Активні, сміливі та цікаві героїні потрібні навіть у дитячих книжках про тварин, адже їх в українській літературі ой як бракує. На щастя, серія книжок «Киці-мандрівниці» якнайкраще заповнює цю нішу, даруючи читачам і читачкам чудову нагоду пережити захопливі пригоди разом із харизматичними головними героїнями – кицями Мулею та Манюнею.
Промо / Дражнилка
17 Грудня 2020
3235
Киці-мандрівниці повертаються: довгоочікуване продовження серії
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

книжки пр оріздво, різдво в україні, книжкові новинки, Галина Манів, пригодницька література, пізнавати світ, книжки про котів, киці-мандрівниці, рідна мова, книги для молодших школярів, 6+, що читати у школі, культура та традиції світу

Як не крути, а Муля й Манюня, головні героїні книжкової серії української дитячої письменниці Галини Манів «Киці-мандрівниці», проілюстрована дотепними, кумедними та симпатичними ілюстраціями Дмитра Печенкіна, — персонажки яскраві.

Авантюрні, ризикові, самодостатні та відважні вони беруть від життя те, що хочуть, вчать робити це читачів, а ще тішать своїм неабияким почуттям гумору. Виглядають вони, наче справжні піратки. І хоча в тексті згадується, що вони таки мають своїх хазяйок, ці киці є дуже й дуже незалежними хазяйками свого життя.Про дві перші книжки з серії — «Як усе почалося» та «Друг по листуванню» — ми вже розповідали, тож зараз ділимося своїми думками про продовження серії: «Киці-мандрівниці. Страшно цікава казка» та «Киці-мандрівниці. На боці добра». 

— Який чудовий Новий рік вийшов! — вигукнув щасливий Маркіз.
— Кожен день може бути чудовим, — мудро зазначила Муля.
— Якщо знайти правильний підхід! Мур-няв! — засміялася Манюня.

Ці два видання, як і два попередні, поєднують у собі художню та пізнавальну літературу, тобто читаючи їх діти не просто розважатимуться, а ще й вивчатимуть щось нове про світ, у якому живуть. Кожна книжка має казковий мандрівний сюжет, який доповнюється цікавими фактами не лише з географії, а ще й із біології, екології, історії, міфології, ба навіть зі світової літературної класики!

Кожне видання — це одразу три повноцінні історії,  які розповідають про мандрівки різними країнами, або ж містами, коли говорити про останню книжку з серії. Так, у «Страшно цікавій казці» героїні вирушають до Африки, Іспанії та Румунії, а от у книжці «Киці-мандрівниці. На боці добра» читачі разом із героїнями можуть відсвяткувати день святого Миколая в Києві, Різдво у Львові та зустріти Новий рік у Буковелі. Дуже імпонує, що хоча авторка й доповнює кожну розповідь своєрідним повчальним меседжем, наприклад, такими, які змушують задуматися про захист тварин чи силу добрих вчинків, уникає відвертого дидактизму. Крім того, самі історії дуже добрі, об’єднані спільними темами справжньої дівочої дружби та жаги до пригод.

Рекомендований вік: 6+
Придбати книжки можна на сайті видавництва

Жили собі дві киці — Муля й Манюня. Манюня була сіренька з чорними смужечками, а ротик мала білий, ніби припудрений. Муля ж була чорна-чорнісінька, без жодної цяточки. Ну хіба що очі мала зелені та кінчик хвоста білий, наче вмочений у сметанку. Киці міцно дружили і часто ходили одна до одної в гості.

Якось Муля прибігла до Манюні й сказала:
— Манюню, маю для тебе дві новини, й обидві добрі. По-перше, скоро Різдво. А по-друге, я вивчила гарну колядку, й Оленка дала мені за це грошик. Казала, щоб ми з тобою до Львова поїхали. Там Різдво найкрасивіше святкують.
— Про Різдво я вже знаю, — похвасталася Манюня. — Я теж у Тетянки грошика наколядувала.
— Мабуть, наші хазяйки змовилася. Мур-няв! — муркнула Муля, не задоволена тим, що їй не вдалося здивувати Манюню.
Проте Манюня Мулю тут-таки здивувала:
— Люблю, коли Різдво!.. Усе нарізають: ковбаску, сир, м’ясце. Скоріше б це свято настало. — І Манюня замріяно облизнулася.

— Ой, Манюню, ти, мабуть, думаєш, що Різдво від слова «різати»?! — зраділа Муля, що може таки похизуватися знаннями. — А ось і ні! Різдво — це те саме, що народження. Колись давно на Сході народився Син Божий Ісус і врятував від зла весь світ. От чому Його називають Спасителем і з року в рік святкують Його день народження!
— Увесь світ врятував, няв? — здивувалася Манюня.
Ну, не знаю, чи весь, але нам з тобою точно непогано! — сказала Муля і поспішила додати: — Біжімо мерщій, а то на автобус запізнимося!

Муля й Манюня прибули до Львова саме вчасно, щоб устигнути на грандіозне святкування Святвечора. Вони весело побігли вузенькою вуличкою, що вела до площі Ринок, де ось-ось мав розпочатися концерт. Аж раптом киці почули гіркий плач. Вони роззирнулися й побачили біля одного з ліхтарів хлопчика. Звичайного такого хлопчика, тільки з крилами. Він ридав, сьорбав носом і рукавом розмазував сльози по обличчю.
Муля й Манюня одразу кинулися втішати малого, бо киці терпіти не можуть, коли діти плачуть.
— Що сталося? Няв-няв! — занепокоєно запитала Манюня, торкаючи м’якенькими лапками хлопчика та зазираючи йому в очі…

Продовження читайте у книжці «Киці-мандрівниці. На боці добра», історія друга: «На боці добра. Різдво у Львові».


Галина Манів Киці-мандрівниці. Страшно цікава казка : кн. 3 : для дошк. і мол. шк. віку / худож. Дмитро Печенкін — Київ : Рідна Мова, 2020. — 48 с.
Галина Манів  Киці-мандрівниці. На боці добра : кн. 4 : для дошк. і мол. шк. віку / худож. Дмитро Печенкін — Київ : Рідна Мова, 2020. — 48 с.
галина манів географія книжки про тварин книжкові новинки пізнавальна література пригодницька література