Місячні – це не ворог, якого варто боятися, не щось брудне, чого варто соромитися, а цілком нормальне явище, про яке потрібно знати та говорити. І книжка Юмі Стайнз і докторки Мелісси Кан «Поговоримо про місячні!» – чудовий старт для такої розмови.
Промо / Дражнилка
4 Жовтня 2020
2576
Поговоримо про місячні: ясркавий і важливий мастрід для кожної
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Поговоримо про місячні: ясркавий і важливий мастрід для кожної дівчинки, що таке місячні, як підготуватися до місячних, менструація, прокладки, тампони, статеве дозрівання, дорослішання, червоні гості, пмс

Що таке місячні? Чому та як вони відбуваються? Як підготуватися до своїх перших місячних й усіх подальших? Як ставитися до них і як розповісти про них своїм рідним, близьким і друзям? Що робити, коли через місячні опиняєшся у незручному становищі? Що робити, щоби місячні не заважали насолоджуватися життям? Як доглядати за своїм тілом під час місячних? Що робити, якщо виникають проблеми та труднощі? І де, зрештою, дівчата мають шукати правильні відповіді на всі ці запитання? Адже подруги-однолітки, з якими можна поговорити про це, не завжди розуміються на темі, оскільки не мають ні відповідної освіти, ні навіть досвіду; звертатися до рідних підлітки не наважуються (та й не всі дорослі знають, що говорити та як), а в мережі дуже багато неперевіреної та навіть шкідливої інформації. На щастя, відповіді на ці та безліч інших украй важливих й актуальних для усіх дівчат підліткового віку «Що?», «Чому?» та «Як?» можна знайти під яскравою обкладинкою не менш яскравої та симпатичної книжки Юмі Стайнз і докторки Мелісси Кан «Поговоримо про місячні!». Книжки, яку правомірно можна назвати мастрідом. І не лише для дівчаток, які тільки готуються до своїх перших місячних, а й для старших тінейджерок і для батьків — матусів, татусів чи інших опікунів, які мають знати, як підтримати свою дитину.

Наче добрі подруги, авторки переконують читачок у тому, що місячні – це зовсім не те, чого треба соромитись чи боятися, переконують, що потрібно любити та приймати своє тіло й дбати про нього, не панікувати і вчасно та правильно реагувати, коли щось справді йде не так.

Дуже просто, без складних термінів, моралей і повчань, авторки видання не просто розповідають читачкам усе, що варто знати дівчатам, але й руйнують найнебезпечніші міфи та стереотипи. Насамперед ущент розбивають уявлення, ніби місячні – це щось, про що не можна говорити. Адже саме через це неписане табу тисячі дівчат, які вперше зіштовхуються з ними, відчуваються розгубленими та самотніми. Наче добрі подруги, авторки переконують читачок у тому, що місячні – це зовсім не те, чого треба соромитись чи боятися, переконують, що потрібно любити та приймати своє тіло й дбати про нього, не панікувати і вчасно та правильно реагувати, коли щось справді йде не так.

Аби юні читачки справді не лякалися через різноманітні труднощі, авторки дуже розповідають про потенційні складні ситуації та завбачливо розповідають про те, як їх уникнути або ж вийти сухими з води. Наприклад, пояснюють, що слід робити, якщо місячні заскочили зненацька чи припали на запланований похід із наметами.

А щоби читачі та насамперед читачки не мали сумнівів щодо того, що викладеній авторками інформації можна та потрібно довіряти, текст українського видання пройшов ретельну перевірку науковою консультанткою — лікаркою акушеркою-гінекологинею Наталею Лелюх.

Замість довго пояснювати, чому ця книжка заслуговує на прочитання, наводимо кілька слушиних цитат.

Поговоримо про місячні: ясркавий і важливий мастрід для кожної дівчинки, що таке місячні, як підготуватися до місячних, менструація, прокладки, тампони, статеве дозрівання, дорослішання, червоні гості, пмс

Рекомендований вік: 9+
Замовити книжку можна на сайті видавництва

Якщо тобі немає з ким про це поговорити, звернися до вчительки, шкільної медсестри або психолога. Не соромся — це тільки на початку тема місячних видається страшною, але більшість жінок до неї давно звикли і сприймають спокійно. Та й у тебе мине кілька циклів — і ти більше не будеш ними аж так перейматися.

Обери, що тобі більше подобається: прокладки чи тампони — і поклади три штуки в косметичку. Якщо ти досі вагаєшся, краще почати з прокладок, але й запасний тампон не буде зайвий. Місця він багато не займе, а хтось із подруг (або просто знайомих) може попросити позичити тампон.

Якщо вже в тебе почалися місячні, варто поділитися цим із кимось, навіть якщо тобі трохи ніяково. Не бійся! Твої мама, тато, старша сестра або опікун захочуть знати про цю подію — зрештою, вони купуватимуть тобі прокладки, тампони, менструальні чаші або трусики для місячних. Крім того, це новина ЧУДОВА — ти ростеш! Твоє тіло міняється саме так, як повинне. Думаю, твої рідні за тебе порадіють!

Місячних немає чого соромитися. Як і того, що в тебе в сум- ці завжди є при собі прокладки і тампони. Тому не соромся, якщо вони раптом випадуть у тебе з рюкзака на очах в інших людей. Просто проігноруй цей факт або поклади їх назад у рюкзак (чи викинь у смітник). Усе просто! Найгірше, що може статися, — хтось дізнається: у тебе бувають місячні. Ну то й що?! Вони в половини населення планети бувають.

Ти знала, що фізичні вправи покращують самопочуття під час місячних? Додаткові помірні навантаження рекомендують як засіб від менструального болю. Під час активності вивільняються природні ендорфіни — хімічні елементи, які покращують самопочуття. Вони допомагають і під час ПМС.

Деякі тати дуже дбають про доньок, враховують їхні потреби, планують наперед і взагалі поводяться чудово, а деякі забуваки потребують твердішого скерування. Просто тати, на відміну від мам, не мають місячних. Пам’ятай про це, якщо живеш із татом.

Є сто причин, щоб по-особливому переживати настання місячних: ти дорослішаєш, твоє тіло міняється, а в природі нічого просто так не буває. Але іноді ти, можливо, почуватимешся недобре: сльозливою, злою, дратівливою чи, навпаки, тихою. І це нормально!

У наші дні жінки з різних причин теж можуть вирі-шити зменшити частоту місячних, вживаючи таблетки або застосовуючи інші методи — але їх має прописати лікар. Дуже важливо, щоб саме фахівець вирішував, які ліки можна вживати саме тобі, але загалом від- мова від місячних — цілком безпечне явище.

На те, що хлопці думають про місячні, ти не можеш вплину- ти, тому насправді не так важливо, що вони там собі думають. (Але далі авторки розповідають про те, як пояснити хлопцям і чоловікам, думка яких тебе хвилює, що таке місячні, та як навчити їх адекватно до всього цього ставитись).

Статеве дозрівання означає багато чудових змін усередині тіла і ззовні. Це природна підготовка тіла до виношування нового життя. Іноді ти почуватимешся так, ніби в тебе хтось вселився. Виробляються різні нові гормони, і з тілом починають коїтися дивні речі: під пахвами й на лобку росте волосся, міняються пропорції. Статеве дозрівання може почати гойдати тебе на емоційних гойдалках. Але якщо добре поду- мати, це чудова пора. Круто, що тіло просто починає робити тебе дорослою — без ніяких вказівок і керівництва ззовні!

без табу дорослішання книжки для дівчат нон-фікшн статеве дозрівання