Великобританська авіалінія EasyJet створює у літаках компанії унікальні повітряні бібліотеки, щоби надихнути покоління юних пасажирів стати затятими читачами.
Новини / Новина
21 Липня 2017
1489
Британські авіалінії популяризують дитяче читання у літаках
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
бібліотеки в літаках, популяризація читання, дитячі казки, книжки для дітей, благодійність, соціальні проекти, розвиток культури, культура читання, англія, великобританія, джаклін вілсон

Illustration: InsideFlyer UK

Великобританська авіалінія EasyJet створює у літаках компанії унікальні повітряні бібліотеки, щоби надихнути покоління юних пасажирів стати затятими читачами.

Книжки, які вже з’явилися в літаках EasyJet, були обрані відомою в усьому світі дитячою письменницею, авторкою понад сотні книжок та лауреаткою численних літературних премій Джаклін Вілсон. Асортимент унікальних повітряних бібліотек був представлений під час офіційного відкриття книжкового клубу EasyJet в лондонського аеропорту Ґатвік.

Мені було дуже приємно обирати всі ці книжки. Я хотіла, щоби там були саме ті твори, які справді сподобаються дітям. Оскільки, як правило, одне тільки слово «класичний» викликає в більшості дітей нудьгу, я намагалася обрати ті книжки, які діти, швидше за все, ще не читали, але вже знайомі з сюжетами завдяки екранізаціям, приміром  «Аліса в Країні чудес», «Дивовижний чарівник Країни Оз» та «Чарлі і шоколадна фабрика». Також я хотіла, щоби ці книжки зверталися як до хлопчиків, так і до дівчат. Думаю, що всі обрані мною видання сподобаються різним читачам незалежно від їхньої статі. Крім відомої класики, я також додала деякі сучасніші тексти, на кшталт «Книги Мумі-тролів. Капелюх Чарівника» та, зокрема, роман «Подорож до Річкового моря»який для багатьох людей є найулюбленішою книжкою останніх років.

Джаклін Вілсон

Ці бібліотеки керівництво EasyJet вирішило створити через результати досліджень, які переконують у тому, що сучасні діти почали менше читати. Авіакомпанія опитала 2 000 британських батьків та їхніх дітей віком від 8 до 12 років і виявила, що 83% дорослих вважають, що їхні діти читають значно менше, ніж вони колись.

Я хотіла, щоби там були саме ті твори, які справді сподобаються дітям.

Діти можуть розпочати читати обрані книжки під час польоту, а згодом продовжити читання деінде, завантаживши їх на будь-який гаджет. Повітряна бібліотека містить 7000 книг, що доступні на 147 літаках авіакомпанії, які курсують європейськими маршрутами.

Джерело: Irish Examiner

Біблія Джаклін Вілсон класика дитліту популяризація читання