Вихідні з дітьми: 4-5 лютого

Національний музей історії України, Kуiv Metro Quest, квест у метро, квест у київському метро, квест в киевском метро, Книгарня Барбукан, Барбукан Читати, Марія Фрей, благодійні читання, Барбукан, читання Барбукан, Барбукан читання, Барбукан читання вголос, вихідні у києві, вихідні з дитиною, выходные с ребенком, куда пойти на выходных с ребенком, где провести выходные с ребенком, выходные в киеве, афиша киев, афиша выходные, куди піти на вихідних з дитиною, афіша київ, вихідні київ, дитяча афіша київ, моя книжкова полиця, книжкова полиця, суботня читанка, недільна читанка, книжкова субота, суботня читанка, святкова читанка, букмольные чтения, букмольні читання, літклуб букмоль, литклуб букмоль, на станіславського, на станиславского, чтения на станиславского, читання на станіславського, букмоль на станіславського, літклуб букмоль на станіславського, букмоль на станиславского, литклуб букмоль на станиславского, музей історії, Aroma Espresso Bar, букмоль, чтения в Aroma, читання в Aroma, букмоль Aroma, історичний музей,

Jun Cen

Київ поступово перетворюється на місто, що читає дітям уголос. І ми цьому дуже раді. Де читають і що робити на вихідних ще – дізнайтеся в афіші.

МетроКвест «Початок підземки»: 4 лютого

Чи знаєте ви, що вперше патент на метрополітен отримало місто Лондон ще в далекому 1863 році? У Києві ж ідея підземної залізниці вперше виникла теж у 19 столітті, але не дійшла до втілення через банальний страх чиновників перед невідомим. Київський метрополітен став дипломною роботою студента інституту інженерів В. Папазова за 1936 рік. І лише в 1960 році було відкрито 5 перших станцій червоної гілки, що починалися від експериментальної станції Дніпро і тяглися до Вокзальної. Це лише крихта інформації про величезну на сьогодні підземну систему метро, а скільки ще є маловідомих фактів і загадок.
Під час будівництва перших станцій метро в Києві онуку студента Папазова дуже хотілося залишити пам’ять про свого діда, тож він сховав для нащадків декілька таємних літер. А через двадцять років ці таємні знаки були знайдені, розшифровані, і по результатам була складена карта і короткий опис. І зараз ви можете спробувати пройти слідами великого ідейника. Реєструйтесь грати в «МетроКвест. Початок підземки» та дізнайтесь силу-силенну цікавих історій найзручнішого транспорту в Києві.

Усі деталі — за посиланням.

Реєстраціятут.

Коли: 4 лютого, 11:45 – 15:00.
Місце: парк ім. Т. Шевченко (біля пам’ятника).

Літклуб Букмоль: розклад на лютий, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, пія лінденбаум

Літклуб Букмоль: 4 лютого

Сезон читань Літклуб Букмоль розпочинає з одного зі своїх улюблених творінь безмежно талановитої Пії Лінденбаум, з книжки «День, коли мама Оке все забула» — глибокої, дотепної та незвичайної історії про хлопчика на ім’я Оке та його маму Беріт.
Одного ранку Оке зайшов до спальні й зрозумів, що його мама перетворилася на справжню дракониху! І хоч мама запевнила сина, що з нею усе нормально, вона зовсім забула, що Оке має піти до дитячого садочку, що не можна дихати на усіх, хто їй не подобається, вогнем, забула, як робити сніданок, і безліч інших важливих речей. Не дивно, що Оке вирішив відвести її до лікарні. Та чи знайдуться там ліки від такої дивної драконячої хвороби? Дізнаємося вже на читанні.
А після читання та обговорення (повірте, ця цікавезна книжка потребує дискусії) спробуємо й собі перетворитися на драконів. Чи будемо ми дихати полум’ям? Можливо!

Для дітей віком 4+

Вхід вільний за попередньою  реєстрацією — тут.

Коли: 4 лютого, 12:00.
Місце: кав’ярня «На Станіславського» (вул. Станіславського, 3).

Читаки-клуб: 4 лютого

Чи не бувало у вас часом такого, щоб олівці від вас повтікали? Адже саме така історія трапилась із бідолахою Дунканом, який просто хотів помалювати! Та коли він відкрив коробку з олівцями, то знайшов лишень листи, в яких ішлося про одне й те саме: «Ми йдемо!» Виявляється, Дункан геть занедбав олівці й ті кудись зникли. Поламані, розплавлені на сонці, але незламні духом, вони пишуть Дунканові не надто чемні листи, висловлюючи свої невдоволення, й не збираються миритися зі своїм становищем. Що робитиме Дункан з усіма цими скаргами та звинуваченнями? Як вирішуватиме проблеми своїх олівців? Відповіді на ці запитання неодмінно сподобаються Читакам!

Вік Читак: 4+

Участь безкоштовна після реєстрації за посиланням.

Коли: 4 лютого, 11:00.
Місце: Chulan Bookstore (провул. Десятинний, 7).

Суботня читанка: 4 лютого

Герої казок Джоеля Харріса — на пеший погляд звичайні мешканці лісу. Та якщо придивитись ретельніше й почитати уважніше — вони стають дуже схожими на нас з вами. Товаришують, сваряться, десь хитрують, але й часто допомагають один одному. Цієї суботи читатимуть американську класику дитліту — «Казки дядечка Римуса». Розпочнуть з оповіді про хитрого Братика Лиса та не менш хитрого, як виявилось, Братика Кролика.

Вік 3+

Коли: 4 лютого, 12:00.
Місце: книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця» (вул. Пушкінська, 7).

Воркшоп «Від мрії до дії»: 4 лютого

Мета воркшопу зі створення проектів — об’єднати людей, що мають досвід реалізації проектів та юних активних громадян, що тільки прагнуть втілити свої ідеї в життя.

Програма заходу:

11.00-12.00 — підготовка до презентацій ідей.
12.00. — 12.30 — презентації експертів, їхніх проектів та досвіду.
12.30-13.00 — знайомство з ідеями у форматі ярмарку.
13.00-14.00 — робота команд з експертами.
14.00-14.15 — вручення сертифікатів учасникам тренінгу «Активні громадяни».

Експерти:

Євгенія Резніченко — засновниця і президент ГО «Агенція Вільного Розвитку», разом з якою з 2010 року працюю у міжнародній мережі молодіжних організацій East-West-East. Організовувала молодіжні обміни за фінансування Erasmus+ та фонду «Пам»ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ) — від подачі заявки до звітування).

Олеся Коваль — раніше національний координатор у найбільшій екологічній організації і Україні «Let’s do it, Ukraine !» та директор благодійного фонду. На даний момент працює у фінансовій компанії на керівній посаді.

Володимир Ізварін — заступник голови ради Всеукраїнської молодіжної громадськї організації «Національна організація скаутів України». Організатор програм, фестивалів та подорожей.

Владислава Осьмак — викладачка Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Воркшоп проводиться в рамках програми Британської Ради «Активні громадяни». Організатори — Національна організація скаутів України та команда проекту «SVIDOMI: урбаністична школа для підлітків».

Коли: 4 лютого, 11:00 – 14:00.
Місце: Київський Палац дітей та юнацтва (вул.Івана Мазепи, 13).

Походження слов’ян: історія, «написана» лопатою: 4 лютого

Від початку наукового вивчення походження та ранньої історії слов’ян ці питання розглядалися комплексно, на стику історії, лінгвістики, фольклористики, етнографії. Однак із середини ХХ ст. провідне місце серед галузей науки, що дотичні до пошуків коренів слов’ян, посіла археологія. Результати польових досліджень останніх 50-70 років, а надто – теоретичне осмислювання здобутих археологічних матеріалів протягом останніх 20-30 років, докорінним чином змінили наукове бачення зазначеної проблематики. Пропонуємо вам поглянути на походження слов’ян насамперед крізь призму поточного стану розробки цієї проблеми археологічною славістикою.
Лекцію читатиме Євген Синиця, к.і.н., доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член Правління Спілки археологів України.

Вхід до Музею за квитком.

Коли: 4 лютого, 14:00 – 16:00.
Місце: Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2).

Books Reading Challenge: 4 лютого

Приходьте познайомитися з книгою про справжню дружбу. Не минуло й місяця, як виклик на черговий «челендж» прийняла прекрасна і весела Анна Жижа, шеф-редактор проекту «Ревізор». Приводьте діток, Аня обіцяє не підкачати і забезпечити ну дуже захоплююче читання.

Чекають діток у віці 9-12 років.

Участь безкоштовна, але кількість місць обмежена.

Замовляйте місця за телефоном: 066 402 75 31.

Коли: 4 лютого, 14:00.
Місце: книгарня «Буква» (вул. Б. Хмельницького, 3Б).

Літклуб Букмоль: розклад на лютий, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, ґруффалятко, читаріум, віктор морозов

Літклуб Букмоль: 5 лютого

Пам’ятаєте історію про хитру мишку та мешканців лісу, які боялися фантастичного чудовиська Ґруффала? Так от, у неділю ми прочитаємо продовження цієї казки — книжку-картинку Джулії Дональдсон та Акселя Шеффлера «Ґруффалятко», що розповість нам історію про доньку Ґруффала, яка, наслухавшись історій про Велику Страшну Кровожерну Мишару, вирушає на її пошуки. Чи зуміє Ґруффалятко знайти її? і, якщо так, то що робитиме при зустрічі? Дізнаємося на читанні світового бестселеру в перекладі Віктора Морозова. А після читання й самі перетворимося на учдових чудовиськ — зі страшнющими іклами, гострющими зубиськами, гулястими колінами і кривими пазуриськами.

Для дітей віком 3+

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Коли: 5 лютого, 11:00.
Місце: кав’ярня Aroma Espresso Bar (вул. Ділова, 5).

Сонна читанка: 5 лютого

Читанка для мацьоп, щоб налаштувати на обідній сон! Кошенятко Норі не може заснути й тому трішки засмучується. Але ж друзі неодмінно допоможуть маленькому — хтось подарує подушечку з травами, хтось іграшку… Приходьте з маленькими слухати найніжнішу казочку «На добраніч, Норі».

Вік 3+

Коли: 5 лютого, 12:00.
Місце: книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця» (вул. Пушкінська, 7).

Читання книжки Джулії Дональдсон «Де моя мама»: 5 лютого

Чи зможе метелик допомогти мавпочці знайти її маму? Це не так просто, як може здатися, адже в джунглях багато різних мам. Але метелик прекрасно впорається з цією головоломкою, і після багатьох кумедних помилок маленька мавпочка опиниться в обіймах своєї мами. Ця пізнавальна та добра книжка створена авторами знаменитого «Ґруффала». Приходьте на читання та майстер-клас за книжкою Джулії Дональдсон. Читає телеведуча Марія Фрей, майстер-клас під керівництвом ілюстраторки Анни Звягінцевої. На майстер-класі дітей навчать виготовляти картонні маски звірят.

Коли: 5 лютого, 12:00 – 14:00.
Місце: книгарня «Барбукан» (вул. Почайнинська, 23).

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин