Фестиваль «Art Day» у PinchukArtCentre

чтения букмоль, интерактивные чтения для детей от букмоли, мастер-классы, майстер-клас для малечі, Ойвінд Торсетер, читання букмоль, інтерактивні читання від букмолі, книжка-картинка, Дірка, Bokmal, Dance Centre Myway, Babai toys , Young Engineers Ukraine, Дні науки, Sensorama Lab, YUKO, «Dance Centre My Way», Анастасія Гончарук, Оксана Радушинська, Володимир Арєнєв, Микола Рідний, Школа AfriKAN Drum School, барабанний джем, Катерина Бучацька, Люся Іванова, Київ, куди піти на вихідних у києві, вихідні в вересні, фестивалі вересня, що робити в місті з дітьми на вихідні у вересні, киев, что делать на выходных в киеве в сентябре, детская афиша киева сентябрь, куда пойти с детьми в городе на выходные в сентябре, пинчук арт центр, Фестиваль «Art Day» у PinchukArtCentre, фестиваль в пинчуке для детей и родителей, фестиваль в пінчуку для дітей і бітьків, пінчук арт центр,

PinchukArtCentre запрошує дітей та підлітків на 2-й щорічний фестиваль «Art Day». Протягом дня вся родина зможе цікаво й з користю провести час в арт-центрі, ознайомитись з поточними виставками та долучитись до різноманітних активностей. Участь у фестивалі безкоштовна. Всі події відкриті для учасників з особливостями розвитку.

Цього року на гостей чекають воркшопи зі створення постерів, коміксів та ліногравюр, майстер-класи з робототехніки та віртуальної реальності, уроки хіп-хопу, африканський джем-сейшен та квест експозицією. Крім того, завдяки гриму учасники фестивалю матимуть можливість перетворитися на представників різних племен та культур.

Арт-день передбачає залучення всієї родини.

Арт-день передбачає залучення всієї родини, адже поки діти беруть участь у заняттях, батьки зможуть долучитись до екскурсій, що проходитимуть кожну годину з 13:00 до 21:00. Відпочити можна буде у спеціальній зоні на 4 поверсі арт-центру.

Фестиваль – є частиною освітньої програми PinchukArtCentre, що націлена на розвиток знань у молодого покоління, яке цікавиться сучасним мистецтвом. Ми допомагаємо учасникам отримати нові навички та досвід художньої практики, а також краще зрозуміти особливості функціонування сучасної культурної інституції.

Програма фестивалю

2-й поверх:

12:00 – 21:00 Грим від художниць Катерини Бучацької та Люсі Іванової
Обираємо одну з традиційних масок та завдяки гриму перетворюємося на представників різних племен.

12:00 – 18:00 Воркшоп з робототехніки
З’ясуємо, що фізика може бути цікавою, а її закони зовсім простими. Кожен з учасників зможе побудувати власного робота і дізнатися, як привести його в рух.

18:00 – 20:00 Барабанний джем
Школа AfriKAN Drum School проведе джем на африканських барабанах та навчить основам ритму.

3-й поверх:

12:00 – 20:00 Досліди з кристалами
Хімік Ростислав Долгіх прeзeнтує свою колекцію кристалів, вирощених у домашніх умовах: від звичайних за формою та кольором до рідкісних, які мають унікальні властивості.

12:00 – 21:00 Протестні фрази з художником Миколою Рідним
Майстер-клас з вираження протесту малюнками. 

12:00 – 21:00 Вільний мікрофон та читання сучасних українських письменників:
Діти та підлітки мають можливість публічно прочитати власні нон-фікшн твори. Також уривки прочитають письменники: 13:00 — Дара Корній прочитає уривки з книг «Петрусь-химородник» та «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи».
15:00 — Оксана Радушинська прочитає уривки з роману для підлітків «Метелики у крижаних панцирах» та розповість про власний творчий шлях.
17:00 – Володимир Арєнєв читатиме уривки з книги «Порох із драконових кісток». Також відвідувачі отримають унікальну можливість послухати фрагменти з ще не опублікованої книги «Дитя песиголовців».

4-й поверх:

12:00 – 16:00 Побудова міста майбутнього разом з архітекторкою Марією Куліковською та VR-митцями Sensorama Lab
Учасники познайомляться з історією архітектури та приміряють на себе роль художника-архітектора, а також створять макет будівлі у просторі експозиції та у віртуальній реальності.

12:00 – 21:00 Ігрова зона
Будемо розвивати творчі здібності та просторове мислення за допомогою еко-іграшок Babai Toys.

12:00 – 21:00 Створення ліногравюр
Кожен відвідувач зможе власноруч створити собі на згадку про фестиваль унікальний відбиток графічної версії картини Олександра Замковського «Без назви», виконаний в техніці ліногравюри (штампи виготовлені художником Тарасом Ковачем).

5-й поверх (освітня кімната):

12:00 – 13:00 Інтерактивне читання книги «Дірка» норвезького письменника Ойвінда Торсетера/ для дітей 3-7 років від Букмолі (потрібна реєстрація)
Що спільного між роялем у арт-центрі та книжкою? Спробуємо відповісти впродовж інтерактивного читання, взаємодіючи з простором арт-центру. Також учасники створять власний арт-бук. Заняття проходить у партнерстві з Bokmal.

13:30-14:30/ 15:00-16:00 Воркшоп «Морське привітання» з художником Єгором Анцигіним/ для дітей 7-12 років (потрібна реєстрація)
Разом із художником Єгором Анцигіним діти обговорять роботу Франсіса Аліса «Не переходь міст, перш ніж дійдеш до річки», а також відтворять перфоманс в експозиції.

16:30-17:30 Воркшоп з плакатного мистецтва/ для підлітків 12-17 років (потрібна реєстрація)
Завжди мріяв створити свій крутий плакат? Ми розкажемо як працюють графічні дизайнери, як організувати елементи композиції красиво та зрозуміло, а також які прийоми роблять плакати популярними. Кожний зможе обрати тему та створити свій постер у техниці трафарету. Заняття проведе художник Саша Биченко.

18:00-19:00 Воркшоп «Як створити власну намальовану історію?»/ 12-17 років (потрібна реєстрація)
Що таке манга та чим вона відрізняється від коміксів? Хто такі мангаки? З чого розпочати свою намальовану історію? Разом із міжнародними призерами зі створення манги Lisa Cloud і Tori відповімо на ці питання та поговоримо про структуру манги, особливості стилю та інші цікаві дрібниці японських коміксів.

5-й поверх (в просторі експозиції):

17:00-18:00 Воркшоп «Комікс та міф — дорога туди й назад»/ 12-17 років (потрібна реєстрація)
Історії про богів та героїв – це те, що об’єднує різні культури та покоління. Як міфи про Тора, Ґермеса, Шазама та героїчних амазонок перетворилися на популярні комікси Marvel та DC? Розберемося чим сучасні супергерої схожі на персонажів давніх міфів, прослідкуємо як твориться сучасна міфологія навколо популярних героїв коміксів та створимо власні історій у техніці колажу.

6-й поверх, відеолаунж:

12:00 – 15:00 Дні науки
Дні науки розкажуть про щурів, мишей та піщанок які рятують людські життя. Відвідувачі дізнаються яким чином тварини використовуються в фізіології та як науковці шукають нові механізми людських захворювань.

15:30-16:30 Майстер-клас з хіп-хопу/ 7-12 років (потрібна реєстрація)
Разом із викладачкою Студії «Dance Centre My Way», Анастасією Гончарук, спробуємо опанувати базові рухи танцю та навчитися максимально використовувати внутрішній потенціал тіла.

17:00-18:00 Майстер-клас з хіп-хопу/ 12-17 років (потрібна реєстрація)
Разом із викладачкою Студії «Dance Centre My Way», Аделіною Германчук, відкриємо нові можливості прояву своєї індивідуальності через рухи.

19:00-20:00 Воркшоп з електронної музики з гуртом YUKO/ 12-17 років (потрібна реєстрація)Учасники події познайомляться з процесом створення музики без допомоги комп’ютера.

Партнери фестивалю:
Sensorama Lab – дослідницька лабораторія, що спеціалізується на розробці віртуальних додатків, 3D моделюванні та анімації, відео 360. AR / VR. Лабораторія Sensorama поєднує освітню платформу, студію виробництва повного циклу та експериментальний простір, де фахівці з різних галузей співпрацюють для реалізації своїх новаторських проектів.
Дні науки – проект популяризації науки, організований молодими вченими Національної академії наук України.
Young Engineers Ukraine –  інноваційний освітній проект, метою якого є розуміння і вміння застосовувати теоретичні знання на практиці основних принципів фізики, математики, інженерії, машинобудівництва за допомогою спеціальних конструкторів LEGO.
Babai toys – неймовірні еко іграшки з натуральної деревини.
Dance Centre Myway – сучасна танцювальна студія з кваліфікованими викладачами, відомими танцюристами і хореографами, які навчають танцювати hip-hop, jazz-funk, house, pop-jazz, vogue, krump, breaking, dancehall, heels, choreography та інші напрямки.
Bokmal – це громадська організація, метою якої є проведення освітньої, культурної, просвітньої діяльності, популяризація читання серед дітей і підлітків та поширення найкращих світових літературних надбань в Україні.
Громадська організація «Центр громадянських ініціатив «МИ РАЗОМ»
Громадська організація  «Центр ініціатив зі сталого розвитку»
БФ «Асоціація батьків дітей з аутизмом»

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко

журналістка, редакторка рубрики Події