Як влаштовані статеві органи дівчинки? Як влаштовані статеві органи хлопчика? Відповіді на ці та інші «незручні» запитання у книжці «Малечі про інтимні речі».
Промо / Дражнилка
30 Вересня 2019
16799
Малечі про інтимні речі: вивчаємо своє тіло без табу
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Малечі про інтимні речі: вивчаємо своє тіло без табу, книжки про тіло, біологія, анатомія, книжки про секс, звідки беруться діти, дітям про статеві органи, сексуальна освіта, сексуальне виховання, малюком про особливості їхнього тіла

Як влаштовані статеві органи дівчинки? Як влаштовані статеві органи хлопчика? Що таке ерекція? Як правильно доглядати за своїми статевими органами та як правильно ходити в туалет повеликому? Як користуватися засобами гігієни під час менструації? Навіщо нам білизна і якою вона має бути? Що треба знати про безпеку та кордони тіла? Чи шкідливо торкатися статевих органів? Звідки беруться діти?.. Коли такі запитання лунають з дитячих вуст, дорослі можуть неабияк налякати дорослих. На щастя, на допомогу завжди можуть прийти  з пантелику  Відповіді на ці та купу інших «незручних» запитань діти, а заразом і їхні батьки, вихователі та вчителі, знайдуть на сторінках нової книжки секс-педагогині Юлії Ярмоленко та художниці Мар’яни Гілевич.
«Малечі про інтимні речі» — чудовий старт для розмов із дітьми на тему інтимної гігієни, знайомства зі своїм тілом, геніталіями. Досить великий розділ присвячений темі сексуального насильства і вміння говорити «ні», правилам поведінки в інтернеті. У книзі немає секретів від хлопчиків і дівчаток, і немає обмежень за віком — усім буде цікаво почитати розділи, звідки беруться діти, як відбувається запліднення тощо. Певна річ, що не менш важливо знати про все, написане у книжці, і дорослим, які виховують дітей. Зрештою, водночас стисла та змістовна, ілюстрована простими та зрозумілими дітям малюнками художниці Мар’яни Гілевич, ця книжка обов’язково стане у нагоді кожному та кожній.

Рекомендований вік: 6+

Що треба знати про безпеку й кордони тіла ?

Правила безпеки для дітей називають «правилами трусиків», або «правилами спідньої білизни». Вони дуже прості, але надзвичайно важливі:
1. Твоє тіло належить тільки тобі, і ніхто без твого дозволу не може торкатися інтимних зон.
2. Є безпечні й небезпечні дотики. Безпечні дотики — це коли людина запитує дозволу взяти тебе за руку, обійняти. Небезпечні — коли ти кажеш: «Мені не подобається, припини», — а людина продовжує.
3. Є хороші й погані таємниці. Хороші — це ті, від яких радісно, приємно, весело. Погані — ті, від яких хочеться плакати, сховатися від усього світу й нічого нікому не говорити. Але це те, про що варто якнайшвидше розповісти дорослим, яким ти довіряєш, щоб вони могли допомогти тобі впоратися з цією ситуацією.
4. Відповідальність — завжди на дорослих чи на старших. Якщо сталося щось неприємне, твоєї провини в цьому нема. Ми всі припускаємося помилок, інколи чинимо неправильно. Але діти не винні, якщо дорослі їх до чогось силують, залякують чи намагаються обдурити. Говори про це з батьками або дорослими, яким довіряєш.
5. Просити про допомогу не соромно. Навіть якщо ти чуєш від батьків, що вже доросла чи дорослий, просити про допомогу в складних ситуаціях усе одно потрібно! Дорослі також потрапляють у халепи, коли не здатні впоратися зі своїми проблемами самостійно. Тоді вони просять про допомогу друзів, родичів, спеціалістів. Завжди знайдеться хтось, хто тебе підтримає.

Про авторку книги: Юлія Ярмоленко — секс-педагогиня, авторка програм з сексуальної грамотности для дорослих та підлітків. Рецензент видання — Пеньков Андрій Юрійович, президент Східноукраїнської академії педіатрії, кандидат медичних наук, лікар-педіатр вищої категорії.

І приємний подарунок усім читачам Букмоль — до кінця року на офіційному сайті видавництва діє знижка -15% на книжку «Малечі про інтимні речі» за промокодом BOKMAL-IAFSXYVWA6.


Малечі про інтимні речі / Ярмоленко Юлія ; іл. Мар’яни Гілевич — Харків: Талант, 2019. — 48 с.: іл.

дитяча література нон-фікшн пізнавальна література сексуальне виховання українська література