Вихідні з дітьми: 23-24 червня

Illustration: Maya Shleifer

Досі не маєте планів на вихідні? Відкриття нових виставок, ніч кіно, день молоді, наймасовіший забіг із собаками — ці та ще більше цікавих подій Києва для усієї родини знайдете у нашій афіші.

Виставка «Кирил Проценко. Палкий» у Мистецькому Арсеналі: 21 червня — 29 липня

На виставці будуть представлені твори Кирила Проценка, що в мистецтві проявив себе як «людина-оркестр», як художник-універсал. Тут сплітаються в одне найрізноманітніші види, теми, жанри, періоди, серії, медіуми — від оригінальної техніки випалювання до фотографії, відео, кіно та інсталяції.
У фокусі проекту представлено пірографічну серію «Випалювач», де відкрито обігруються та імплантуються прийоми кітчу й архетипи масової культури.

Деталі — за посиланням.
Коли: 21 червня — 29 липня.
Місце: Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12).

Новий спосіб виховання. Лекція Дітера Швартца: 23 червня

Не є новиною, що старий спосіб виховання перестає бути ефективним. Під час лекції учасники поговорять про те, як обходитись з дітьми, спираючись на новий спосіб виховання, щоб вони змогли побудувати суспільство, яке має майбутнє.
Цей спосіб опирається на те, що кожна людина від самого народження має свій індивідуальний профіль здібностей. Люди здобувають високу якість життя тоді, коли розвивають та конструктивно використовують власні здібності.
Лекцію читатиме Дітер Швартц – вчитель, ведучий семінару з інтуїтивної педагогіки, доцент педагогічного інституту в Німеччині, композитор, диригент, коуч.

Деталі — за посиланням.
Коли: 23 червня.
Місце: Коворкінг з дітьми «Zelenka» (вул. Ярославів Вал, 11/1).

Саксофон і оркестр у саду: 23 червня

Літній вечір. Природа. Грає саксофон. До нього приєднуються струнні. Поруч із вами друзі та кохані. І це не сон. Вже 23 червня «Віртуози Києва» разом із саксофоністом Дмитром Бобіним представлять нову програму. І зіграють концерт з улюбленими джазовими хітами в ботанічному саду імені Миколи Гришка.
Їх музика і аромати червневого саду залишать після себе солодкий післясмак бездоганного вечора. Який захочеться згадувати ще довго.

Деталі — за посиланням.
Коли: 23 червня.
Місце: Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка (вул. Тімірязєвська 1).

Тріумф, базар та цирк: 23 червня

«Тріумф, базар та цирк – Площа Переходу або маски Євбазу» — екскурс в історію Києва. Лекція, піша екскурсія, обговорення та, за бажанням, келих вина на літній терасі. У лекції Діана Клочко розкриє несподівані образи цього кварталу міста, який ще у ХІХ ст. знаходився за межами Києва, а у ХХ переживав катаклізми візуальних змін чи не кожне десятиліття.
Це подорож навколо майже здійсненого. Під час якої разом з Олексієм Гедеоновим учасники подивляться на долину підземної річки, двічі перетнуть межу, поговорять про топоніми, гідроніми, сторожові застави, перші взірці масової забудови, ринок-привид та примари мрій. Буде багато ілюстративного матеріалу.

Деталі — за посиланням.
Коли: 23 червня.
Місце: Майстер Клас (вул. Богдана Хмельницького, 57-Б).

Ніч кіно Хаяо Міядзакі: 23 червня

Ви можете не любити і не дивитися аніме, але повз фільмів Міядзакі пройти неможливо. Назвати його картини «мультиками» язик не повертається. Це повнометражні мультиплікаційні картини, які зачіпають вагомі соціальні теми і розповідають зовсім не дитячі історії. У творчості Хаяо Міядзакі важливу роль відіграють гуманізм, а також екологічні концепції, взаємини людства з природою і технологіями.

Деталі — за посиланням.
Коли: 23 червня.
Місце: простір «Циферблат» (вул. Володимирська, 49-А).

Відкриття виставок у PinchukArtCentre: 23 червня

23 червня в PinchukArtCentre відкриють аж три нові виставки: виставку «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80–90 років», персональний проект Лесі Хоменко «Перспективна» та виставку «І знову демократія?».
Групова виставка «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80–90 років» присвячена радянському мистецтву Львова 1980-х й візуальним практикам 1990, що тривалий час були ігноровані в інституційному полі та лише частково введені у науковий обіг.
Персональний проект Лесі Хоменко «Перспективна» в рамках РАС UA розповідає про перспективні викривлення, які виникають у певній точці спостереження. В даному випадку ця точка – майстерня художниці, яка знаходиться на колишній вулиці Перспективній в Києві, і перенесена до інституції – на територію публічності. У цій роботі Хоменко переносить точку спостереження з приватного в публічне поле, з периферії в центр і делегує об’єкту властивості суб’єкта. Продовжуючи осмислювати і відчувати можливості живопису – основного медіума, з яким вона працює протягом всієї своєї практики – Хоменко в цьому проекті привертає увагу до неможливості бачити без спотворень.
Виставку «І знову демократія?» можна розглядати як фантазію про те, якою могла би бути демократія, або на що вона ризикує перетворитись. Вона досліджує процес змін, і голосом художника пропонує ідеї та коментарі для дискусії, що лежить у основі майбутнього України, де у 2019 році курс країни визначать президентські та парламентські вибори.

Деталі — за посиланням
Коли: 23 червня, 12:00.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2).

Благодійний Кураж Базар Flower Power: 23-24 червня

Більше добра, більше любові, більше квітів — таким стане Благодійний Кураж Базар в стилі хіпі 23-24 червня. Єдиний захід на рік, весь прибуток з якого відправиться на допомогу дітям. Його благодійна мета — 1 500 000 грн на створення інклюзивного дитячого табору і центру соціалізації для дітей з інвалідністю.
У інклюзивної дитячій зоні Діснейленд будуть раді бачити всіх без винятку: атракціони будуть обладнані для дітей з інвалідністю, допомагатимуть волонтери, проводитимуться корисні майстер-класи: арт-заняття з музикою і малюванням, гра на барабанах, плетіння вінків, заняття поезією і спортивні тренування для дітей.
У лекторії поговорять про комп’ютерні ігри, інклюзії, альтернативні школи, сексуальне виховання, психологію дітей з інвалідністю та їх батьків.

Деталі — за посиланням.
Коли: 23-24 червня.
Місце: Платформа арт-завод (вул. Біломорська, 1-А).

Благодійний забіг із собаками: 24 червня

24 червня Фонд допомоги безпритульним тваринам «Happy Paw» проведе вже Третій Благодійний «Забіг із собаками». Учасники зі своїми улюбленцями зможуть подолати дистанції в 1 або 3 км. Також є дві дистанції для бігунів без собак, а на дитячу дистанцію реєстрація безкоштовна. А ще саме цього дня кожен учасник зі своїм чотирилапим другом стане частиною історії, взявши участь у «Наймасовішому забігу із собаками». Досягнення фіксуватиме Національний Реєстр Рекордів. Найменших відвідувачів також чекатиме інтерактивна зона від Експериментаніуму та Дитячої Планети: ненудні досліди із створенням джедайського меча, LEGO-зона, майстер-класи та candy-бар. А також: фуд-корт, аніматори, благодійна лотерея та маса позитивних емоцій! Всі зібрані кошти будуть витрачені на будівництво вигульного майданчика для собак.

Деталі — за посиланням.
Реєстрація тут.
Коли: 24 червня.
Місце: Парк Дружби Народів.

Літклуб Букмоль: розклад на червень, літо у Києві, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, киев, развитие ребенка, мероприятия для детей, детский клуб

Літклуб Букмоль: 24 червня

У неділю, 24 чеврня, усі охочі матимуть змогу познайомитись із героїнею книжки-картинки Бабетти Коул «Принцеса Задавака», яка допоможе нам зруйнувати стереотипне уявлення про принцес. Мотоцикли, дракони, вечірки — у Задаваки і без принців життя захопливе та цікаве, тому вона зовсім не хоче виходити заміж. Та, оскільки вона була красивою й багатою, усі принци мріяли зробити її своєю місіс. Одного дня, принцеса під тиском батьків таки погоджується знайти чоловіка, але влаштовує для кандидатів суворі випробування. Чи знайдеться сміливець, якому буде під силу пройти геть усі випробування? І, якщо так, то чи справді принцеса погодиться стати його дружиною? Дізнаєтеся на інтерактивному читанні, а після розважитеся на творчому завданні за мотивами книжки-картинки.

Реєстрація — за посиланням.
Коли: 24 червня, 11:00.
Місце: Школа публічного виступу «Арістотель» (вул. Воздвиженська, 25).

День молоді: 24 червня

Вже втретє молодь захопить гектари парку імені Тараса Шевченка на всю неділю, щоб створити найбільшу платформу можливостей! Організатори готують гучний концерт, величезну алею молодіжних та громадських організацій, виступи відомих поетів та лекторів, настільні, комп’ютерні та спортивні розваги, експозиції сучасних художників, майстер-класи та тренінги, смачний фуд-корт та багато іншого.

Деталі — за посиланням.
Коли: 24 червня.
Місце: Парк імені Тараса Шевченка.

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко

журналістка, редакторка рубрики Події