Минув Книжковий Арсенал, до якого всі видавництва так поспішали випустити свої гарячі новинки. Час збирати найцікавіші з них! Ця добірка для маленьких допитливих читачів, що мають багато запитань, на які можуть відповісти чудові нон-фікшн книжки.
Промо / Гарячі новинки
23 Липня 2021
586
Спекотний нон-фікшн: топ 10 нон-фікшн новинок для дітей
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Допитливі маленькі читачі на літніх канікулах, тож шукають чим би себе розважити! Для батьків розумників різного віку ми зібрали 10 новинок, повних цікавих фактів та чудових ілюстрацій, що спонукають весело досліджувати світ разом.

Надзвичайні ДНК. Шалені гени, незламні кодони, верткі хромосоми, Елісон Вуллард, Софі Ґілберт

Ранок
6+
Веселі і дотепні ілюстрації, чіткі і зрозумілі схеми та захопливі фото — усе, щоб цікаво розповісти про ДНК. Ця дивовижна молекула є ключем до всього життя — від кита до дрібної амебки. Книжка допоможе дітям відповісти на питання на кшталт чому в нас різний колір очей, чи можна «оживити» мамонтів, чому ми схожі на батьків, як з’явилось стільки порід собак, і навіть, що таке генна інженерія? А для любителів детективу та true crime в книжці розповідають про роль ДНК в криміналістиці.

Елісон Вуллард Софі Ґілберт Надзвичайні ДНК. Шалені гени, незламні кодони, верткі хромосоми, Елісон Вуллард / текст Елісон Вуллард, Софі Ґілберт, ілюстрації Марк Кліфтон, Беттіна Міклбаст Стовн / пер. з англ. Олександр Стукало /  — Харків: Ранок, 2021. — 72 с.

Теорія відносності, Шеддад Каїд-Салах Феррон

Ранок
5+
Ще одна книжка на цікаву тему з технічної сфери науки. В «Теорії відносності» Альберт Айнштайн і його помічниця Аліса пояснюють читачам дивні речі, що кояться у Всесвіті. Час, простір і навіть маса не є чимось сталим – вони залежать від спостерігача й систем відліку! Книжка допоможе школярам осмислити і збагнути цю тему через зрозумілі приклади й ілюстрації дослідів. Ласкаво просимо у світ відносностей!

Шеддад Каїд-Салах Феррон Теорія відносності / текст Шеддад Каїд-Салах Феррон, ілюстрації Едуард Алтарріба / пер. з ісп. О. Є. Леська. /  — Харків: Ранок, 2021. — 48 с.

Як допомогти дівчинці-підлітку, Мері Пайфер, Сара Пайфер Ґілліам

Віват
12+
Дівчата-підлітки для багатьох дорослих, та й самих себе, є загадкою. Дівочий пубертат оповитий аурою страждань та складнощів, але часто ми не знаємо як допомогти, перш ніж буде запізно. Ця книжка пропонує поради для дівчат і їх опікунів, котрі хочуть, щоб їхні діти почувалися в безпеці. Відомий в США посібник містить справи чудових дівчат описаних психологинею з багаторічним досвідом. Книжка з поетичною підназвою «Воскресіння Офелії» закликає прагнути до віднайдення власної особистості, розповідає чому можуть сприяти важливі тактики поведінки, емпатія, внутрішня сила й жага до змін, сприймає дорослішання дівчат через феміністичну лінзу і прагне розповісти, як допомогти підлітку плавно і здорово перейти в зріле життя.

Мері Пайфер, Сара Пайфер Ґілліам Як допомогти дівчинці-підлітку / текст Мері Пайфер, Сара Пайфер Ґілліам /  — Харків: Віват, 2021. — 528 с.

Як приборкати гнів, Саманта Сновден

Віват
9+
Освоєння керування власними емоціями є важливим етапом зростання кожної дитини. Гнів може бути складною темою навіть для батьків. Ця книжка-зошит допоможе разом дослідити та опанувати цю емоцію через цікаву структуровану розмову. Окрім причини гніву тут дадуть змогу дізнатися, як він впливає на організм, а також навчитися «ловити» злість ще до того, як виникне бажання розплакатися чи на когось накричати. Це крок, щоб подружитися з гнівом, а в результаті і один з одним.

Саманта Сновден Як приборкати гнів / текст Саманта Сновден, ілюстрації Сара Рібер / пер. з англ. Олександра Гульовата /  — Харків: Віват, 2021. — 160 с.

Гео-графіки, Регіна Гіменес

Каламар
8+
Неймовірно красиво оформлена книжка Регіни Гіменес для маленьких читачів, яких бентежать питання про великий світ. Як збудовано все навколо? Чому Земля кругла? А яка гора найвища на планеті? А чому зірки різного кольору? Уся інформація про основні географічні характеристики нашої зеленої планети, доповнена низкою відомостей і цікавих фактів про Всесвіт. Це може стати першим, дуже гарним атласом дитини, через який вона дослідить планети, материки та острови.

Регіна Гіменес Гео-графіки / текст Регіна Гіменес, ілюстрації Регіна Гіменес / пер. з англ. Анна Марховська /  — Київ: Каламар, 2021. — 96 с.

Я і світ. Історія в інфографіці, Мірейя Стріус

Каламар
5+
А коли вже дізналися про планету, час познайомитися з її мешканцями. «Я і світ» — це незвичайна енциклопедія, що містить найсвіжіші статистичні дані про все на світі: собак, котів, людей, країни, культури і т. д. Навіть дасть можливість дізнатися як живеться і навчається одноліткам в далеких куточках Землі.

Мірейя Стріус Я і світ. Історія в інфографіці / текст Мірейя Стріус, ілюстрації Хоана Касалс / пер. з англ. Анна Марховська /  — Київ: Каламар, 2021. — 68 с.

Тут усередині. Путівник глибинами мозку, Мартінш Ізабел Міньйош, Педроза Маріа Мануел

Видавництво Старого Лева
12+
До цієї книжки доклали перо і нейробіологи, і філософи, і психологи, бо вона розповідає про одну з найскладніших і найзагадковіших структур Всесвіту — мозок. Цей нон-фікшн підійде для підлітків, які цікавляться складною роботою мозку. Тут є відповіді на питання про свідомість, думки, почуття, спогади, все, що відбувається усередині нашої голови. А інформація подається в довершеному оформлені, яке точно вподобає ваш мозок.

Мартінш Ізабел Міньйош Педроза Маріа Мануел Тут усередині. Путівник глибинами мозку / текст Мартінш Ізабел Міньйош, Педроза Маріа Мануел, ілюстрації Мадалена Мадозу / пер. Олексій Шендрик /  — Львів: Видавництво Старого Лева, 2021. — 368 с.

Кав’ярня. Мій перший бізнес. Креативний нотатник, Юстина Бережницька

Видавництво Старого Лева
9+
Нон-фікшн на незвичну, але дуже потрібну тему. Багато хто з нас мав романтичну мрію відкриту затишну кав’ярню. У цій книжці Юстина Бережницька просто пояснює елементи, необідні для відкриття успішного бізнесу. Вона використовує приклад кав’ярні, але отримані знання читачі зможуть застосувати до інших бізнес-ідей в майбутньому. А ще тут є місце, щоб пропрацювати і розписати усі етапи створення вашої першої кав’ярні.

Юстина Бережницька Кав’ярня. Мій перший бізнес. Креативний нотатник / текст Юстина Бережницька, ілюстрації Ізабела Дуджік / пер. з пол. Віта Шеремета /  — Львів: Видавництво Старого Лева, 2021. — 368 с.

Вони змінили світ. Лікарі й біологи, Еліна Заржицька

Талант
8+
Дуже актуальна цього року книжка, яка розкаже про легендарних лікарів і вчених, що мали величезний вплив на медицину. Наповнена історіями про геніальні відкриття, ризиковані наукові експедиції, шукачів доісторичних істот, безстрашних мисливців на мікробів, а головне, людей відданих своїй надважливій справі.

Еліна Заржицька Вони змінили світ. Лікарі й біологи / текст Еліна Заржицька, ілюстрації Наталя Шерстюк /  — Харків: Талант, 2021. — 120 с.

У міста є я!, Ірина Озимок

Книголав
5+
Книжка написана Іриною Озимок і чудово проілюстрована Анною Іваненко розповідає про різноманітні процеси міста. Тут є цікаві факти і відповіді на запитання, наприклад, про міський бюджет чи сортування сміття, але також і поради щодо громадської юнацької діяльності у місті. Це корисна книжка, як для ерудиції, так і для розвитку активності та свідомості маленьких містян.

Ірина Озимок У міста є я! / текст Ірина Озимок, ілюстрації Анна Іваненко / — Київ: Книголав, 2021. — 64 с.видавництво "Віват" видавництво "Каламар" видавництво "Ранок" Видавництво Старого Лева гарячі новинки Книголав нон-фікшн розвиток дитини Талант