Книжкові новинки для дітей і підлітків, які українські видавці підготували для нас у травні.
Промо / Гарячі новинки
4 Травня 2019
6515
Гарячі новинки: 10 дитячих і підліткових книжок травня
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Аксель Шеффлер, «Зоґ і летюча допомога»

Із кожним новим роком фестивальний травень усе більше й більше тішить книгоманів і книгоманок, наповнюючи океан української дитячої та підліткової літератури як художніми та науково-популярними виданнями, створеними українськими письменниками й ілюстраторами, так і перекладами світових бестселерів. Які книжкові новинки українські видавці підготували для нас цього року? Відповідь у цій добірці.

Один чи скільки?

2+

Новинка від видавничого дому «Школа», «Один чи скільки?» — це картонна книжка-забавка незвичайного формату, що заохочує дитину до знань, а також сприяє розвитку образного мислення та уваги, навичок мовлення та лічби.
Насамперед «Один чи скільки?» — це навчальна гра, що здатна подарувати маленьким читачам не лише море веселощів, але й допомогти вивчити числа та навчитися лічити до 10. Так, рахуючи звіряток чи ягідки, що зображені на яскравих стильних малюнках видання, малюки краще запам’ятовуватимуть графічні образи цифр, навчаться порівнювати предмети, а також осягнуть поняття «більше» чи «менше». І все це у форматі веселої та захопливої гри.
Разом із цим виданнями малеча навчиться відшукувати спільні ознаки предметів, порівнювати їх за розмірами, формою, кольором тощо. На сторінках цієї картонної книжки дитина побачить та легко відшукає спільні ознаки, наприклад, між бананом і курчатком (жовтий колір), огірком і крокодилом (колір і форма). Згодом, розвиваючи спостережливість та творчі здібності, діти зможуть наводити і власні приклади.
Оскільки кожна розгортка книжки має окремий колір, маленькі читачі зможуть вивчити 10 кольорів і навчаться легко визначатиме барви предметів. А до всього — ознайомлюватись із розмаїттям навколишнього світу, розвивати усне мовлення та словниковий запас, описуючи зображені предмети, тварин, рослини, плоди.


Один чи скільки? / іл. Ася Трушкіна. — Харків: Видавничий дім «Школа», 2019. — 20 с.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю, зоґ

Зоґ і летюча допомога, Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер

3+

Англійська письменниця Джулія Дональдсон та німецький ілюстратор Аксель Шеффлер – наразі чи не найуспішніший творчий дует у світі дитячої літератури, широко відомі своїми дотепними та мелодійними віршоказками, що супроводжуються живими кумедними ілюстраціями. Їхні книжки читають десятками різних мов, екранізують, театралізують та просто шалено люблять у багатьох куточках планети. Один із найбільш знакових і впізнаваних їхніх персонажів – сумлінний, але трошки неповороткий дракончик Зоґ, який (о, диво!) не стереже принцесу і не планує спопелити лицаря! Зовсім навпаки: в першій книзі про його пригоди він, разом із принцесою Златкою та лицарем Галалотом, вирішує створити «Летючу допомогу», бо ж навіщо воювати, якщо порізів, опіків, синців і так у світі забагато?

Продовження цієї історії, книжка-картинка під назвою «Зоґ і летюча допомога», з’явилося у 2010 році. Неочікувано у центрі сюжету опинилася принцеса, дядько-король якої заборонив їй займатися улюбленою справою, «бо лікувати всіх підряд — не королівське діло!». Але, коли король занедужує і тріо спільними зусиллями виліковує його, він кардинально змінює свою думку та випускає племінницю з домашнього ув’язнення, примовляючи: «Та ж лікарі — як королі! Я так завжди казав!».
Історія Златки досить часто трактується як момент своєрідного феміністичного протесту проти жорстких гендерних ролей, хоча сама Джулія говорить, що йдеться суто про рішучість героїні бути лікаркою, а не принцесою. Так чи інакше, але ця дівчинка є справжньою перлинкою (англійською її ім’я звучить як Pearl, «Перлина») серед низки незвичайних принцес у дитячій літературі. Тож новина про те, що «Летюча допомога» у блискучому перекладі Володимира Чернишенка, рішуче взяла курс на «Книжковий Арсенал — 2019», просто не здатна не окриляти як маленьких, так і дорослих поціновувачів творчості Джулії та Акселя.


Зоґ і летюча допомога /  Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер / перекл. з англ. Володимир Чернишенко. — Харків: Читаріум, 2019.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Це ж не джунглі, Сусанна Ісерн, Росіо Бонілла

4+

Ім’я Сусанни Ісерн – письменниці, психологині та мами трьох дітей – не без причин відоме у світі. Адже, хоча її перша книжка-картинка побачила світ лише у 2011 році, наразі на її рахунку вже понад 30 дитячих книжок, які не лише здобули прихильність у маленьких читачів, але й отримали чимало премій і нагород, зокрема й Moonbeam Children’s Books Awards. Не менш відомим є й ім’я художниці й авторки Росіо Бонілли. Чимало її книжок були перекладені багатьма мовами, зокрема й українською. Так, багатьом із вас уже знайомі її книжки-картинки «Якого кольору поцілунок?» і «Макс та супергерої», що побачили світ в українському перекладі у 2017 та 2018 роках. А цьогоріч список її перекладених українською видань поповнить ще одне дивовижне видання, створено у тандемі з Сусанною Ісерн, — дотепна, смішна та яскрава книжка-картинка «Це ж не джунглі», що свого часу стала фіналісткою престижної китайської нагороди Little Hakka Awards, а тепер готується зайняти чільні місця на полицях домашніх дитячих бібліотек.

У жартівливій формі книжка-картинка «Це ж не джунглі» розповідає малюкам про порядок та режим. Усе почалося того дня, коли Пола вирішила сказати «ні». Сказати «не хочу». Тепер Пола може робити все, що їй заманеться. А потім сталося та-а-аке! Сталося так, що її дім перетворився на СПРАВЖНІ джунглі — з деревами, ліанами, рясною зеленню… і дикими тваринами, що розгулювали на свободі. Книга допоможе батькам пояснити та налаштувати з малюками важливі побутові процеси. А яскраві ілюстрації, які створила також відома українським дітлахам художниця Росіо Бонілла, одразу ж перенесуть дитину в казковий світ.


Це ж не джунглі / Сусанна Ісерн, Росіо Бонілла / перекл. з ісп. Ярослава Стріха. — Київ: Каламар, 2019.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Зіронька Лаури, Клаус Баумгарт

4+

Якось уночі Лаура, головна героїня дитячої книжки «Зіронька Лаури» відомого німецького письменника Клауса Баумгарта, побачила зіроньку, яка падала з неба простісінько перед її будинком. Не витрачаючи час на зайві вагання, Лаура підібрала зіроньку і принесла у свою кімнату. Проте наступного ранку зіроньки ніде не було… Певна річ, що дівчинка сильно засмутилася. Але чи варто було? Хіба місце зіроньки не на небі? Попри простоту сюжету, ця маленька ілюстрована книжка на добраніч порушує чимало філософських питань і без зайвої патетики та дидактизму вчить дітей, що часами потрібно розлучатися з речами, котрі дуже любиш.

Уночі, коли майже всі уже сплять, у кімнаті Лаури ще горить світло. Дівчинка не може заснути і, як завжди, дивиться крізь вікно на зоряне небо. Вона вже довгенько сидить біля вікна, і раптом бачить, як на тротуар поблизу їхнього будинку падає зірочка! Лаура швиденько взувається та вибігає на вулицю. Так і є — це не сон: на тротуарі справді лежить маленька зіронька. Лаура обережно її піднімає та несе у свою кімнату. Від удару об тверду поверхню зіронька трішечки надщербилася. Добре, що в Лаури завжди під рукою аптечка, а в ній — лейкопластир. Ним дівчинка і приклеїть зіроньці відламаний шматочок. Лаура задоволено вкладається у своє тепле ліжечко. Їй досі не віриться, що поряд, на подушці, лежить справжнісінька зіронька. Щаслива, дівчинка солодко засинає..


Зіронька Лаури / Баумгарт Клаус / перекл. з нім. Р. Матієва. — Тернопіль: Навчальна книга–Богдан, 2019. — 32 с.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Перша миша на Місяці

6+

Чудова новина очікує і на шанувальників славнозвісної серії про пригоди Джеронімо Стілтона, адже напередодні Дитячого форуму 2019 Фестивалю дитячого читання «Книгоманія» видавництво «Ірбіс Комікси» випустило новий космічно-історичний комікс «Перша миша на Місяці», у якому розгортається свіжа фантастична пригода, що трапилася з розумним і кмітливим головним редактором газети «Гризун». Цього разу Джеронімо та його кузен Трап із допомогою професора Вольта відвойовують історію планети Земля від чергового злодійського плану котів-піратів.

Супергерої рятують планету! Саме так звучить гасло цьогорічного Дитячого форуму. І саме це вислів міг би стати епіграфом до книжки «Перша миша на Місяці». За сюжетом коміксу невгамовні коти вирішили не просто привласнити собі титул першості висадження на Місяць, але ще й спотворити його темний бік портретом Котордона ІІІ Котолонського! На щастя, команда хороброго та хитромудрого Джеронімо збирається завадити здійсненню підступного плану. На своїй машині часу супергерої вирушають у 1969 рік — рік висадження на Місяць, аби відновити хід історії. Але зробити це не так уже й просто: вони повинні були готуватися до космічного польоту як справжні астронавти, мали забезпечити космічну експедицію всім необхідним, побувати у стані невагомості та багато іншого. Та зрештою команді відважних мишей таки вдасться захистити цю історично-важливу подію від підступних котів, а читачам коміксу, які наважаться на захопливі пригоди та підкорення космічного простору разом із Джеронімо, здійснити свою мрію — здолати силу тяжіння та врятувати нашу планету, як справжні супергерої! А на додачу ще й осягнути загадки, які приховує від нас Всесвіт!


Перша миша на Місяці / Джеронімо Стілтон. – Львів: Видавництво «Ірбіс Комікси», 2019. – 48 с.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Щоденники Вишеньки. Завмерлий зоопарк, Жоріс Шамблен, Орелі Нейре

9+

На українському книжковому ринку потрібно більше коміксів! Особливо ж, якщо вони такі, як комікс «Завмерлий зоопарк», який написав Жоріс Шамблен, а проілюструвала її Орелі Нейре. Комікс, що вже встиг завоювати серця мільйонів дітлахів, про що свідчить і те, що він входить у топ 10 французьких коміксів, і те, що у 2014 році отримав головний приз на міжнародному фестивалі в Ангулемі, і те, що тиражі розлітаються як гарячі пиріжки. Комікс, яким розпочинається популярна серія «Щоденники Вишеньки» і яким в українському перекладі можна насолодитися завдяки видавництву «Наша Ідеа».

Отже, до сюжету. Вишенька – одинадцятирічна дівчинка, яка живе разом зі своєю мамою і мріє стати письменницею. Її улюблене зайняття — спостерігати за людьми, уявляти їхнє життя та розгадувати таємниці. Однією з таких є Мік… Кожну неділю цей старий чоловік іде у ліс, узявши із собою великі відра з фарбою. Що він робить там увесь день? І чому він такий сумний, коли повертається увечері? Як справжній детектив, Вишенька має намір розкрити цю таємницю та починає своє перше розслідування…
Чарівна активна героїня, добра та зворушлива детективна історія про мистецтво, захоплива пригода, купа загадок, неперевершені акварельні ілюстрації — цей комікс навряд залишить бодай когось байдужим!


Щоденники Вишеньки. Завмерлий зоопарк / Жоріс Шамблен, Орелі Нейре / перекл. з фр. Денис Тимошенко. — Nasha idea, 2019.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю, енола

Енола й незвичайні тварини, Жоріс Шамблен, Люсіль Тібодьє

9+

Ще одна унікальна перлинка нового покоління коміксів із неперевершеними ілюстраціями та хоробрими героями, здатними надихати і дівчат, і хлопців, — яскрава серія «Енола й незвичайні тварини» Жоріса Шамблена та Люсіль Тібодьє, перший том з якої, книжка «Гаргуйль, що крутився по колу», також побачив світ у видавництві «Наша Ідеа».
Це фантастична серія про дівчинку Енолу — добру, веселу, уважну та відважну ветеринарку із бузковим волоссям. Але ветеринарку незвичайну, адже є у її не дуже унікального фаху одна особливість — вона лікує та захищає не звичайних звіряток, а магічних тварин із казок та легенд! Кентаври, фенікси інші чарівні створіння не становлять для неї жодних труднощів.

Зубна фея не прийшла? Ваш мінотавр, здається, загубився? Спитайте поради в Еноли! Вона завжди зможе вам допомогти! Разом зі своїм супутником Манекі та за допомогою винаходів геніального професора, вона їздить світом, аби лікувати незвичайних тварин. До речі, кабінет Еноли — у самому серці Музею природознавства, чи не через це вона так знається на тваринах?
Неперевершені яскраві ілюстрації, захопливий сюжет від автора «Щоденників Вишеньки», Жорі Шамблена, легка мова та вічні теми — ця дитяча книжка має усе, щоби закохати у себе навіть тих дітлахів, які надають перевагу мультфільмам.


Енола й незвичайні тварини / Жоріс Шамблен, Люсіль Тібодьє / перекл. з фр. Онісія Колеснікова. — Nasha idea, 2019.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Тінь на півночі. Таємниця Саллі Локгарт, Філіп Пулман

12+

Любите заплутані історії? Таємничі події? А якщо все це відбуватиметься у Вікторіанській Англії? Тоді вас обов’язково потішить довгоочікуване продовження серії «Таємниця Саллі Локгарт» відомого англійського автора Філіпа Пулмана з неймовірними ілюстраціями від Михайла Александрова.
Проходить кілька років після захопливих подій першої частини тетралогії — «Рубін в імлі». За цей час Саллі встигла розплутати події таємничої кораблетрощі, яка забрала її батька назавжди. Встигла знайти вірних друзів та улюблену справу — фінансові операції. А ще по-справжньому закохатися. А також зрозуміти, що важливі в житті речі зовсім не речі (пам’ятаєте тих навіжених, які ганялися за Саллі та рубіном магараджі?).
Саллі — відчайдушна та ніжна, добра та справедлива дівчина, яка дорослішає швидше за своїх однолітків.
Події другої частини розгортатимуться ще загадковіше.
Саллі Локгарт відкриває власний офіс і стає консультанткою з фінансових питань. Після того, як одна з її клієнток втрачає свої заощадження в результаті фінансових махінацій, Саллі та її друзів затягує в павутину таємничих убивств і переслідувань. Їм доведеться розплутати не одну загадку і зрозуміти, що спільного між спіритичними сеансами, шотландським ілюзіоністом, загадковим вбивством і заводом «Полярна зірка», яким володіє Аксель Беллман…


Тінь на півночі. Таємниця Саллі Локгарт / Філіп Пулман / перекл. Микола Байдюк. — Київ: Nebo BookLab Publishing, 2019. — 304 с.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Замок у хмарах, Керстін Ґір

12+

«Замок у хмарах» — ще одна книга у стилі фентезі сучасної німецької письменниці Керстін Ґір, вихід якої очікується до Книжкового Арсеналу 2019. Авторка вже полонила серця тисяч книголюбів різного віку в усьому світі захопливими серіями «Timeless» та «Зільбер» — бестселерами, що вперше побачили світ у перекладі українською мовою у видавничому домі «Школа» у 2017 та 2018 році.
Назва видання отримало від однойменного старовинного готелю у горах, що очікує гостей напередодні Різдва. За сюжетом це локація, де відбуватимуться дивні, незрозумілі сімнадцятирічній покоївці Фанні події, яка разом із сином готельєра Беном та рештою персоналу мають повно роботи, щоби зустрічати відвідувачів на щонайвищому рівні. Аж раптом дівчині впаде в око, що дехто з гостей є не тим, за кого себе видає… Які ж таємні плани ховаються за оксамитовими портьєрами? Чи справді коштовний діамант належить дружині олігарха? І чому привабливий хлопець Трістан дереться по стінах, а не користується сходами? Коли Фанні з Беном беруться розплутати цей клубок, вона й не підозрює, що незабаром опиниться в центрі небезпечної пригоди, через яку може втратити не тільки роботу, а й своє серце.

Пишномовні описи старовинної архітектури будівлі, краси швейцарських гір, довколишньої природи та настрій, притаманний новорічно-різдвяним святам, створять особливу атмосферу під час читання, а поступове наростання інтриги у цій романтично-детективній історії якнайкраще сприятимуть тому, що відірватися від книги буде геть неможливо!


Замок у хмарах / Керстін Ґір / пер. з нім. В. Чабан.— Харків: Видавничий дім «Школа», 2019. — 464 с.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Монстри океану, Доісторичні тварини, Хижаки, Жуки, видавництво «Талант»

7+

Захопливі пригоди, тривимірні тварини та дослідницька лабораторія просто вдома!.. Хіба таке можливо? Авжеж! Разом із чудовими енциклопедіями «Монстри океану», «Доісторичні тварини», «Хижаки» та «Жуки» — книжками унікального формату з технологією доповненої реальності, що пропонують абсолютно новий підхід до навчання.
Світ тварин і комах навдивовижу цікавий, тому школярі готові вивчати та досліджувати його із неабияким інтересом і величезним задоволенням. Але за однієї умови — необхідно дозволити їм робити це так, як їм подобається — з використанням сучасних технологій. Енциклопедії з доповненою реальністю, які побачили світ у видавництві «Талант», заохочують дитину бути дослідником, самостійно здобувати знання й отримувати від процесу навчання справжнє задоволення.

Новинки Книжкового Арсеналу 2019: найцікавіші перекладені книжки для дітей, книжковий арсенал, що читати, дитячі книжки, книжкові новинки, література для дітей,казки,класика дитліту, що купити,дитячі видання,найкращі книжки для дітей,комікси,книжки-картинки,фантастика для дітей,підліткові книжки,книжки з доповненою реальністю

Зануритись у морські глибини на батискафі, дізнатися безліч неймовірних фактів, зустрітися віч-на-віч із бурим ведмедем, влаштувати запеклий двобій із тривимірними жуками, збільшити тварин до реального розміру, ба навіть сфотографуватися с ними та поділитися з друзями — за допомогою безкоштовного мобільного додатка iExplore дитина може створити власну пізнавальну інтерактивну пригоду.
Книга «Хижаки» дозволить зазирнути у світ найнебезпечніших істот нашої планети, зблизька спостерігати за атакою гримучої змії, почути гарчання сірого вовка та спробувати свої сили у віртуальній вікторині. Разом із книжкою «Монстри океану» читачі зможуть дослідити загадковий підводний світ, роздивитися синіх китів, сфотографувати величезну акулу та знайти ключі до розгадки багатьох підводних таємниць.
Познайомитися з найбільшими, найстрашнішими та найрозумнішими тваринами, що колись жили на нашій планеті, від гігантських морських монстрів і лютих акул до величезних носорогів і страхітливих мавп, можна разом із енциклопедією «Доісторичні тварини», а опинитися поруч із найбільшими, найстрашнішими та найкрасивішими жуками у світі  — з книгою «Жуки».


Монстри океану. – Харків: Талант, 2019. – 30 с.
Доісторичні тварини. – Харків: Талант, 2019. – 30 с.
Хижаки. – Харків: Талант, 2019. – 30 с.
Жуки. – Харків: Талант, 2019. – 30 с.

гарячі новинки готується до друку Джеронімо Стілтон Джулія Дональдсон енциклопедії книжки-картинки книжковий арсенал комікси Оксана Була переклади Росіо Бонілла