Оголошено переможця конкурсу 2018 року «Еспресо. Вибір читачів» в номінації «Література для дітей».
Новини / Новина
23 Листопада 2018
1515
«Еспресо. Вибір читачів»: обрано найкращу книжку для дітей
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

«Еспресо. Вибір читачів» , література для дітей, літературна премія, книжковий конкурс, найкраща дитяча книжка, конкурс литературы, лучшая детская книжка, литературная премия, «Дрімучий ліс» Анастасії Лавренішиної (Видавництво «Фонтан казок»), «Моя Ба» Тетяни Стус (Видавництво «Ранок»), «MOX NOX» Тані Малярчук («Видавництво Старого Лева»), что почитать детям, що почитати дитині

Телеканал «Еспресо» два роки тому заснував книжкову премію «Еспресо. Вибір читачів», головною метою якої є популяризація сучасної української літератури.
Упродовж червня за пропозиціями видавництв був сформований список з понад ста книг, а в липні-серпні над виданнями працювали дві групи експертів – окремо в номінаціях доросла та дитяча література, які визначили по три твори в кожній категорії, що вийшли у фінал. Переможців визначали читачі у бібліотеках по всій Україні.

За перемогу в цьогорічному конкурсі «Еспресо. Вибір читачів» змагалися три книги:

  1. «Дрімучий ліс» Анастасії Лавренішиної (Видавництво «Фонтан казок»);
  2. «Моя Ба» Тетяни Стус (Видавництво «Ранок»);
  3. «MOX NOX» Тані Малярчук («Видавництво Старого Лева»).

Переможцем конкурсу 2018 року в номінації «Література для дітей» стала книга Анастасії Лавренішиної «Дрімучий ліс». Саме її читачі й читачки бібліотек України визнали найкращою.

«Дрімучий ліс» – трошки страшна казка про нетрі кохання. У ній Сірий Вовк – не зовсім вовк, а відьма – не така вже й відьма. Так задумано. Мене надихав Ліс – той, в якому я була і той, в якому ще ні.
Анастасія Лавренішина.

Книга «Дрімучий ліс» розповідає про дівчинку Уляну, яка не знає, хто вона і якого роду. Змалечку, відколи себе пам’ятає, вона мешкає в моторошної рогатої чаклунки, яку називають Старою. Стара вважається в лісі найголовнішою, проте є такі закутки, в які Дрімучий ліс її не пускає. І ось одного разу стаються дивні речі: подруга зникає, перетворившись на дерево, а в ліс придибує чужий Сірий Вовк, за яким відмовляється ходити його тінь. Тоді Стара відправляє Уляну серед ночі в той закуток Дрімучого лісу, куди самій їй ходу нема, і вимагає, щоб Уляна принесла їй звідти Відьомську книгу .

дитяча література Еспресо. Вибір читачів конкурс українська література