Міжнародний день дитячої книги

Сьогодні, 2 квітня, у день народження Ґ. Х. Андерсена у світі відзначають День дитячої книги. Свято існує з 1967 року за ініціативи та підтримки Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) – некомерційної організації, що вже понад півстоліття займається літературою для дітей та юнацтва. До переліку функцій Ради – на сьогодні вона складається з 76 національних секцій (поміж яких є і Україна) – входить присудження премії імені Ґанса Крістіана Андерсена (раз на два роки), а також обрання ілюстраторів та письменників, які щороку створюють послання та відповідний плакат до дітей усьго світу.

Щороку одна з країн-учасниц Міжнародної ради з книжок для молоді вирішує, якою буде провідна тема Дня і запрошує свого автора, який повинен написати звернення до дітей світу, та ілюстратора, котрий створює відповідний плакат. Цього року відповідальною за свято була ірландська секція, а обраною темою став заклик уявити нації крізь історію (чи історії?). Для написання послання країна обрала Шівон Паркінсон – одну з найвідоміших ірландських дитячих письменниць, а автором плакату стала відома ілюстраторка Нів Шаркі .

день дитячої книги, нив шарки, ілюстратори, дитячі книжки

Постер до Дня дитячої книги 2014

міжнародний день дитячої книги, Шівон Паркінсон

Послання до дітей усього світу від Шівон Паркінсон

З темами, посланнями та постерами минулих років можна ознайомитись на сайті організації. Там же можна знайти усіх, кого Рада включила до так званого Почесного списку, інформацію про різноманітні програми, ініціативи і багато-багато цікавого.

Постери до 2013 та 2012 року

Постери від 2013 (Ешлі Брайан) –  та 2012 року  (Хуан Гедовіус)

Звісно, що діяльністю однієї організації свято не обмежується. У більшості країн у цей день проводяться найрізноманітніші заходи, які не лише заохочують дітей та підлітків читати, але й активно сприяють цьому.

день книги, постер, ілюстрації

Португальський постер до Дня дитячої книги 2012

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©