Вихідні з дітьми: 4-5 листопада

букмольные чтения, Photo Kyiv Fair, Photo Kyiv, київський фото-ярмарок, киевская фото-ярмарка, арт-ярмарок, арт-ярмарка, Виставковий комплекс Торонто-Київ, Торонто-Київ, День відкритих дверей у Києво-Могилянській Академії, наукма, день відкритих дверей наукма, Києво-Могилянська Академія, національний університет києво-могилянскька академія, Майстер-клас Робототехніка в сучасному світі, Робототехніка в сучасному світі, зно юа, Воркшоп Макаронна архітектура, Макаронна архітектура, IZONE, Макаронна архітектура IZONE, Візуальна абетка для дітей, Візуальна абетка, Національний художній музей України, Національний художній музей, художній музей України, художній музей, Візуальна абетка художній музей, Букмоль бібліотеки, букмоль бібліотека, букмоль бібліотека на Подолі, букмоль дитяча бібліотека на Подолі, букмоль Публічна дитяча бібліотека на Подолі, Публічна дитяча бібліотека на Подолі, дитяча бібліотека на Подолі, букмоль библиотека подол, букмоль детская библиотека, букмоль публичная детская библиотека подол, букмоль дитяча бібліотека, відкриті уроки з робототехніки, открытые уроки по робототехнике, робототехника, робототехніка, безкоштовні уроки робототехніки, бесплатные уроки робототехники, афиша киева ноябрь, выходные ноябрь, фестивали ноябрь киев, фестивали ноябрь, события ноябрь, события киев ноябрь, вихідні листопад, афіша листопад, афіша київ листопад, фестивалі листопад, події київ листопад, букмольні читання, IZONE, IZONE для дітей, IZONE майстер-класи для дітей, вихідні у києві, вихідні з дитиною, выходные с ребенком, куда пойти на выходных с ребенком, где провести выходные с ребенком, выходные в киеве, афиша киев, афиша выходные, куди піти на вихідних з дитиною, афіша київ, вихідні київ, дитяча афіша київ, літклуб букмоль, литклуб букмоль, остання барикада, читання остання барикада, букмоль остання барикада, літклуб букмоль остання барикада, на станіславського, на станиславского, чтения на станиславского, читання на станіславського, букмоль на станіславського, літклуб букмоль на станіславського, букмоль на станиславского, литклуб букмоль на станиславского,

Illustration: Cinthya Alvarez

Цими вихідними на вас чекають виставка фотографій, університети, воркшопи, лекції, екскурсії та читання вголос. Нічого не пропустіть!

Photo Kyiv Fair: 4-5 жовтня

Photo Kyiv – це перший арт-ярмарок в Україні, присвячений фотомистецтву. Це — захід міжнародного формату, розрахований як на професіоналів, так і на широке коло глядачів. За чотири дні арт-ярмарку ви матимете змогу зануритися в глибокий та емоційно-тонкий світ фотографії. Програма заходу буде насиченою та цікавою. У вас буде можливість побачити роботи видатних українських фотографів, призерів міжнародних премій, познайомитися з авторами особисто, поспілкуватися з галеристами, колекціонерами, кураторами та видавцями на актуальні теми у світі фотомистецтва.
У програмі арт-ярмарку унікальна виставка всесвітньо відомих українських фотографів, майданчик галерей, які представляють та продають сучасну та архівну фотографію в Україні та за кордоном, спецпроекти, окрема секція для видавництв та шкіл фотографії, дискусійна та освітня програми, конкурс фотопроектів молодих авторів.

Деталі — за посиланням.

Коли: 4-5 жовтня, 12:00 – 19:00.
Місце: Виставковий комплекс “Торонто-Київ” (вул. Велика Васильківська, 100).

Літклуб Букмоль: розклад на листопад, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, книжки про вовків, класика, народні казки

Літклуб Букмоль: 4 листопада

Як відомо, все нове – це добре забуте старе, тому місяць вовчих читань у Літклубі Букмоль ми вирішили розпочати з класики, а саме з української народної казки «Вовк під вікном», яка завдяки чудовій художниці Наталі Кащак перетворилася на яскраву, емоційну, іронічну та напрочуд цікаву книжку-картинку. Хто у лісі найстрашніший і найголодніший? А хто краде маленьких дівчат і хлоп’ят, коли вони не слухаються своїх матусь, татусів, бабусь і дідусів? Певно, що вовк! Але чи справді він настільки злий і лихий, що наважиться з’їсти на вечерю вередливу Устиноньку? Дізнаємося на інтерактивному читанні, а потім поговоримо про не одразу помітну глибину цієї історії та, звісно ж, розважимося на креативному майстер-класі за мотивами казки.

Для дітей віком 3+

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Коли: 4 листопада, 12:00.
Місце: кав’ярня «На Станіславського» (вул. Станіславського, 3).

День відкритих дверей у Києво-Могилянській Академії: 4 листопада

День відкритих дверей – чудова нагода поспілкуватися з викладачами та дізнатися про університетське життя. На відвідувачів чекають виступи та можливість задати будь-які питання Президенту НаУКМА, викладачам і співробітникам, а також знайомство з різними факультетами й екскурсії університетом.

Детальна програма та розклад – за посиланням.

Коли: 4 листопада, 10:00 – 16:00.
Місце: Національний університет «Києво-Могилянська Академія» (вул. Г. Сковороди, 2).

Майстер-клас «Робототехніка в сучасному світі»: 4 листопада

Ера роботів невпинно наступає. Наближається майбутнє, обіцяне футуристичними фільмами. Де тільки не зустрінеш їх сьогодні. То вони виконують роль диригента в оркестрі, то самостійно творять музику. Роботів використовують у різних сферах: армії, медицині, авіації, космонавтиці тощо. За прогнозами науковців у 2019 році ринок роботів становитиме 135 млрд. доларів, а в наступні 2 роки 20% людей у передових країнах будуть контактувати з роботами на робочому місці. Ця галузь науки стрімко росте та розвивається. Вона цікава та захоплююча. Мрієш стати її частиною? Приходь на майстер-клас «Робототехніка у сучасному світі» від професора іспанського Університету ІЕ в Сеговії Мануеля А. Алонсо Кото та поринь в атмосферу майбутнього.

Майстер-клас проводитиметься англійською мовою.

Деталі та реєстрація – за посиланням.

Коли: 4 листопада, 15:00 – 18:00.
Місце: вул. Круглоуніверситетська, 3/5, оф.70.

Воркшоп «Макаронна архітектура»: 4 листопада

Макаронна архітектура — це практичне заняття, що розвиває просторове мислення. Головний матеріал — макарони. Макаронна архітектура, не обмежує учасників воркшопу, тож ваші будівлі можуть бути як реальними моделями, так і продуктами фантазії. Техніка макаронної архітектури передбачає використання клейових пістолетів і макаронів. Учасники воркошопу відтворюють різні форми, починаючи від простеньких будиночків, і закінчуючи ажурними висотними баштами, моделями інопланетних кораблів й іншими не менш вражаючими об’єктами. Цього разу темою стануть будівлі. Будувати замки з макаронів набагато цікавіше і швидше, ніж з будь-яких інших матеріалів. В кінці заняття буде проведено конкурс на найміцнішу, найвищу і найгарнішу скульптуру.

На воркшоп запрошують і дітей, і дорослих. Діти до 10 років беруть участь з батьками, а від 10 років, можуть працювати самостійно.

Деталі – за посиланням.

Коли: 4 листопада, 12:00.
Місце: IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8).

Візуальна абетка для дітей: 4 листопада

Побудова простору на площині – тема наступної «Візуальної абетки». Вмістити на один аркуш пагорби і дерева, будинки та персонажів – непросто, але цікаво. Високе дерево хочеться намалювати великим-великим, хоча в реальності наше око бачить віддалені предмети маленькими. Можна малювати те, як ми бачимо, а можна – як розуміємо. Саме тому дитячі малюнки нагадують те, як зображали навколишній світ у Давньому Єгипті чи в середньовічних рукописах. Але що саме дарує нам відчуття глибини та простору? На прикладі робіт із колекції НХМУ учасники будуть розгадувати секрети художників і вчитися конструювати глибину.

Вік: 6–7 років.

Деталі – за посиланням.

Коли: 4 листопада, 11:00.
Місце: Національний художній музей України (вул. М. Грушевського, 6).

Літклуб Букмоль: розклад на листопад, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, книжки про вовків, класика, народні казки

Літклуб Букмоль: 4 листопада

Що робити, якщо у стінах вашого будинку живуть справжнісінькі вовки, але помічаєте це тільки ви? А що робити, коли вовки виходять зі стін та виганяють усю вашу родину на вулицю? І як, урешті-решт, подолати власні страхи та повернути своє? Відповіді на ці та багато інших запитань ви можете дізнатися під час читання книжки «Вовки у стінах» — красивої та вишуканої графічної новели, яку написав один із найвідоміших і найкращих фантастів сучасності Ніл Ґейман, а намалював безмежно талановитий Дейв Маккін. Після читання на дітей чекатиме майстер-клас за мотивами книжки, на якому ми створимо власні домівки із вовками у стінах.

Для дітей віком 7+

Вхід вільний за попередньою реєстрацією тут.

Коли: 4 листопада, 11:00.
Місце: Публічна дитяча бібліотека на Подолі (вул. Межигірська, 25).

Освіта у Києві від «Академії» Ярослава Мудрого до перших вишів: 4 листопада

Свого часу Михайло Грушевський, описуючи тривалу історію Києва як наукового осередку, провів символічну тяглість від Академії Ярослава Мудрого XI ст. до створеної у XX ст. Української академії наук. Але чи існувала тяглість київської історії у сфері навчання? Коли тут з’явилася інституційна освіта? За яких умов і коли в Києві з’явилася університетська традиція? Коли в місті почали вивчати німецьку, французьку та російську мови? Як почався відлік історії жіночого навчання? Що знаменувало появу першого вищого навчального закладу нового часу й чи справді це був Університет святого Володимира? Чи правильно вести мову про «профорієнтацію» вищої освіти тільки після Політеху?

Перед лекцією треба попередньо зареєструватися за формою тут.

Коли: 4 листопада, 16:00.
Місце: Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2).

Інтерактивна екскурсія «У пошуках втраченої реліквії»: 5 листопада

На адресу музею надійшов дивний лист від незнайомця… Він просить допомогти знайти важливу річ, яку втратив десятки років тому. Тривалі пошуки привели його до Музею історичних коштовностей України. Можливо, саме тут зберігається втрачена реліквія, та щоб знайти її серед тисяч експонатів, доведеться пройти непрості випробування: розгадати секрети майстерності ювелірів, відшукати таємні символи та знайти підказки, які приведуть до втраченої реліквії.

Інтерактивна екскурсія розрахована на дітей 14-16 років.

Для участі потрібно зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96 або за посиланням.

Коли: 5 листопада, 14:00.
Місце: Музей історичних коштовностей України (вул. Лаврське, 9, корпус 12).

Мімікрія: гра в імітацію: 5 листопада

4 мільярди років містерій та див, боротьби стихій, зародження світлої магії живої матерії – і все це не в далекій галактиці, а просто тут, на нашій рідній, до найменших закутків планеті. Природа як величний ілюзіоніст дбає про престиж свого виступу та неохоче розкриває свої секрети. Проте, ви маєте шанс зазирнути за лаштунки найцікавішої із вистав та опанувати основи її містифікацій, а в деяких із них навіть прийняти участь. Прикинувшись маленьким Давидом, бути могутнім Голіафом? Запросто! Бути прудкою комахою, але в хвилини небезпеки перетворитися на гілочки чи листочки дерева? Залюбки! А з квітки тендітної орхідеї перетворитися на осу? Для природи немає нічого неможливого! Ви пройдете щаблями хіт-параду найвдаліших ілюзій природи, подивитесь на них здалеку та зблизька, візьмете участь у кількох таємних експериментах. Побуваєте у ролі квест-детективів, що будуть розслідувати справу, де зловмисники скористалися навичками мімікрії. Закріпити свої знання зможете у фінальній битві «Гри в імітацію», переможцями якої стають уважні, розумні та кмітливі.

Реєстрація — за посиланням.

Деталітут.

Коли: 5 листопада, 11:30.
Місце: Національний науково-природничий музей НАН України (вул. Богдана Хмельницького, 15).

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин