Комікс, який допоможе опанувати найскладніші принципи та найзаплутаніші механізми економіки, а також надихне на власну справу.
Промо / Дражнилка
22 Серпня 2020
1930
Економіка: що це таке і з чим її їдять
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках, книжки про економіку, що читати дітям, підручники з економіки, комікси, нонфікшн для підлітків, вивчити економіку, посібник для бізнесменів, майкл гудвін, ден бурр, наукові комікси

Економіканевіддільна (частина/ознака) частина нашого життя. Вона і тут, і там, у великому та малому, у буденному та в надзвичайному. Байдуже, цікавитеся ви нею чи ні, економіка завжди впливає на ваше життяна те, чим ви займаєтеся та захоплюєтеся, як розважаєтеся та відпочиваєте, як розвиваєтеся й отримуєте освіту, як харчуєтеся та лікуєтеся. Щодня нам доводиться приймати безліч економічних рішень: від найпростіших, зокрема тих, які стосуються заробітку грошей, споживання товарів, забезпечення власного добробуту чи добробуту своєї родини, до складніших, що стосуються обирання політиків, економічні рішення яких впливають на інтереси кожного та кожної. Нерідко наші побутові економічні вчинки виявляються зрештою неправильними та приносять нам збитки, та й політики часто обіцяють речі, які вочевидь не можуть бути виконані, бо йдуть всупереч із законами економіки. Одначе, щоби зрозуміти це та й загалом осягнути увесь цей складний колообіг таких різних і таких повязаних між собою сфер нашого життя, нам слід знатися на економіці та розбиратися в її принципах. Але є одне «але»…

Під обкладинкою видання сховалися справжні тобі троянди й виноград, красиве і корисне: любі чи не всім підліткам комікси, у яких вмістився повноцінний курс з економіки!

Економіканаука складна. Принаймні саме до такого висновку одразу ж приходять підлітки, коли вона вигулькує зпоміж предметів їхньої шкільної програми. Зазвичай на тебе буквально на першому ж уроцічи з першої ж сторінки підручниказвалюється купа незрозумілих понять, хитромудрих визначень і заплутаних формулювань, після яких у більшості будьякий інтерес до цієї науки зникає раз і назавжди. Втім, не поспішайте ставити на цьому предметі хрестпроблема зовсім не в ньому. І книжка Майкла Гудвіна та Дена Бурра «Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках» є тому чудовим доказом. Під обкладинкою видання сховалися справжні тобі троянди й виноград, красиве і корисне: любі чи не всім підліткам комікси, у яких вмістився повноцінний курс з економіки! І якщо ви досі не переконалися, що ця книжка заслуговує на прочитання, ми назбирали для вас одразу 10 причин!

Рекомендований вік: 14+
Замовити книжку можна на сайті видавництва

Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках, книжки про економіку, що читати дітям, підручники з економіки, комікси, нонфікшн для підлітків, вивчити економіку, посібник для бізнесменів, майкл гудвін, ден бурр, наукові комікси

#1 Формат

Хоча батьки здебільшого самі не в захваті від коміксів і не схвалюють любов підлітків до них, цей формат має безліч переваг. На відміну від книжок, у яких уся інформація подається вербально, у коміксах, як і в книжкахкартинках для малюків, розповідають ще й малюнки, завдяки яким читачам значно легше і розуміти, і запамятовувати прочитане. Певна річ, що малюнки містять ще й купу додаткової інформації, а щедодають книжці динаміки й емоцій, які також сприяють легшому запамятовуванню та не дають читачам знудитися.

#2 Сюжет

Реальна історія людства напрочуд захоплива, адже сюжетів у ній куди більше, ніж у будьякій із написаних художніх книжок. Історія економікине виняток, тому гортати сторінки книги Майкла Гудвіна справді цікаво, адже всі основні принципи та закони цієї складної науки він вплітає в історію нашого з вами світу: з багатіями та бідняками, селянами й королями, винаходами та відкриттями, війнами та угодами, поразками та перемогами. Крім того, саме знання історії допомагає справді осягнути всі найскладніші економічні механізми, бо, як зазначив сам автор, «неможливо зрозуміти теперішню ситуацію без розуміння того, як ми до неї дійшли».

#3 Оповідь і мова

Хоча анотація до книжки звучить доволі поважно, а сама економіка і справді є наукою серйозною, автор намагається уникати складних і мудрованих формулювань, а веде свою розповідь просто та легко, так, наче ділиться історією з власного життя. Та й ілюстрації Дена Бурра роблять читання веселішим, адже намальовані вони з гумором.

#4 Інформативність

Хоча книжка Бурра нічогенька в обємі та містить цілих 320 сторінок, інформації у ній вмістилося куди більше, ніж у більшості посібників і підручників з економіки з такою ж кількістю сторінок. А все тому, що інформацію цю подано напрочуд лаконічно: зі схемками, простими поясненнями та прикладами. Ба більше, автор не забув доповнити свою розповідь купою цікавих фактів, які багатьох читачів напевно здивують!

Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках, книжки про економіку, що читати дітям, підручники з економіки, комікси, нонфікшн для підлітків, вивчити економіку, посібник для бізнесменів, майкл гудвін, ден бурр, наукові комікси

#5 Загальна картина

«Зрештою, економічна наукаце ж не хімія, вона має справу з нескінченно складною людською поведінкою, а не з непохитними законами» — підсумовує у вступі автор, тим самим пояснюючи читачам, чому для того, щоби розібратися з цією наукою, необхідно черпати інформацію з багатьох інших галузей знань, якот політика, історія, екологія та навіть психологія. Але це зовсім не означає, що гортаючи сторінки цієї «Економіки», читачам постійно доведеться щось ґуґлити, адже авторові й ілюстратору справді вдалося показати загальну картину.

#6 Приклади з життя

Якщо комусь економіка й видається нудною, то лише тому, що вони не бачать, як вона впливає на їхнє життя. На щастя, приклади, що їх Майкл Гудвін використовує для пояснення різних економічних законів дуже близькі та знайомі кожному та кожній. І це не лише сприяє кращому засвоєнню інформації, але й переконує в тому, що економіка всюди, та допомагає краще розуміти навколишній світ загалом.

#7 Практичність

Очевидно, що прочитання цієї книжки обовязково принесе свої плоди: хтось, опанувавши викладені в ній основи економіки, зможе краще організувати власний бюджет, комусь вона допоможе поліпшити своє фінансове становище, когось вбереже від помилок і зайвих витрат, а когось надихне започаткувати свій бізнес.

Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках, книжки про економіку, що читати дітям, підручники з економіки, комікси, нонфікшн для підлітків, вивчити економіку, посібник для бізнесменів, майкл гудвін, ден бурр, наукові комікси

#8 Руйнування ілюзій

Певно, що в багатьох економістівпочатківців є безліч фантастичних і неймовірних ідей поліпшення свого власного економічного становища та економіки усієї країни (або й цілого світу!). Але так сталося, що чи не більшість цих ідей уже втілювалися в життя та зазнали невдач. І на сторінках цієї книжки ви знайдете безліч таких прикладів із ґрунтовними поясненнями та застереженнями, щоби не наступати зайвий раз на граблі та не винаходити колесо.

#9 Небайдужість

Дуже тішить, що книжка «Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках» торкається справді напрочуд важливих та вкрай актуальних тем, повязаних не тільки безпосередньо з економікою, але також і з політикою й екологією. Усі ж бо ми хочемо жити в мирі та злагоді, піклуючись про свою планету й усіх її мешканців, чи не так? Тому поради про те, як це зробити, ніколи не будуть зайвими.

#10 Оптимізм

На сторінках книги «Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках» повно згадок про сумні події та лихі часи, але після її прочитання відчуваєш справжнє натхнення, адже, попри все, автор намагається навчити читачів бачити в усьому поле шансів і перспектив. Як зазначила директорка видавництва у передмові, «кожна кризаце не лише небезпеки й втрати, а й можливості. Можливості для нових ідей, нових бізнесів, нових облич».


Майкл Гудвін, Ден Бурр Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках; пер. з англ. — Львів : Видавництво «Ірбіс Комікси», 2020. — 320 с.

видавництво "Ірбіс Комікси" економіка книжки для підлітків комікси нон-фікшн