У цю холодну пору ловіть гарячі, щойно з друкарні, осінні книжечки. Підготували добірку, де є історії для малечі і школярів, для тих, хто полюбляє багатотомні пригоди, і для тих, чиєї уваги вистачає на десяток яскравих сторінок!
Промо / Гарячі новинки
27 Листопада 2021
675
Гарячі новинки осені: книжки для дітей та підлітків
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Збираємо врожай нашої карантинної осені! Підготували для вас добірку нових книжок для читання під ковдрою з вашими улюбленими людьми. Тут є історії для дітей та підлітків, вітчизняні та зарубіжні. І цього разу – багато чудових серій! Адже хіба можна уявити кращу розвагу для прохолодного вечора, ніж занурення у вигаданий світ разом із улюбленими героями?

Мама Му читає, Юйя Вісландер

Навчальна книга — Богдан
3+

Кого нам слід узяти в наш читацький клуб? Напевне Маму Му, бо Мама Му — корова, яка вміє читати. Вона подорожує до міської бібліотеки до своїх улюблених книжок. І можливо, ця любов до читання виявиться заразною. Це мила книжка з ілюстраціями, що нагадують чудові акварелі про корів, які люблять тихі куточки для читання і воронів, що потаємно мріють про світ Великої Літератури.
Особлива насолода в усіх книжках про Маму Му – ілюстрації, які належать перу відомого й любого багатьом українським дітям Свена Нордквіста. Варто лише розгорнути книжку, а там — справжнє продовження того самого знайомого ще з книжок про Петсона та Фіндуса художнього світу ферми. Затишного та рустикального, з чарівними деталями, що їх так цікаво розглядати, божевільною динамікою, завдяки якій здається, ніби не книжку розглядаєш, а опиняєшся на таких собі канікулах у справжнісінькому селі, та харизматичними героями, які одразу ж западають у душу.


Юйя Вісландер Мама Му читає / текст Юйя Вісландер, ілюстрації Свен Нордквіст / пер. зі швед. Галина Карпа — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2021.— 32 с.

Як метелик ніжкою тупнув, Ред’ярд Кіплінґ

Навчальна книга — Богдан
6+

Казка від майстерного класика, натхненна східним фольклором та біблійними приповідками і доповнена ілюстраціями сучасного художника. Ця книжка взяла найкраще від усіх часів. І хоча вона мудра, зовсім не складна для розуміння. Маленькі читачі можуть насолодитися барвистими картинками й дотепною історією про царя, царицю, зарозумілість, мудрість, палаци й метеликів.
Крім того, для багатьох батьків ця книжка – можливість прокласти унікальний місточок між своїм дитячим читацьким досвідом і читацьким досвідом своєї дитини. Хіба є речі, які об’єднують більше, ніж дитяча любов до однієї тієї ж історії? Навряд, тож радимо цю книжку не лише для самостійного читання школярами, а й для затишних сімейних сторітаймів.


Ред’ярд Кіплінґ Як метелик ніжкою тупнув / текст Юйя Вісландер, ілюстрації Свен Нордквіст / пер. з англ. Володимир Чернишенко — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2021.— 24 с.

Це 12-річний прем’єр-міністр, Том Маклоклін

Час Майстрів
12+

Джо Перкінз — сміливий хлопець із новим баченням світу. Коли через прем’єр-міністра мама Джо втрачає роботу, Джо гаряче висловлює йому своє обурення про дії влади. Адже вони зовсім не піклуються про звичайних людей, змушують їх працювати й не дають радіти життю! І тут прем’єр-міністр іде у відставку й передає владу над країною 12-річному Джо. Чи може підліток зробити щось путнє на такій важливій і дорослій посаді? Відповідь на це питання обов’язково здивувала б дорослих і гарантовано потішить тінейджерів.
У цій книжці можна знайти все – і мудрі поради, і захопливий пригодницький сюжет, і гумор, і трохи натхнення, щоби поборотися з Лігою антидурощів у своєму житті також.


Том Маклоклін Це 12-річний прем’єр-міністр / текст Том Маклоклін, ілюстрації Том Маклоклін / пер. з англ. Наталя Тисовська — Київ: Час Майстрів, 2021.— 200 с

Безстрашно-карантинна книжка, Віталій Кириченко і Юрій Нікітінський

Час Майстрів
6+

Розмови з дітьми, малими та великими, про карантин і коронавірус вдома часто мають неприємний відтінок страху, розгубленості й тривоги. У чотирьох стінах із горою онлайн занять нудьга змінюється хвилюванням і навпаки. Книжка Віталія Кириченка та Юрія Нікітінського допоможе подивитися на ситуацію під іншим кутом. Тут подають практичну інформацію для читачів у формах коротких кумедних історій із влучними ілюстраціями. І можливо, гумор цієї книжки не вилікує всіх хвороб, але точно розважить і полегшить похмурі думки про карантин.
Корисна для безстрашних дітей, і, можливо, навіть для їхніх трохи лякливих батьків.


Віталій Кириченко Юрій Нікітінський Безстрашно-карантинна книжка / текст Юрій Нікітінський, ілюстрації Віталій Кириченко / пер. з рос. Альбіна Саженюк — Київ: Час Майстрів, 2021.— 104 с.

Еґґі Мортон. Королева таємниць, Марта Джоселін

Ранок
10+

Детективна серія про Еґґі Мортон уже має дві книжки для читачів, які люблять атмосферні таємниці й загадкові розслідування. Молода Еґґі Мортон натхнена у своєму захоплені персонажем Агати Крісті Еркюлем Пуаро, тож крім детективних талантів, вона ще й має гарний смак. У першій книжці «Тіло під фортепіано» в тихому містечку Торкі разом з Еґґі Мортон розбираємося чи справді мила вчителька танців могла вбити свою літню родичку. А в «Небезпеці в Оул-Парку» кримінальні розслідування існують на сторінках книжки поряд справжнім різдвяним настроєм та всіма потрібними йому атрибутами.
Ця серія для тих кому для прийдешнього зимування не вистачає хорошого детективу.


Марта Джоселін Еґґі Мортон. Королева таємниць. Тіло під фортепіано / текст Марта Джоселін / пер. з англ. М. М. Пухлій — Харків: Ранок, 2021.— 320 с.
Марта Джоселін Еґґі Мортон. Королева таємниць. Небезпека в Оул-Парку / текст Марта Джоселін / пер. з англ. М. М. Пухлій — Харків: Ранок, 2021.— 336 с.

Гонитва в часі, Різдво в часі, Саллі Нікколз

Ранок
6+

Можливо, вбивства й детективні історії не дуже пасують до вашого святкового настрою… Не сумуйте, є одна гарна серія, у якій перша книжка допоможе зануритись у вигаданий світ справжньої історії, а в другій ще й насолодитися різдвяною атмосферою. 
Магічне дзеркало в будинку тітоньки Джоанни наповнює життя Алекса та Рубі пригодами! У «Гонитва в часі» вони провалюються крізь загадкове дзеркало в 1912 рік. А в «Різдві в часі» – намагаються переконати родича не відсилати свою дочку Ідит до жахливого інтернату… Певна річ, що й тут їм у нагоді також стають подорожі часом. Крім динамічного сюжету й милих героїв в історію вплетена інформація про життя людей у часи, куди потрапляють діти: початок ХХ століття і ХІХ століття. 
Особливо припаде до душі допитливим читачам і шанувальникам історії та Англії.


Саллі Нікколз Гонитва в часі / текст Саллі Нікколз, ілюстрації Рейчел Дін / пер. з англ. Юля Садоха — Харків: Ранок, 2021.— 208 с.
Саллі Нікколз Різдво в часі / текст Саллі Нікколз, ілюстрації Рейчел Дін / пер. з англ. Юля Садоха — Харків: Ранок, 2021.— 208 с.

Таємниця Життя та смерті, Світлана Ройз

Видавництво Старого Лева
4+

Осмислення дитиною теми життя та смерті обов’язковий етап зростання. Але не кожен дорослий почувається достатньо впевнено, щоби пояснити величезне питання людської смертності самостійно. Ця книжка психологині Світлани Ройз через історію допоможе поговорити про смерть, життя, любов і радість. «Таємниці Життя та смерті» обов’язково читати разом. Але те, що тут розглядається тема смерті, не означає, що ця книжка похмура чи сумна. Навпаки, вона намагається просто передати багаті відтінки нашого життя.


Світлана Ройз Таємниця Життя та смерті / текст Світлана Ройз, ілюстрації Марія Рудик / — Львів: Видавництво Старого Лева, 2021.— 32 с.

Осінні віршики

Видавництво Старого Лева
3+

Якщо ваш маленький читач ще не готовий відпустити осінні радощі, придивіться до цієї збірки з купою милих віршиків й атмосферних ілюстрації. Пожовкле листя, соковиті яблука, кілька видів дощів, ведмедики, читачі й люди. Серед авторів віршиків Іван Андрусяк, Галина Кирпа, Оксана Лущевська й багато інших.


Анастасія Єфремова Осінні віршики / текст Іван Андрусяк, Андрій Бочко, Тетяна Винник, Галина Кирпа, Дмитро Лазуткін, Ірина Лазуткіна, Оксана Лущевська, Наталка Малетич, Вікторія Ніколенко, Олександра Орлова, Слава Світова, Андрій Содомора, Марія Титаренко, Любов Шостак, ілюстрації Євгенія Гайдамака, Альбіна Колесніченко, Марта Кошулінська, Наталія Кудляк, Анна Ломакіна, Наталія Олійник, Юлія Пилипчатіна, Катерина Сад, Наталя Чорна / — Львів: Видавництво Старого Лева, 2021.— 56 с.

Місто брехні, Ліан Таннер

Nebo Booklab Publishing
12+

Продовження серії про дивний світ Ліан Таннер, де діти до 16-річчя буквально прикуті до своїх батьків, бо діяти самостійно вважається небезпечним. У «Музеї крадіїв» Ґолді вперше приймала власні рішення й досліджувала таємничний і магічний вимір Музею. А в цій їй доведеться застосувати свої новонабуті знання, щоби знайти сестру Тоудспіта і вирішити чи хоче вона стати П’ятою Хранителькою. Серія для неслухняних читачів.


Ліан Таннер Місто брехні / текст Ліан Таннер, ілюстрації Ілля Угнівенко / пер. з англ. Юрій Вітяк — Київ: Nebo Booklab Publishing, 2021.— 272 с.

Відчайдухи, Ельса Пунсет

Каламар
5+

Трійка відчайдух і трійка цікавих книжок. Алексія, Тасі та їхній собачка Роккі мають безліч пригод. Вони беруть участь в Олімпіаді емоцій, шукають скарби, купаються, а в процесі вчаться разом із читачами будувати гарні взаємини з іншими людьми, опановувати свої страхи й сором’язливість, розвивати здорову самооцінку. Це веселий спосіб попрацювати над емоційним інтелектом. До того ж книжка містить чарівні, трохи, ностальгічні, ілюстрації пригод маленьких відчайдух.


Ельса Пунсет Як відчайдухи стрибали з висоти / текст Ельса Пунсет, ілюстрації Росіо Бонілла / пер. з ісп. Анна Марховська — Київ: Каламар, 2021.— 48 с.
Ельса Пунсет Відчайдухи в пошуках скарбів / текст Ельса Пунсет, ілюстрації Росіо Бонілла / пер. з ісп. Анна Марховська — Київ: Каламар, 2021.— 48 с.
Ельса Пунсет Відчайдухи і пригода на маяку / текст Ельса Пунсет, ілюстрації Росіо Бонілла / пер. з ісп. Анна Марховська — Київ: Каламар, 2021.— 48 с.

дитячі книжки добірка новинки підліткові книжки