Читаймо собакам уголос!

читаймо дітям уголос, читання вголос, діти читають, book buddies readin program, humane society missouri, промоція читання, reading aloud, storytelling

Кліффорд, Великий Червоний Собака з серії книжок Нормана Брідвелла

Хочете послухати казку на ніч? Безпритульні собаки теж, і завдяки Гуманітарному товаристві у Міссурі вони її почують. Програма книгодрузяк (Book Buddies Reading Program) тренує волонтерів від 5 до 16 років читати вголос для собак із притулків, таким чином допомагаючи дітям читати впевненіше, а псам – звикати до відвідувачів.

«Ми помітили, що дедалі більше врятованих нами тварин лякалися, соромилися і нервували потрапивши до притулку», – пояснює Джо-Еллін Клепацкі, освітня кураторка товариства. «На жаль, такі собаки мають менше шансів знайти новий дім, бо вони стережуться потенційних господарів. І ми також зауважили, що чимало дітей, які відвідали притулок під час екскурсій або літніх програм, питають, чим вони можуть допомогти».

Протягом місяця тренувань юні волонтери вчаться спілкуватися з собаками. «Спочатку я проводжу їм екскурсію приміщенням, де живуть собаки», – каже Клепацкі. «Тоді ми сідаємо у класі і я прошу дітей заплющити очі та уявити, як це – бути собакою. Що вони бачать? Які звуки чують? Які запахи відчувають? Діти відповідають дуже влучно: засоби для прибирання, сеча… Один хлопчик навіть сказав, що відчуває страх інших собак. Ця вправа допомагає дітям відчути емпатію, поглянути на речі з точки зору собаки».

читаймо дітям уголос, читання вголос, діти читають, book buddies readin program, humane society missouri, промоція читання, reading aloud, storytelling

За допомогою слайдів діти вчаться тлумачити собачу поведінку, впізнавати сигнали тривоги. Вони також вчаться спілкуватися з собаками: сидіти у профіль до них, говорити тихо і загалом поводитися «як у бібліотеці», а також винагороджувати собаку ласим шматочком за добру поведінку.

Попри те, що працівники притулку не можуть назвати точних цифр, Клепацкі переконана, що програма вже принесла чимало користі. «Лише подивіться-но на собак на цих фотографіях. Це ті самі пси, що раніше ховалися по кутках підігнувши хвоста. Діти знаходять із ними спільну мову просто на очах», – каже вона.

Провівши тиждень у собачому притулку протягом літніх канікул, 8-річна Алекс Гінслі потоваришувала з чорним піт-булем Енні. За словами Клепацкі собака була «похмура та байдужа». «Вона була сором’язливою собакою, але уважно слухала, коли я їй читала», – каже Алекс. «Наприкінці тижня вона була вже така відкрита, добра і мила». Незабаром Енні знайшла новий дім.

читаймо дітям уголос, читання вголос, діти читають, book buddies readin program, humane society missouri, промоція читання, reading aloud, storytelling

Тепер Алекс, яка хоче стати ветеринаром, за кожної нагоди просить маму відвезти її до Гуманітарного товариства, розташованого за 20 миль від їхнього дому. «Я кажу, «Сідай у машину, жінко, їдьмо навідати собак!»», каже Алекс. У своїй кімнаті Алекс має зібрану торбу з книжками, щоби завжди бути напоготові. З її досвіду, собаки найдужче люблять історії про інших собак, наприклад, про Скубі-Ду чи Кліффорда, Великого Червоного Собаку.

На думку Клепацкі, інші притулки можуть запровадити такі ж програми. «Нам потрібна кімната для тренінгів і бібліотека десь із 100 подарованих книжок, та й того. Це майже нічого не коштує, але приносить безцінні результати».

Далі буде…

Оригінал статті можна прочитати ТУТ.

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©