Вихідні з дітьми: 8-9 грудня

Літклуб Букмоль, литклуб букмоль, интерактивные чтения для детей от литклуба букмоль, інтерактивні читання для дітей від літклубу букмоль, Безкоштовні дитячі заняття у PinchukArtCentre, бесплатные детские занятия в пинчук арт центре, пинчукартцентр расписание занятий для детей и подростков, пінчук арт центр розклад занять для дітей та підлітків, цікаві вихідні, афіша київ, афиша киева декабрь, выходные в декабре, фестивали в киеве, события, вихідні грудень, дитяча афіша вихідних києва, фестивалі у грудні, події грудня, виставки, дитячі майстер-класи, вихідні у києві з дитиною, где провести выходные с ребенком, куда пойти в декабре всей семьей , куди піти на вихідних з дітьми, мастер классы для детей, дім мк, дім майстер клас, будинок мк, Дитяче кіно по неділях в Домі МК, детское кино по воскресеньям в доме мк, Архітектурний майстер-клас “Будинок для святого Миколая”, Archikidz Festival, Archikidz у просторах міста, Національний музей історії України, национальный музей истории украины, «Майстерня можливостей» з художницею Катериною Бучацькою, Катерина Бучацька, PinchukArtCentre, Проект підтримки інклюзії в Україні “Разом”, проект поддержки инклюзии в украине, вместе, освитория, освіторія, бачити серцем, книгарня-кав’ярня “Моя книжкова полиця”, алла колбовська, баранчик ву, суботня читанка, фестиваль крок, як розвеселити самотність, как развеселить одиночество, дом кино, будинок кіно, «Я не хочу бути принцесою», Емілія Дзюбак, Ґжеґож Касдепке, Принцеса і Жаба. Продовження, Джон Сьєжка, Стів Джонсон, книжка для дітей, книжка-картинка, кав’ярня На Станіславського, Остання Барикада, різдвяний кураж базар, рождественский кураж базар, непрості діалоги, коричневий ранок, Франк Павлофф, Леонід Шмельков, Бібліотека ім. Ярослава Мудрого, библиотека ярослава мудрого, Література для покоління Z, мультфільм "Хлопчик-фантом"

Illustration: Josefina Schargodsky

Не проґавте можливість весело розважитися разом з усією родиною на вихідних! А про найцікавіші події Києва зможете дізнатися у нашій афіші.

Архітектурний майстер-клас «Будинок для святого Миколая»: 8 грудня

Архітектурний фестиваль для дітей Archikidz Festival запрошує маленьких творців на серію відкритих майстер-класів «Archikidz у просторах міста», розроблених у співпраці з музеями.
8 грудня, напередодні Дня cвятого Миколая, в Національному музеї історії України відбудеться другий майстер-клас серії — «Будинок для святого Миколая». Вперше архітектурна освіта поєднується з експозиціями музею.
Спеціально для учасників заходу працівники музею покажуть експозиції, які демонструють зародження та розвиток української культури від епохи палеоліту до сучасності. По завершенню організатори також покажуть приклади національної творчості, а під час майстер-класу розкажуть, як зберегти традиційний орнамент у сучасному будинку та створимо власний. Для дітей віком від 9 до 12 років.

Деталі — за посиланням.
Коли: 8 грудня.
Місце: Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2).

«Майстерня можливостей» з художницею Катериною Бучацькою: 8 грудня

В суботу, 8 грудня, о 16:00 PinchukArtCentre запрошує людей з особливостями розвитку старше 15 років на заняття «Майстерні можливостей на тему «Натюрморт».
Під час заняття особлива увага буде приділена поняттю форми. Учасники працюватимуть із постановочним натюрмортом, використовуючи пластичні матеріали й концентруючись на формі кожного предмета, який спробують відтворити. Участь безкоштовна за попередньої реєстрації.

Деталі — за посиланням.
Коли: 8 грудня.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2).

Проект підтримки інклюзії в Україні «Разом»: 8 грудня

В Україні 165 000 дітей з особливими освітніми потребами. Але, якщо геть чесно і відверто, точної цифри не може назвати ніхто. Як і дати визначення, що ж таке «особливі освітні потреби».
Цього літа «Освіторія» спільно з проектом «Бачити серцем» успішно пілотували перший курс із підготовки спеціалістів з інклюзії. Випускники курсу успішно віднавчалися, апробували здобуті навички під час волонтерства в інклюзивному таборі SpaceCamp, та зараз застосовують підходи та методики в своїй професійній діяльності, й самі вже проводять окремі спеціалізовані заходи для колег в регіонах. Курс є безкоштовним. Грант від ГС «Освіторія» покриває витрати на навчання. Проживання та проїзд сплачуються учасниками самостійно.

Деталі — за посиланням.
Коли: 8 грудня.
Місце: «Освіторія» (вул. Івана Мазепи, 1).

Суботня читанка: 8 грудня

Цієї суботи ви зможете відвідати не звичайну дитячу читанку, а презентацію нової книги Алли Колбовської. Головний герой так поспішає з вами познайомитись, що навіть передав повідомлення:
«Мене звати Баранчик Ву! Ходімо зі мною, і я познайомлю тебе з надзвичайним світом. Мої мама Овечка і тато Баранець багато розказують мені про те, як влаштований світ. Я розкажу тобі, звідки приходить ніч, чому опадає листя, чим пахне зима, хто живе у темній печері, чому вогонь буває різного кольору. Я познайомлю тебе з косаткою й іншими своїми друзями. Чи знаєш ти, чому місяці мають саме такі назви? Я розповім тобі, за що люблю різні пори року. Було, я якось захворів. Було, якось заблукав. Я дуже люблю читати та малювати. А ще  я навіть сам пишу казки. Кожен мій день сповнений пригод і незвичайних історій. Я вірю в дива, бо вони живуть у кожному з нас. Ходімо зі мною! Я хочу стати твоїм другом!»
А після прочитання всі учасники робитимуть м’якеньких баранчиків. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Деталі — за посиланням.
Коли: 8 грудня, 12:00.
Місце: книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця» (вул. Срібнокільська, 1-А).

Як розвеселити Самотність: 8 грудня

Конячка Камелія, її друзі та весела Самотність розпочали мандри анімаційними фестивалями. І всі охочі можуть переглянути фільм «Як розвеселити Самотність» в блоці національної конкурсної програми International Animated Film Festival KROK.

Деталі — за посиланням.
Коли: 8 грудня, 16:30.
Місце: Будинок кіно (вул. Саксаганського, 6)

Літклуб Букмоль: розклад на грудень, канікули, декабрь афиша, зима в Києві, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, киев, развитие ребенка, мероприятия для детей, детский клуб, книжки про тигрів, книги про тварин

Літклуб Букмоль: 8-9 грудня

Скільки стереотипи про принцес не руйнуй, скільки їх не ламай, не деконструюй, а вони все одно… Ну, ви зрозуміли. Але ми з вами рук не опускатимемо, а спробуємо знову. Цього разу разом із відомим письменником Ґжеґожем Касдепке та не менш відомою художницею Емілією Дзюбак.
Марися, головна героїня їхньої книжки-картинки «Я не хочу бути принцесою», зовсім не схожа на звичних нам принцес. ЇЇ родина просто таки потерпає (у хорошому розумінні цього слова, якщо таке може бути) від її улюблених ігор у театр, у яких, попри очікування рідних, Марися хоче виконувати роль страшного, лихого та ненажерливого дракона. Чому саме такий вибір? Та чи не наробить маленька бешкетниця великого лиха своїми іграми? Про це дізнаємося на інтерактивному читанні книжки-картинки «Я не хочу бути принцесою». А після всі обов’язково перевтілимося на відважних принцес, або на страшнючих драконів, або й зовсім на фантастичних принцесо-драконів! Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
І жили вони після цього довго та щасливо… Вас ніколи не бентежили такі закінчення звичайних традиційних казок? Чи не викликали вони у вас сумніви? Чи не з’їдала вас цікавість довідатися, що ж насправді чекало на казкових героїв після цих слів? Якщо ви бодай раз замислювалися про все те, тоді ви просто не можете пропустити інтерактивне читання відомої в усьому світі постмодерної дитячої книжки «Принцеса і Жаба. Продовження» Джона Сьєжки та Стіва Джонсона – надзвичайно захопливого, неймовірно смішного та несподівано глибокого й філософського продовження відомої усім казки про жабу, яка виявилася зачаклованим принцом.
Як завжди, після читання, руйнування стереотипів, обмірковування й обговорення книжки на дітей очікує казковий майстер-клас за її мотивами. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Розклад читань — за посиланням.
Коли: 8-9 грудня.
Місце: кав’ярня На Станіславського (вул. Станіславського, 3) та Остання Барикада (Майдан Незалежності, 1).

Різдвяний Кураж Базар: 8-9 грудня

8-9 грудня готуйтеся до чуда: купувати подарунки та новорічний декор, їсти «Олів’є» та яблука в карамелі, слухати хор, відправляти святкові листівки в будь-яку точку світу, дивитися «Гаррі Поттера», ловити ротом сніжинки і загадувати бажання!
Великою благодійною метою Різдвяного Кураж Базару стане покупка подарунків дітям, які проводять День Святого Миколая лікарні. Їм повезуть казку і здійснення бажань у вигляді подарунків, куль і аніматорів.

Деталі — за посиланням.
Коли: 8-9 грудня.
Місце: 19 павільйон ВДНГ (вул. Глушкова, 1).

Літклуб Букмоль: розклад на грудень, канікули, декабрь афиша, зима в Києві, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, заходи для підлітків, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, киев, развитие ребенка, мероприятия для детей, детский клуб, непрості діалоги, фашизм, расизм, історія, історичні книжки

Непрості діалоги: 9 грудня

Усі мають уявлення про те, з чого починається ідеальний ранок. Для когось із ранкової гімнастики чи йоги, для когось зі смачного сніданку, для когось з кави, а для когось, можливо, з коротенької прогулянки та дружньої розмови. А з чого починаються найгірші ранки у світі? У світі, що починає жахливо змінюватися? У світі, з якого зникає розмаїття та свобода? І чи завжди на такі зміни ми реагуємо так, як хочемо? Поміркувати про це запрошуємо разом із героями книжки «Коричневий ранок» — знаменитої антифашистської новели французького письменника Франка Павлоффа, майстерно проілюстрована талановитим художником Леонідом Шмельковим.
«Коричневий ранок» — це напрочуд сильна та сповнена гострої іронії історія про заборони та утиски, до яких, попри всю їхню абсурдність, звикають. Спершу до того, вводять заборону на утримання кішок і собак будь-якого кольору, крім коричневого. Потім до того, що єдиною дозволеною газетою стають «Коричневі новини». Потім до знищення книг. А потім… і до, певне, найгіршого, що тільки можна уявити. Чому? Відповідь на це безмежно містке та важливе запитання шукатимемо під час другої зустрічі нашого майже-дорослого Літклубу, а після обмірковування та обговорення спробуємо продовжити осмислювати почуту історію у творчому завданні. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Для дітей віком 9+
Деталі — за посиланням.
Коли: 9 грудня, 12:00.
Місце: Бібліотека ім. Ярослава Мудрого (Майдан незалежності, вул. Михайла Грушевського, 1).

Література для покоління Z: 9 грудня

Сучасне покоління дітей зростає в оточенні гаджетів та силі-силенній технологій. Навколо них стільки джерел інформації, що вибір на користь книжок падає все рідше.
То як же зацікавити дітей читанням? Яку літературу обирати та під яким «соусом» подавати вибагливим підліткам? Чи варто «підсовувати» своїх літературних фаворитів чи можна якось інакше вплинути на формування читацьких смаків молоді? Як узгодити вимоги навчальної програми з потребами й інтересами школярів і які теми порушувати під час обговорень творів?

Деталі — за посиланням.
Коли: 9 грудня, 10:00.
Місце: Новопечерська школа (вул. Драгомирова, 9-Б)

Дитяче кіно по неділях в Домі МК: 9 грудня

Останній показ цього сезону «Дитяче кіно по неділях в Домі МК». Цього разу — мультфільм «Хлопчик-фантом».
Лео, 11-річний хлопчик з Нью-Йорка, незвичайна дитина: він може ставати невидимим і літати крізь стіни. Потрапивши до лікарні, хлопчик знайомиться з Алексом,тимчасово прикутим до інвалідного візка поліцейським. Лео в повітрі та Алекс на землі утворюють екстраординарну команду, яка захищає журналістку Марі та рятує Нью-Йорк від знищення. Вхід вільний, за умови попередньої реєстрації  та гарного настрою.

Фільм розрахований на вік 7+
Деталі — за посиланням.
Коли: 9 грудня, 12:00.
Місце: Дім «Майстер Клас» (вул. Богдана Хмельницького, 57-Б).

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко

журналістка, редакторка рубрики Події