«Class Act: Схід – Захід»: вистава за п’єсами підлітків

Class Act, вистава за п'єсами підлітків, наталя ворожбит, євген ніщук, ірма вітовська, театр для підлітків, театр переселенця, театр юного глядача, тюз, тюз на липках, театр юного зрителя, театр для подростков, спектакль по пьесам подростков

17 червня у Києві розпочався театральний проект «Class Act: Схід – Захід», у рамках якого 20 підлітків зі Сходу (м. Попасна) та Заходу (м. Нововолинськ) України протягом 5 днів писали гострі, сучасні п’єси під керівництвом куратора проекту Наталії Ворожбит та шотландського драматурга і режисера Ніколи МакКартні. Також у соціальному проекті взяли участь драматурги з інших міст: Ірина Гарець, Кіра Малініна, Дмитро Левицький. Над самою виставою за текстами дітей ще 5 днів працювала професійна команда режисерів, художників та акторів, аби 27 червня показати прем`єру за участю провідних зірок українського театру та кіно.

Формат Class Act був розроблений у Великій Британії у 1997 р., в одному з найбільших театрів Шотландії «Треверс» (Traverse). Цю програму там продовжують втілювати й до сьогодні. Задля роботи над проектом у Києві з Едінбургу приїхала сама засновниця проекту Class Act Нікола МакКартні (Nicola McCartney).

Головна мета проекту – дати можливість дітям зі сходу та заходу України вільно спілкуватись між собою, і відчути, що між підлітками з різних регіонів не так вже багато різного. Засобами театру ми діти з Донбасу, що стали свідками бойових дій, мають змогу пережити отримані травми. А ще проект має зацікавити дітей театром, провокувати їх на творчі експерименти, зламати їхній стереотип, що театр – це нецікаво.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Коли: 27 червня о 19:00.
Місце:
 Київський Академічний театр юного глядача на Липках (вул. Липська 15\17).

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин