Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться вже з 22 по 30 березня в Києві.
Новини / Анонс
12 Березня 2019
2036
DOCU/ЮНІСТЬ: програма кінофестивалю Docudays UA для молоді
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події
Docudays UA, докудейс, кінофестиваль у березні київ, фестиваль фильмов в киеве в марте, міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, международный фестиваль документальных фильмов про права человека, дитячий простір DOC/САДОК, док садок, міжнародна мережа правозихисних кінофестивалів Human Rights Film Network, международная сеть правозащитных кинофестивалей, развлечения для детей во время docudays ua, розваги для дітей та підлітків під час кінофестивалю докудейс, програма для молоді,  DOCU/ЮНІСТЬ, Юлія Соболь, парування, у моїй кімнаті, райдужні діти портрет еліки, крапля за краплею, дівчинка проти гравітції, послухай

Кадр з фільму «Райдужні діти: портрет Еліки»

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться вже з 22 по 30 березня в Києві. Готуючи 16-й фестиваль Docudays UA, організатори досліджували тренди, стратегії й форми захисту прав людини в електронному світі.
Поки дорослі насолоджуватимуться переглядом кіно,  їхні діти зможуть весело розважитися на вже традиційній програмі заходів DOC/САДОК.
А що чекає на сучасну молодь? Про любов у цифрову добу, про близькість на відстані, про межі приватного й публічного, про пошуки себе, певно, в найскладніший період життя – юність. Про фільми програми DOCU/ЮНІСТЬ розповідає її модераторка Юлія Соболь.

Чого шукає сучасна молодь у стосунках? Чи можлива близькість через інтернет та на відстані між континентами? Фільм «Парування» досліджує романтику цифрового покоління – без ілюзій, онлайн, зі встановленням власних форматів стосунків і меж у них. Герої історії не бояться бути вразливими, демонструючи хоробрість до сліз, вміння забувати, прощати й зближуватися, створюючи нові світи взаємин – з власним розумінням, що таке комфортно та правильно саме для себе. Одразу після показу, 25 березня, всі охочі поговорять про зміну форматів стосунків молодих людей у добу тотальної глобалізації та діджиталізації.

«У моїй кімнаті» – це інтимні сповіді онлайн від влогерів-початківців, які розгортають свої життєві історії, дозволяючи нам стежити за перетвореннями та змінами, які спіткають підлітків у процесі їх дорослішання. В експозиції перед незнайомцями герої шукають сили для прийняття рішень та підтримку, справжню та уявну – через лайки та коментарі – задля віднайдення себе та свого місця у світі. Про комфортність та безпеку бути онлайн можна буде поговорити разом із підлітками та експерт(к)ами на теми булінгу, толерантності та медіаграмотності 26 березня одразу після показу фільму.

Блок короткого метру розширює спектр ситуацій та емоцій, що характеризують вразливість та водночас неймовірну стійкість людини, що дорослішає. «Райдужні діти: портрет Еліки» демонструє, як життя маленької іранської дівчинки, що проходить у гостинній Бельгії, шліфує її сприйняття себе та своєї рідної землі, іншої для інших. «Крапля за краплею» — анімаційна історія спільноти села, що вимирає, спонукає до запитання: чи готова дитина до змін, у яких змушена опинитись у часи фінальної урбанізації? Ми стежимо за виснажливими переміщеннями між містом та селищем і мовчазною кропіткою роботою над собою юної монгольської спортсменки у фільмі «Дівчинка проти гравітації». Але дітям так багато є про що сказати – якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитися та послухати – і тут на арену виходить фільм «Послухай».

Docudays UA вихідні у Києві документальне кіно Київ підліткове кіно фестиваль