Проект “Дитячі коломийки”

«Дитячі коломийки» – це проект-фестиваль від видавництва «Час майстрів», результатом якого стане видання книги сучасних коломийок для дітей. У ролі авторів коломийок видавництво пропонує спробувати себе всім охочім. Для цього необхідно написати коломийку, опублікувати її на сторінці проекту у facebook та дочекатися голосування.
Проект “Дитячі коломийки” відбуватиметься у три етапи. Перший проходитиме он-лайн і полягатиме у зборі коломийок на сторінці проекту у facebookДругий етап має назву «Подія»: організатори проекту планують зібрати усіх авторів та разом заспівати коломийки під живий інструментальний супровід. Останнім, третім етапом буде створення та видання книги сучасних коломийок, до якої увійдуть найцікавіші варіанти.

проекти, дитячі книжки, олег симоненко, дитячі коломийки, українська література, інтернет події, інтерв'ю, час майстрівДетальніше про проект і безпосередньо про коломийки Букмоль розпитала директора видавництва «Час майстрів» Олега Симоненка.

Чому саме коломийки?
Місія видавництва «Час майстрів» – створення необхідної дитячої книги для еволюції душі, як витвір мистецтва.
Коломийки цілком відповідають нашій місії. Є тільки один недолік у коломийок: це відсутність дитячих і сучасних коломийок.

Коломийки – це весело ))) Еволюція душі, це у першу чергу стан, у який вводить твір. Коломийки вводять нас у дуже цінний для кожної людини стан, стан радості. Крім того коломийки, це приклад ставлення до життя з гумором. Критеріями до коломийок, які ми створюємо вже зараз, є висвітлювання актуальних за віком подій, гумор, літературна якість. Безумовно, що у цьому проекті діти отримують ще багато користі разом із основною метою, як залучення до народної творчості, розвиток мовлення, зацікавленість літературою, особливо поезією.

Які коломийки ви вважаєте зразковими для дитячої літератури?
Краще ніж давати опис, наведу приклад!

На дивані біля мами гірко плаче Тая –
Вадик вдарив по нозі, по якій – не знає.
Микола Возіянов

Якої кількості коломийок буде “достатньою” для книги?
Думаю, що півтисячі точно вистачить!

Чи визначилися ви з музичним супроводом?
На тему музичного супроводу дуже багато ідей. Класно створити фестиваль Коломийок. Долучити знаних музикантів та співаків. Суперово відтворити Інтернет-конкурс з відео малюків, що співають коломийки. Регіональні конкурси коломийок, і таке інше.

Які це будуть інструменти?
Це неважливо.

Які саме фолк-гурти плануєте залучити до проекту?
Ми відкриті до співпраці з кожним як професійним колективом, так і аматорським гуртом.

Хто обиратиме “найцікавіші” варіанти для книги?
Обиратимуть люди, що ставлять у фейсбуці, де ми публікуємо всі коломийки, відмітки ПОДОБАЄТЬСЯ, і редколегія видавництва “Час майстрів”.

Хто створюватиме ілюстрації до книги?
З цим ми ще не визначились, але ясно, що ілюстрації, як і коломийки, повинні бути сучасною інтерпретацією народних українських традицій.

Це будуть професійні художники чи спробувати себе в ролі ілюстраторів зможуть усі?
Ні, художник має бути один, і тільки професійний, найкращий серед найкращих, бо книги які створює наше видавництво мають бути цінні як витвір мистецтва.

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©