання. 

Звісно, у всій історії про Мортіну можна відшукати купу корисних (у хорошому сенсі слова та зовсім без іронії) і трендових (не без тіні сарказму) тем — від руйнування жахливих обридлих стереотипів і до прославлення різноманіття. Але я про це нічого не писатиму: най читачі самостійно інтерпретують, обираючи найактуальніші для себе значення.

Окремого коментаря заслуговують авторські малюнки. Майже непомітною проте дуже значущою та цікавою особливістю цих яскравих, контрасних і кумедних ілюстрацій є їхня колажність. Фрагменти фотографій і справжніх текстури не просто додають особливого містичного шарму, а якнайкраще репрезентуються особливість художнього світу книжки, де у фантастичний простір то тут то там проривається реальність. Водночас, якщо згадати про сюжет книжки, то хіба не про руйнування мурів — чи то пак подолання парканів — між реальним і вигаданим мріє головна героїня? Отожбо й воно.

Ще одна радість для читачів — Барбара Кантіні сторила не одну кинжку, а цілу серію, й на додачу від згаданої вище маємо в українському перекладі ще три книжки: «Мортіна та вередливий кузен», «Мортіна і Таємниче озеро» та «Мортіна та примарний друг». Хоча всі книжки-картинки з серії об’єднані спільним сюжетом, кожна розповідає окрему історію, має окремі меседжі та розвриває якусь конретну важливу проблему. І все це — весело, легко та страшенно цікаво!


Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху / Барбара Кантіні. — Харків : Школа, 2019. — 48 с.
Гарячі новинки, листопадові книжкові цікавинки для дітей і підлітків, найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий ринок, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей, казки, класика дитліту, що купити, дитячі видання, найкращі книжки для дітей,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,навчальні книги, книжки про тіло, дракони, що читати дітям, нові книжки, що видали у жовтні, книжки для детей, что читать детям, новые издания, что издали в ноябре, букмоль, ,ervjkm, что читать подросткам, лучшие книги для детей и подростков, видавництво, рідна мова, ранок, книголав, пакс, Сара Пенніпакер, Космічні агенти проти сирного монстра, Аня Хромова, Атлас монстрів та привидів, Федеріка Магрін, Як розбити драконове серце, Крессида Ковелл, комашки, Що всередині, Оксана Давидова

Атлас монстрів та привидів, Федерік Магрін

6+

Певна, що сьогодні можна укласти як не багатомільйонний, так багатотисячний список способів пізнавати світ. І кожен із цих способів матиме свою родзинку, так би мовити фішку, та своїх прихильників. Якісь із цих способів будуть звичними, а тому й дещо нудними, а якісь вельми оригінальними та свіжими. Одному з таких незвичних способів світопізнання можна навчитися у веселій ігровій формі, гортаючи великий і стильний «Атлас монстрів і привидів» Федеріки Магрін. Яким чином? А дуже простим. Мандруючи з одного континента на інший, з Європи — в Азію, з Азії — в Америку, а з Америки — в Австралію, читачі дізнаватимуться про різноманітних чудовиськ, монстрів, загадкових створінь, духів і привидів, дізнаватимуться про те, чим вони знамениті, чому небезпечні або корисні, як їм протистояти, а заразом краще розумітимуть особливості культури в тому чи іншому куточку світу. Бо ж наші страхи неабияк визначають нас, розповідаючи часом значно більше правди про нас, ніж ми можемо собі уявити.
Атлас поділено на розділи, кожен із яких пов’язаний із певною частиною світу і містить карту всіх істот, щоб читачі бачили, де саме водиться те чи те створіння. Далі — це стислий переказ найцікавіших фактів, їхні основні властивості та підказки, як їх перемогти. Окрім вже звичних нам Дракули, Франкенштейна та Нессі, у книзі багато монстриків з Латинської Америки, Японії та Африки. І нарешті, три спеціальні вставки розповідають про українських  привидів, водяних і міфічних монстрів. А це не може не тішити, бо читати про своє завжди цікавіше, чи не так?


Атлас монстрів та привидів / Федерік Магрін ; пер. Олени Любенко ; іл. Лаури Бренлла. — Київ : Книголав, 2019. — 96 с.
Страшні книжки, книжки про жахливе, монстри, чудовиська, жахливе, казки, жахастики, історії для дітей, книжки на Хелловін, Гелловінські історії, тематичні книжки для дітей, фантастичні історії, що читати дітям уголос, читання, найкращі українські книжки, книжки про страх, як подолати страх

Мені потрібен мій монстр, Агов, це мій монстр!, Аманда Нолл, Говард Мак-Вільям

3+

Якщо у книжці Олега Чаклуна монстри лише потішають, то книжки-картинки Аманди Нолл «Мені потрібен мій монстр» та «Агов, це мій монстр!», що вийшли у видавництві «Vivat», навпаки, будуються на тому, що монстр справді лякає дитину. Проте цей страх дещо дивний – він заспокоює та допомагає заснути. Історія засновується на тому, що у кожної дитини є свій особливий монстр. Але нічний монстр Гейб замість того, щоби лякати «свого» хлопчика, залишив його наодинці та пішов рибалити. Хлопчик був у розпачі, бо не уявляв, як зможе заснути сам, без свого страшного друга, адже всі інші монстри йому не підходили. Це відчуття знайоме кожної дитині, бо всіх іноді батьки залишають засинати наодинці, а це лячно та самотньо. Але, як і годиться справжньому другові, Гейб все ж повертається. І тут, на мій погляд, Аманда Нолл дуже тонко та вишукано передає саму природу дитячого страху, який не можна ні з ким поділити, бо для інших він видається несправжнім. Страх, який з часом минеться, але тоді це буде вісником тільки одного – дорослішання. Книга «Агов, це мій монстр» – продовження історії, в якої ведеться про те, як Ітан має поступитися своїм монстром молодшій сестрі Еммі, бо вона «потребує цього більше за тебе». Ну це ж знайома приказка: «Віддай свого ведмедика молодшій сестрі (брату), бо ти з ним вже не граєшся». Зазвичай, старші ладні вмерти, але не поступитися улюбленою іграшкою. То ж і Ітан починає шукати сестрі інших монстрів, тільки б Гейб залишився з ним.

Аманда Нолл дуже тонко та вишукано передає саму природу дитячого страху, який не можна ні з ким поділити, бо для інших він видається несправжнім. Страх, який з часом минеться, але тоді це буде вісником тільки одного – дорослішання.

Особливої уваги в обох книжках-картинках заслуговують яскраві ілюстрації Говарда Мак-Вільяма. Величезні пазури/і, огидний слиз, вирячені очі монстрів – все те, що приваблює малих, там є, але якось дуже мило і приємне намальоване та чудове вписано у звичайний антураж дитячої кімнати. Ось дівчинка грає на підлозі динозавриками, а з-під її ліжка тече рожевий слиз. А тут величезний монстр гримає: «Хутко у ліжко!», поки вона спокійнісінько водить олівцем по розмальовці. І все це… дуже по-справжньому, а тому ще цікавіше.


Аманда Нолл, Говард Мак-Вільям Мені потрібен мій монстр / текст Аманди Нолл, ілюстрації Говарда Мак-Вільяма / пер. з англ. С. Орлова. — Харьків: Vivat, 2018. — 32 с.
Аманда Нолл, Говард Мак-Вільям Агов, це мій монстр / текст Аманди Нолл, ілюстрації Говарда Мак-Вільяма / пер. з англ. С. Орлова. — Харьків: Vivat, 2018. — 32 с.
Страшні книжки, книжки про жахливе, монстри, чудовиська, жахливе, казки, жахастики, історії для дітей, книжки на Хелловін, Гелловінські історії, тематичні книжки для дітей, фантастичні історії, що читати дітям уголос, читання, найкращі українські книжки, книжки про страх, як подолати страх

Луї та його монстри, Ерміна Патен, Ірена Карпа, Фіфі Брістош

3+

У книжці-білінгві «Луї та його монстри» текст французькою написаний Ерміной Патен, а українською перекладений Іреною Карпою. За сюжетом книжки хлопчик уночі у темній, заповненій страшними та незрозумілими речами квартирі шукає свого кота, бо хвилюється, щоби його не з’їли монстри. Відчуття, що супроводжує при цьому хлопчика, знайоме, мабуть, кожному – коли ти з острахом розглядаєш щось невідоме, темне та вороже, що оселилось у твоїй кімнаті. Але коли пересилюєш себе та підходиш трохи ближче, це щось виявляється знайомим торшером чи батьківською сорочкою, що накинута на стілець. Поступово головний герой обходить усі «страшні» місцини, щоби нарешті знайти кота, який, як виявилося, спокійнісінько спить у дитячій кімнаті.

Таким чином, «Луї та його монстри» – це ще одна книжка, що поєднує в собі легке і захопливе оповідання, чудові малюнки, які можна з цікавістю розглядати, і водночас розповідь про дитячу ініціацію, бо саме так виглядає ця нічна подорож. Ініціацію, під час якої герой не просто наважується рятувати когось слабшого від лихих монстрів, але й вчиться долати власний страх.


Ерміна Патен, Ірена Карпа, Фіфі Брістош Луї та його монстри / текст українською Ірени Карпи, текст французькою Ерміни Патен, ілюстрації Брістош Фіфі.  — Київ: Luta Sprava, 2017. — 48 с.
Страшні книжки, книжки про жахливе, монстри, чудовиська, жахливе, казки, жахастики, відьми, історії для дітей, книжки на Хелловін, Гелловінські історії, тематичні книжки для дітей, вампіри, упирі, фантастичні історії

Ґруффало, Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер

3+

Віршована казка про маленьку мишку і грізного лісового монстра — Ґруффало. Це страховисько мишка вигадала сама, щоб налякати хижаків, які хотіли її з’їсти – лисицю, сову і змію. Та виявляється, Ґруффало справді існує. Ще й точно такий, як мишка про нього розказувала — величезний, з колючками на спині, гострими зубиськами, пазурами, іклами та бородавкою на носі. Але кмітлива мишка зуміє налякати і його.

Насправді монстр Ґруффало виглядає смішним і простодушним, його «страшна зовнішність» дітей не лякає. Окрім того, мишці так легко вдається справитися з усіма небезпеками, що малих читачів уся ця історія тільки захоплює і смішить. А ще залишає впевненість у тому, що гострі зуби та пазурі не такі вже й страшні, як здавалося спочатку.


Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер Ґруффало/ текст Джулії Дональдсон, ілюстрації Акселя Шеффлера / переклад з англ. Віктора Морозова. — Харків: Читаріум, 2016.

Місце на мітлі, Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер

3+

Головна героїня цієї казки Джулії Дональдсон і Акселя Шеффлера є справжньою королевою всесвіту жахів і комарів – відьмою. Та ще й не абиякою, а з велетенським носом, бородавкою, чарівною мітлою та котом-помічником. Але боятися її зовсім не варто, адже у цій казковій історії вона є дуже доброзичливою та милою. Разом зі своїм котом вона просто подорожує небом. Як раптом сильний порив вітру зриває з неї капелюх, потім бантик і, нарешті, чарівну паличку! На щастя, відьма зустрічає різних тварин, які допомагають їй знайти їх. А в нагороду вони просять покатати їх на мітлі. І все було б добре, але… Певна річ, що мітла (як в іншій відомій казці рукавичка) не витримує чималої дружньої компанії та ламається. Зрештою бідолашні тваринки опиняється в жахливому болоті. І хоча здавалося б, що це не велика біда, але тут на відьму чекає справжнє страхіття – великий, червоний, жахливий дракон, який збирається її з’їсти!

Як і годиться, у фіналі на читачів очікує несподіваний поворот і щасливий порятунок, а на кожній сторінці – веселий, римований текст та чудові малюнки, за якими, навіть не вміючи читати, можна зрозуміти весь сюжет.


Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер Місце на мітлі / пер. з англ. Оксана Лущевська. — Харків : Читаріум, 2018. — 32 с.
Страшні книжки, книжки про жахливе, монстри, чудовиська, жахливе, казки, жахастики, відьми, історії для дітей, книжки на Хелловін, Гелловінські історії, тематичні книжки для дітей, вампіри, упирі, фантастичні історії

Там, де водяться диковиська, Моріс Сендак

3+

Хлопчик Макс, головний персонаж книжки «Там, де водяться диковиська», вдягнув костюм вовка і наробив трохи шкоди: забив у стіну цвяха, роздер обої, та ще й з виделкою ганявся за псом. Його мама розгнівалася і назвала сина «диковиськом». Він відповів їй: «Я тебе з’їм!» І після цього був спроваджений до ліжка без вечері.
У дитячій кімнаті відбуваються дива — виростає густий ліс, при місячному сяйві тануть стіни, з’являється океан, а на ньому — човен. На човні хлопчик відпливає геть, до острова, на якому живуть диковиська. Хоча диковиська дуже страшні й небезпечні, Максу легко вдається підкорити їх, і навіть стати їхнім королем.

У книжці «Там, де водяться диковиська» дуже мало тексту, велика частина історії розповідається через ілюстрації. Окрім того, сюжет казки побудований так, що дозволяє читачеві знаходити своє розуміння змісту і багато чого домальовувати у власній уяві: як в кімнаті з’явився ліс — хлопчик вигадав його, він наснився Максу, чи справді сталося диво; за що Макс відправляє диковиськ спати без вечері; і як це — любити аж так, що хочеться з’їсти…  Мабуть, саме тому книжка «Там, де водяться диковиська», яка вперше була видана ще в 1963 році, досі залишається однією з найпопулярніших книжок-картинок у світі.


Моріс Сендак Там, де водяться диковиська / текст та малюнки Моріса Сендака / переклад з англ. Володимира Шапорди. — Харків : Читаріум, 2016.
Страшні книжки, книжки про жахливе, монстри, чудовиська, жахливе, казки, жахастики, відьми, історії для дітей, книжки на Хелловін, Гелловінські історії, тематичні книжки для дітей, вампіри, упирі, фантастичні історії

Великий злий вовк, який хотів, щоб його любили, Крістін Номан-Віллемін, Анік Массон

3+

Усі на світі хочуть, щоб їх любили. І Великий злий вовк — теж.
Якось увечері він прийшов до будинку авторки зі своїми друзями — відьмою, людожером та привидами – і сказав, що готовий змінитися, бо хоче, щоби його любили. За ніч авторка вигадала цілу програму для «перевиховання» вовка. Це була і «ванна ніжності», і заняття з йоги, і аутотренінг. Вовк слухняно і терпляче повторював за авторкою: «Червона Шапочка — мій друг!.. Бабусі… не їжа…». Після усіх занять колишній хижак почувався «м’яким і сповненим ніжності», і навіть героїчно сидів у кімнаті з малими кроликами.
Та чи справді Великий злий вовк може стати Великим добрим вовком? Очевидно, що так. Принаймні, доки не зголодніє.


Крістін Номан-Віллемін, Анік Массон Великий злий вовк, який хотів, щоб його любили / текст Крістін Номан-Віллемін, ілюстрації Анік Массон / ім’я перекладача з франц. не зазначене. – Харків: Ранок, 2017.
Страшні книжки, книжки про жахливе, монстри, чудовиська, жахливе, казки, жахастики, відьми, історії для дітей, книжки на Хелловін, Гелловінські історії, тематичні книжки для дітей, вампіри, упирі, фантастичні історії

Тринадцять історій у темряві, Галина Ткачук, Ірина Мамаєва

6+

«Варто кільком людям зібратися ввечері — і зненацька виявляється, що кожен знає кілька цікавих історій…» Мабуть, усі ми чули такі історії, а, може, і розказували їх самі. А Галина Ткачук та Ірина Мамаєва зробили із таких історій цілу книжку.

У цих історіях немає художніх описів і великих вступів, усе коротко і просто, як у звичайних розмовах: «Одна дівчинка дуже боялася заходити у темну кімнату… Якось увечері один хлопчик на ім’я Сашко викликав ліфт на першому поверсі… хлопчик на ім’я Антон Мунченко вчився грати на акордеоні. Це була дуже тяжка доля.» Історії, розказані в темряві, не завжди страшні, інколи — просто смішні, фантастичні, або навіть абсурдні. Та чомусь завжди — дуже цікаві.
Серед «тринадцяти історій у темряві» є розповідь про невидимого, прозорого дядька; історія про Серединожера, який жив у холодильнику й усе виїдав зсередини, але, на щастя, був вегетаріанцем; історія про Рибу-з-ніжками, яка мандрує снами та збирає манмурти, тобо сувеніри; та ще десять інших.
Ці історії доповнені ілюстраціями, виконаними у тому ж стилі, що і самі розповіді — пласкі та спрощені зображення, ніби дитячі малюнки. А дві останні сторінки книжки авторки залишили для читача, щоби дописати та домалювати свою історію, яку також можна розповісти у темряві.


Галина Ткачук, Ірина Мамаєва Тринадцять історій у темряві / текст Галини Ткачук, ілюстрації Ірини Мамаєвї. – Київ: Темпора, 2016. – 48 с.

Маленький лицар, Жиль Тібо, Женев’єва Деспре

3+

Книжки про маленького лицаря — не зовсім страшні, хоча в сюжеті кожної з трьох книжок лежить історія про подолання страху: перед монстрами, перед драконами та перед дощем, якого так сильно боїться головний герой. Кожна книжка є повноцінною історією, яку цілком можна читати окремо. Втім, якщо уважно вчитатися в текст і малюнки, то можна відшукати й спільний сюжет (і такі пошуки можуть також принести неабияке задоволення). Саме тому ми б радили досліджувати художній світ Жиля Тібо та Женев’єви Деспре в правильній послідовності. Спершу «Маленький лицар, який боровся з дощем», завдяки якій можна познайомитися з харизматичним і напрочуд симпатичним головним героєм, який доглядає за фантастичним королівством Височінь, потім «Маленький лицар, який боровся з монстрами», а наостанок — книжку з класичним, на перший погляд, сюжетом «Маленький лицар, який боровся з драконом».

Сам маленький лицар постає перед нами цілком звичайним хлопчиком, який полюбляє котів, шоколадні тортики, читання та садівництво, і, попри всю свою хоробрість і героїчність, має свої й дуже «дитячі» страхи. І це прекрасно, оскільки маленьким читачам буде дуже просто себе з ним асоціювати, а вже потім разом долати власні страхи та рятувати усіх, хто потребує допомоги, в напрочуд цікаві, оригінальні, й головне — добрі, дружні, сповнені розуміння, щедрості та підтримки способи.

Родзинка усіх книжок — ілюстрації, які мають безліч деталей і додаткових сюжетів, завдяки яким історії стають об’ємнішими та цікавішими для маленьких вигадливих читачів-слухачів. 


Маленький лицар, який боровся з монстрами / Жиль Тібо, Женев’єва Деспре. — Харків : Ранок, 2020. — 32 с.
Страшні книжки, книжки про жахливе, монстри, чудовиська, жахливе, казки, жахастики, відьми, історії для дітей, книжки на Хелловін, Гелловінські історії, тематичні книжки для дітей, вампіри, упирі, фантастичні історії

День народження привида, Сашко Дерманський, Любка Франко

5+

«День народження привида» — це збірка казок із головними героями-привидами. Привиди, як і справжні люди, бувають дуже різними, і майже у кожного — своє заняття. Привид Громобій був капосним привидом, цілими днями він лякав літаки. Летючий Голландець займався майже тим самим, лише на морі. Балухатий Блюм стеріг свої скарби, зібрані ще тоді, коли він був піратом. Май Онес малював на підлозі химерні плями. А Зелепонь Квартальна плутала усе в телевізорі. Але привиди також можуть боятися, соромитися, робити добрі справи та навіть ходити (чи то літати) один до одного на День народження. Хоч усі казки з цієї книжки майже не пов’язані одна з одною, та в останній казці привиди з усіх попередніх історій зустрічаються. І де? Звичайно ж, на святі. На Дні народження Сашуки Писуки.

Ілюстрації в «Дні народження привида» зроблені в оригінальній техніці — акварель по тонкому шовку. Така техніка дозволила художниці створити цікаві ефекти — незвичайне сяйво, розмиті напівтони. Завдяки цьому привиди  виглядають ще більш чарівними та загадковими.


Сашко Дерманський День народження привида / текст Сашка Дерманського, ілюстрації Любки Франко. — Київ: Фонтан казок, 2017. — 48 с.

вірші для дітей,книжки українських авторів,новинки для малечі,книжковий арсенал 2019, книжный арсенал 2019, Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,лущевська,андрусяк,міхаліцина,підліткові книжки,фалькович

Страшенно хуліганська книжка, Віталій Кириченко, Юрій Нікітінський

10+

Книжку Віталія Кириченко та Юрія Нікітінського – це збірка моторошних історій «Страшенно хілуганська книжка», яка уже з перших сторінок здана розсмішити малечу, а їхніх батьків сповнити ностальгією за власним дитинством — з піонерськими таборами, посиденьками біля вогнища та колективним обміном трохи недолугими моторошними історіями.

У страху великі очі, і найпевніший засіб проти нього — це сміх. Від занадто страшного до смішного лише один крок, і автори книжки зробили його, безжально довівши до абсурду найрізноманітніші «традиційні» та сучасні жахи — від труни на коліщатках та повсталих мерців до ГМО й страху зганьбитися. Книжка призначена для дітей від 10 років і дорослих поціновувачів чорного й абсурдистського гумору, пародії та бурлеску.


Віталій Кириченко, Юрій Нікітінський Страшенно хуліганська книжка. – Київ: Час майстрів, 2019. – 168 с.

Ляказочки, Ірен Роздобудько, Надьожна

5+

Батьки, попри свою нелюбовь до страшного в дитячих книжках, полюбляють використовувати страх щодо своєї малечі. Насамперед із виховальною метою, наприклад, аби переконати з’їсти щось надзвичайно корисне, але несмачне, не капризувати, не ведерувати, вчасно вкладатися спати чи почистити врешті-решт ті зуби. Саме подібні залякування й лягли в основи сюжетів збірки коротеньких оповіданнячок Ірен Роздобудько. Але тут, доповнені кумедними малюнками від Надії Кушнір, ці історійки, простенькі сюжети яких доведені до абсурдоснті, а вередливі герої — до карикатурності, не стільки залякують, скільки смішать і розважають. А ще спонукають читачів вмикати уяву та дофантазовувати продовження. Але важливо те, що попри несерйозний і жартівливий тон усіх історій, кожна справді має терапевтичний ефект — допомагає малечі боротися зі своїми справжніми страхами. Бо ж смішне не буває страшним, чи не так?


Ляказочки / Ірен Роздобудько, Надьожна. — Київ: Наш формат, Київ, 2020. — 48 с.
відьми книжки для читання вголос книжки про вовків Моріс Сендак Роальд Дал страх фантастика хелловін