Кінофестиваль Docudays UA запрошує підлітків 14-16 років до участі у новій навчальній програмі про документальне кіно DOCU/СТАРТ
Новини / Анонс
23 Лютого 2022
208
Вивчати кіно з DOCU/СТАРТ: освітній курс для дітей від Docudays UA
TeenSide

Чим відрізняється документальне кіно від ігрового? Чи можна вважати стрими, ефіри й тіктоки документальними жанрами? Кіно інформує нас чи маніпулює нами? Хто такий «герой» фільму та як його обрати? Чи є у фільмів структура? Які існують кінопрофесії? Та з чого почати, якщо справді закортіло зняти документальну стрічку? Шукатимете відповіді на такі запитання.
DOCU/СТАРТ – це гайд з кінопрофесій, кіножанрів та кіномайданчиків. Він також стане місцем обговорення та перегляду найкращих фільмів з фестивальної кінопрограми DOCU/ЮНІСТЬ попередніх років. І простором, де підлітки будуть навчатися аналізувати кіно та власне життя.
Навчання відбувається офлайн, у м. Київ, та є безкоштовним. Відбір учасників та учасниць — на конкурсній основі

Курс допоможе: 

Менторкою DOCU/СТАРТ стане Марина Нікольчева — молода українська інді-режисерка та досвідчена викладачка. Марина є керівницею та викладачкою Shcrab Visual Arts School, менторкою школи дизайну School of Visual Communication. Викладала візуальне мистецтво в Індії, довгий час співпрацювала з проєктом «Майбутні».

«Під час навчання, ми спробуємо зрозуміти навіщо люди взагалі створюють документальні фільми — тобто систематично ганяються з камерою за реальними людьми. Поговоримо про те, як вони це роблять. І спробуємо з’ясувати, яку цінність дає свідоме занурення у чуже життя. 
Курс може стати хорошим трампліном для молодих людей, які бачать своє майбутнє у кіноіндустрії або культурі. А також розрадою для дітей, які задаються питаннями «чому мене ніхто не розуміє?» або «чому (всі) люди люблять засуджувати (мене)?»», — коментує Марина.

Що потрібно, аби долучитися:

• Вік: 14–16 років

• Цікавість до документального кіно

• Можливість бути присутнім/присутньою на всіх заняттях програми (офлайн, м. Київ)

• Готовність брати участь у практичних заняттях та групових проєктах

• Дозвіл батьків на участь у програмі

• Заповнити форму: https://bit.ly/docu-start-2022 

Дедлайн для подання заявок: 10 березня 2022 року (включно).
Оголошення результатів конкурсного відбору учасників/-ць: 17 березня.
Навчання: 27–31 березня, з 11:00 по 13:00. Навчання відбуватиметься в інклюзивному просторі Бібліотеки ім. Валі Котика, що за адресою: м. Київ, Поділ, вул. Межигірська, 25.

Більше про програму читайте за посиланням: https://bit.ly/docu-start.

Щоб подати свою кандидатуру, до 10 березня заповнюйте аплікаційну форму: https://bit.ly/docu-start-2022

Можливість DOCU/СТАРТ є частиною програми DOCU/ТАБІР 19 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Більше про фестиваль читайте на сайті docudays.ua.

DOCU/СТАРТ DOCU/ТАБІР Docudays UA документальне кіно Кінофестиваль Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA навчання