Illustration: Millie Woodcock
Яскраве сонце, теплі весняні дні, інтерактивні читання, дні сміху в музеї, фестивалі, зустрічі з письменницями — цього квітня і дітей, і батьків чекає безліч цікавих та захопливих подій. А де саме шукати пригод у Києві? Читайте в нашій афіші.
У Міжнародний день дитячої книги – 2 квітня – до київської книгарні-кав`ярні Старого Лева завітає письменниця Аліна Штефан. Минулого року вийшла книжка Аліни Штефан «Реальність Барґеста». Саме про цю захопливу, сповнену пригод повість, про свої письменницькі будні та свята й розкаже письменниця. Модеруватиме зустріч Міра Київська.
Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 2 квітня, 18:30.
Місце: книгарня-кав`ярня Старого Лева (вул. Прорізна, 10).
«Петрик і фонтани» – перша в Україні дитяча книга, яка актуалізує тему аутизму. Ця подія буде розмовою про толерантність до нейрорізноманітності. Учасники поговорять про те, що таке аутизм, і як про нього розповідати дітям.
Подія актуальна для всіх, адже за статистикою кожна 56 дитина у світі має розлад аутичного спектра.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 2 квітня, 12:00.
Місце: Urban Space 500 (вулиця Бориса Грінченка, 9).
«Веселий музейний день» — музейна акція, приурочена до міжнародного дня гумору. Організатори пропонують відвідувачам усміхнутись у музеї: прослухати безкоштовну екскурсію «Дурні, блазні, маскарад» про роль гумору в історії та мистецтві Західної Європи, пройти веселий квест і подуркувати, роблячи смішні світлини.
Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 3 квітня, 14:00.
Місце: музей Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17).
Готуйтеся підкорювати міжпланетні простори разом з учасниками фестивалю робототехніки та STEM-освіти ROBOfirst. Понад 1000 школярів з усієї України вирішуватимуть фізичні та соціальні проблеми, з якими зіштовхується людина при тривалому перебуванні за межами Землі. Також на вас чекають інтерактивні зони, майстер-класи, розваги та лекції.
Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 6-7 квітня.
Місце: МКЦ «Український дім» (вул. Хрещатик, 2).
Illustration: Aaron Blabey
Яскраві кольори природи, яка нарешті повністю прокинулася після зими, приємне тепле сонячне проміння, найкращі дитячі книжки-картинки з різних куточків світу та захопливі креативні майстер-класи — цього квітня у дітей і їхніх батьків просто не буде шансів сумувати, адже гарантом гарного настрою стає Літклуб Букмоль!
Не забувайте стежити за заходами у Фейсбуці та реєструватися, адже кількість учасників на кожен захід обмежена. Реєстраційну форму можна знайти в описі до читань.
Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 6, 13, 14 та 20 квітня
Місце: мистецька кав’ярня «На Станіславського», бібліотека імені Валі Котика для дітей, гастрономічно-мистецький простір «Остання Баррикада».
Щосереди «Мистецький арсенал» запрошує на безкоштовну екскурсію для матерів та батьків з немовлятами виставкою «Дивовижні історії Криму». Сяйво моря, шум тополь і кипарисів, стрімкі урвища над хвилями, майже відчутний запах лаванди і безкінечний степ, де полин і кургани, а земля кольору світлої охри. Таким виглядає Крим на картинах, малюнках і фотографіях: прекрасний, але часом суворий і незнайомий. І здається, в українській колективній уяві Крим постає більше простором, ландшафтом, ніж домом безлічі – інколи добре вивчених, а часом загадкових дописемних – культур. Саме тому на екскурсії розповідатимуть – про Крим і його людей. Хто і як тут жив у різні часи? Звідки ці мовчазні кургани? А фортеці, мінарети і колони? Чиї кораблі лежать на морському дні? Що за золоті гривни у гробницях давніх царів? Як уявити, зрозуміти, відчути цю захопливу історію?
Деталі — за посиланням.
Коли: щосереди.
Місце: Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12).
Ідея Днів Швеції в Україні 2019 — показати українському суспільству приклад однієї з найуспішніших скандинавських країн світу у різних сферах життя: політична система, економіка, юридична, екологія, медицина, освіта та наука, мистецтво та культура.
6 локацій, 4 виші, понад півсотні лекторів та експертів з 10 різних актуальних для України тем, воркшопи та майстер-класи, поетичний вечір, зона для дітей, віртуальні подорожі, пікніки, еко-маркет, тиждень шведського кіно і, звичайно, купа нових вражень та корисних знань!
Усі заходи безкоштовні за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 8-14 квітня.
Сьогодні ми стаємо свідками зламу старого світу, бо опинившись на перетині культур та епох, проблема пошуку свого «Я» стала актуальною як ніколи. І щоб знайти відповіді на свої питання, спробуйте пережити досвід Європи та найближчих сусідів 30-річної давнини, що не чекали змін, а творили їх власноруч.
Одним з головних мотивів фестивалю стануть буремні та романтичні події, що відбувалися 30 років тому і неабияк вплинули на наше сьогодення: падіння Берлінської стіни, зародження нових демократій у Східній Європі й занепад останніх форпостів комуністичної імперії. Ці теми знайдуть відображення в програмі фестивалю.
Деталі — за посиланням.
Коли: 17-21 квітня.
Місце: Культурний центр «Кінотеатр «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).
Зануртеся у весну з головою на фестивалі, що буде проходити на головній алеї Національного комплексу ВДНГ! Як завжди, найкращі українські виробники та бренди. Гості заходу зможуть придбати жіночий та чоловічий одяг, взуття, аксесуари та прикраси, повний спектр дитячих товарів, величезну кількість гастрономічних смаколиків з усіх куточків нашої країни, товари для дому та побуту, а також натуральну косметику. Ну і звичайно ж: святковий декор, жива музика, дорослі і дитячі майстер-класи та багато смачної їжі.
Деталі — за посиланням.
Коли: 27-29 квітня.
Місце: ВДНГ (проспект Академіка Глушкова, 1).