Як влаштовані статеві органи дівчинки? Як влаштовані статеві органи хлопчика? Що таке ерекція? Як правильно доглядати за своїми статевими органами та як правильно ходити в туалет по–великому? Як користуватися засобами гігієни під час менструації? Навіщо нам білизна і якою вона має бути? Що треба знати про безпеку та кордони тіла? Чи шкідливо торкатися статевих органів? Звідки беруться діти?.. Коли такі запитання лунають з дитячих вуст, дорослі можуть неабияк налякати дорослих. На щастя, на допомогу завжди можуть прийти з пантелику Відповіді на ці та купу інших «незручних» запитань діти, а заразом і їхні батьки, вихователі та вчителі, знайдуть на сторінках нової книжки секс-педагогині Юлії Ярмоленко та художниці Мар’яни Гілевич.
«Малечі про інтимні речі» — чудовий старт для розмов із дітьми на тему інтимної гігієни, знайомства зі своїм тілом, геніталіями. Досить великий розділ присвячений темі сексуального насильства і вміння говорити «ні», правилам поведінки в інтернеті. У книзі немає секретів від хлопчиків і дівчаток, і немає обмежень за віком — усім буде цікаво почитати розділи, звідки беруться діти, як відбувається запліднення тощо. Певна річ, що не менш важливо знати про все, написане у книжці, і дорослим, які виховують дітей. Зрештою, водночас стисла та змістовна, ілюстрована простими та зрозумілими дітям малюнками художниці Мар’яни Гілевич, ця книжка обов’язково стане у нагоді кожному та кожній.
Рекомендований вік: 6+
Правила безпеки для дітей називають «правилами трусиків», або «правилами спідньої білизни». Вони дуже прості, але надзвичайно важливі:
1. Твоє тіло належить тільки тобі, і ніхто без твого дозволу не може торкатися інтимних зон.
2. Є безпечні й небезпечні дотики. Безпечні дотики — це коли людина запитує дозволу взяти тебе за руку, обійняти. Небезпечні — коли ти кажеш: «Мені не подобається, припини», — а людина продовжує.
3. Є хороші й погані таємниці. Хороші — це ті, від яких радісно, приємно, весело. Погані — ті, від яких хочеться плакати, сховатися від усього світу й нічого нікому не говорити. Але це те, про що варто якнайшвидше розповісти дорослим, яким ти довіряєш, щоб вони могли допомогти тобі впоратися з цією ситуацією.
4. Відповідальність — завжди на дорослих чи на старших. Якщо сталося щось неприємне, твоєї провини в цьому нема. Ми всі припускаємося помилок, інколи чинимо неправильно. Але діти не винні, якщо дорослі їх до чогось силують, залякують чи намагаються обдурити. Говори про це з батьками або дорослими, яким довіряєш.
5. Просити про допомогу не соромно. Навіть якщо ти чуєш від батьків, що вже доросла чи дорослий, просити про допомогу в складних ситуаціях усе одно потрібно! Дорослі також потрапляють у халепи, коли не здатні впоратися зі своїми проблемами самостійно. Тоді вони просять про допомогу друзів, родичів, спеціалістів. Завжди знайдеться хтось, хто тебе підтримає.
Про авторку книги: Юлія Ярмоленко — секс-педагогиня, авторка програм з сексуальної грамотности для дорослих та підлітків. Рецензент видання — Пеньков Андрій Юрійович, президент Східноукраїнської академії педіатрії, кандидат медичних наук, лікар-педіатр вищої категорії.
І приємний подарунок усім читачам Букмоль — до кінця року на офіційному сайті видавництва діє знижка -15% на книжку «Малечі про інтимні речі» за промокодом BOKMAL-IAFSXYVWA6.
Малечі про інтимні речі / Ярмоленко Юлія ; іл. Мар’яни Гілевич — Харків: Талант, 2019. — 48 с.: іл.