В Україні стартує інклюзивний літературний конкурс для дітей та юнацтва, покликаний популяризувати читання серед дітей та молоді країни, вшанувати пам’ять Дмитра Ружевича, унікального книголюба з села Сергіївка на Донеччині, відкрити нові літературні таланти, формувати толерантність в інклюзивному просторі та залучати дітей і підлітків з інвалідністю до яскравого творчого життя.
Новини / Новина
24 Лютого 2021
328
Інклюзивний літературний конкурс для дітей та юнацтва
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

24 лютого в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація першого в Україні інклюзивного літературного конкурсу для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича, який проводиться «Видавничим центром «12» за підтримки Українського інституту книги та Донецької обласної державної адміністрації. 

У презентації взяли участь письменниця, директорка «Видавничого центру «12» Олена Осмоловська, начальниця відділу промоції читання Українського інституту книги Анастасія Євдокимова, письменниця і членкиня журі конкурсу Євгенія Пірог. Спікери висловили готовність до культурної колаборації для популяризації читання та розвитку інклюзії в Україні.

Анастасія Євдокимова, начальниця відділу промоції читання Українського інституту книги, зауважує:

…Чудово, що в Україні з’явився конкурс, який прагне розвивати інклюзію та формувати толерантне ставлення до дітей з інвалідністю в нашому суспільстві. Адже саме книги про інклюзію допомагають вибудувати взаєморозуміння між дітьми, навчити сприймати інших та взаємодіяти попри відмінності… 

Тема конкурсу – інклюзія, люди з інвалідністю, з особливостями розвитку, діти з особливими освітніми потребами, люди, які є вразливими у суспільстві через фізичний стан, стать, колір шкіри, національність, особисті уподобання та ін.

Втім, як попереджають організатори, важливо, щоби твір був не про інвалідність, а про особистість. Кожен автор має відтворити власне розуміння інклюзії й довести своє бачення через літературні образи та оригінальні авторські прийоми.

Євгенія Пірог, письменниця, членкиня журі конкурсу, переконана:

Книгочитання – це подорож крізь емоції. Інклюзивна складова, що вирізняє наш конкурс, додає і читачам, і юним авторам взаємне занурення у емпатію. А це визначальний крок до спільного щастя.

Прийом рукописів триватиме до 31 березня. До розгляду приймаються оригінальні твори українською мовою від учасників віком до 18 років. Переможців оголосять 14 травня.

Докладніше про умови конкурсу читайте на сайті «Інклюзивна література» та Українського інституту книги.

Переможці конкурсу особисто поспілкуються з улюбленими українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії, а також отримають набори сучасних українських книжок, цінні подарунки та рік творчої промоції від «Видавничого центру «12», серед якої видання електронної збірки учасників конкурсу.

Інклюзивний літературний конкурс для дітей та юнацтва, конкурси, творчість, дмитро ружич, український інститу книги, творчі діти, конкурси для підлітків і дітей, творчість

Нагадаймо, що Дмитро Ружевич, на честь якого започатковано Всеукраїнський інклюзивний літературний конкурс, — 17-річний хлопець-книголюб із села Сергіївка на Донеччині. 
Дмитро прожив коротке, але яскраве життя. Через важку хворобу хлопець був змушений пересуватися у кріслі колісному. Але це не завадило йому стати рекордсменом України як наймолодшому директору приватної ібліотеки. Завдяки великій любові до читання та неймовірній внутрішній силі хлопцеві вдалося налагодити зв’язок з великим осередком українських письменників та видавців та через проект Євгенії Пірог «Дмитрикова пошта» потоваришувати з усією книжковою Україною. Дмитрик став прототипом книжкових історій та встиг побувати на Книжковому арсеналі у Києві. А ще – він здійснив свою мрію та відвідав музей Гарі Поттера у Великій Британії. Історія Дмитра Ружевича – приклад наполегливості та незламності, приклад того, що у справжньої мрії немає інвалідності.

Інклюзивна література конкурси рівні права Український інститут книги