До Книжкового Арсеналу випустили безліч підліткових новинок на будь-який вік та смак: фантастичні та нон-фікшн, проза та комікси, перекладні й українські. Час взятися за читання!
Промо / Гарячі новинки
24 Липня 2021
595
Час читати: топ 10 підліткових книжок для літнього читання
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Тікаємо від спекотних українських містечок і тривожних стрічок новин у фантастичні світи і неймовірні життя вигаданих героїв! Зібрали для вас літні новинки, які слід прочитати перш ніж повертатися до школи.

Робот Чапек на планеті з трьома сонцями,  Марін Трошанов

Чорні вівці
6+
Фантастична книжка для молодших підлітків, де Робот Чапек покаже читачам дивну планету. На відміну від Землі тут світять три сонця, живуть триногі ворони і трубодзьобі хвостаті індикодактилі. Тут можна тарабанити на барабані, боротися з триголовою Химерою, подорожувати пустелею, а ще здійснити мрію кожного затятого читаки — відкрити позаземну бібліотеку.

Марін Трошанов Робот Чапек на планеті з трьома сонцями / текст Марін Трошанов, ілюстрації Петир Станімов / пер. з болг. Олена Райкова / — Чернівці: Книги – ХХІ, 2021. — 56 с.

Закликачка акул, Зілла Бетел

Ранок
6+
Пригодницький роман, дії якого відбуваются на берегах Папуа Нової Гвінеї. Дванадцятирічна Синьокрилка змушена розважати новиприбулу до її дому дівчинку-американку. Але думає вона про важливіші речі. Синьокрилка чує поклик до пригод і до розкриття таємниць, що від неї приховують дорослі. Її і новоприбулу Мейпл об’єднує місія, яка веде їх до джунглів. Це красива книжка, від якої пахне морем.

Зілла Бетел Закликачка акул / текст Зілла Бетел / пер. з англ. Яна Сиса / — Харків: Ранок, 2021. — 352 с.

Летті Гвінгілл, Єва Сольська

Ранок
12+
Давні міфи та легенди у фентезі-романі української письменниці Єви Сольської. У ньому колорит Уельсу, валлійська мова, справжні місця і вірування переплітаються з вигадиним світом, де існують Чарівний ліс, магія чотирьох стихій і неймовірні створіння, а дерева вміють говорити. Можливість познайомитися з новою культурою і для когось, можливо, новою авторкою.

Єва Сольська Летті Гвінгілл / текст Єва Сольська / — Харків: Ранок, 2021. — 256 с.

Теорія ймовірностей для подорожнього в часі, Ніколь Валентайн

Рідна мова
12+
Фінну майже тринадцять і життя в нього геть не просте. Він уже майже звик, що його родичі зникають безвісти, він втратив сестру-близнючку, а пізніше і маму. Фінн знаходить розраду в книжках про космос та в товаристві найкращої подруги Ґабі. Проте одного дня бабуся розкриває йому родинну таємницю — жінки у їхній родині здатні подорожувати у часі. Але Фінн хлопчик, і має без особливих здібностей врятувати свою маму. Книжка для тих, кого цікавять загадки і наука, для тих, хто прагне пояснити неможливе.

Ніколь Валентайн Теорія ймовірностей для подорожнього в часі / текст Ніколь Валентайн / пер. з англ. Інна Воченко / — Харків: Ранок, 2021. — 288 с.

Дивовтеча, Дженніфер Белл

Видавництво Старого Лева
12+
В один момент ти йдеш зі школи, а в інший — потрапляєш у епічну гру в пастці у 2473 році на борту корабля «Принципія». Так трапляється з Артуром, Реня й Сесілією і вони  змушені долати випробування в різних сферах і звертатися по допомогу до справжніх історичних героїв, щоб повернутися додому. Ісаак Ньютон, звичайно, теж тут!

Дженніфер Белл Дивовтеча / текст Дженніфер Белл / пер. з англ. Віктор Морозов / — Львів: ВСЛ, 2021. — 392 с.

Кода, Саймон Спаррієр

Боривітер
12+
Перший комікс від нового видавництва Боривітер! Неймовірно естетичний, кислотний, постапокаліптичний. Апокаліпсис, відомий як Гаска, знищив усю магію й велич колись дивовижного фентезійного світу, залишивши тільки пустку й беззаконня. Колишній бард Гмик, небагатослівний чоловік, вирушає на пошуки порятунку для своєї дружини у супроводі брудноротого однорога, озброєний лише власним розумом і спогадами. Проте подорож постапокаліптичним світом непросте завдання.

Саймон Спаррієр Кода / текст Саймон Спаррієр, ілюстрації Матіас Берґара / пер. з англ. Марина Дубина / — Київ: Боривітер, 2021. — 128 с.

Союз Радянських Речей, Петро Яценко

Портал
11+
Речі — чудові вмістища для історій. Сучасні підлітки мало знають про пізньорадянське дитинство своїх батьків. Зараз ті умови видаються ніби зовсім іншим світом: очікування на ядерну війну, пропаганда, дефіцит, дивні побутові предмети. Це книжка-квест у часи, які, навіть якщо ми їх не проживали, є нашим минулим.

Петро Яценко Союз Радянських Речей / текст Петро Яценко, ілюстрації Настя Омелич / — Київ: Портал, 2021. — 152 с.

Драконова перлина, Юн Ха Лі

Жорж
9+
Фантастична книжка, де гармонійно поєдналися корейський фолькльор, наукова фантастика і магія. Мін володіє класними силами — як і будь-яка лисиця, вона може перекидатися на що завгодно: людину, тварину, предмет, ще й має силу Чарів, тобто може керувати людськими емоціями та змушувати людей бачити те, чого насправді немає. Однак Мін мешкає на далекій занедбаній планеті з великою родиною в маленькому куполоподібному будинку. Вона відчайдушно прагне вступити до Космічних сил. Разом з Мін можемо побачити Тисячу світів та пережити неймовірні пригоди.

Юн Ха Лі Драконова перлина / текст Юн Ха Лі /  пер. з англ. Ганна Литвененко / — Київ: Жорж, 2021. — 372 с.

Пташеня, Дарсі ван Полґіст, Ієн Бертрам

Видавництво
16+
Видовищний, але щирий і змістовний комікс Дарсі ван Полґіста та Ієна Бертрама. Історія «Пташеня» відбувається в умовах антиутопії ― теоретичної тоталітарної держави, що з’явилася на місці теперішніх Сполучених Штатів. У центрі оповіді дитина, що має дуже швидко подорослішати через війну і жахи тоталітаризму. Це дуже естетичний комікс про те, як важливо, щоб вижити, мати свою місію в цьому жорстокому житті.

Дарсі ван Полґіст, Ієн Бертрам Пташеня / текст Дарсі ван Полґіст, ілюстрації Ієн Бертрам / пер. з англ. Ната Гриценко / — Житомир: Видавництво, 2021. — 208 с.

Діти помсти й чеснот, Томі Адеємі

Книголав
16+
Друга частина підліткової серії відомої нігерійсько-американської письменниці Томі Адеємі. У світ повертається магія, проте це зовсім не означає вирішення проблем його героїв. Сили з’являються як у революціонерів, так і в жорстких дворян. Зейлі та її союзники опиняються у вирі громадянської війни. Політичні інтриги переплітаються з особистими конфліктами і переживаннями. Книжка для тих, хто прагне епічної і характерно YA історії.

Томі Адейємі Діти помсти й чеснот / текст Томі Адейємі / пер. з англ. Олена Оксенич — Київ: Книголав, 2021.— 344 с.
Боривітер Видавництво видавництво "Рідна мова" видавництво "Ранок" видавництво "Чорні вівці" Видавництво Старого Лева Жорж Книголав комікси нон-фікшн підліткова література підліткова проза Портал фантастика