Вихідні з дітьми: 28 червня – 1 липня

Illustration: Nangso

Досить нудитися вдома, адже на вас чекають чотири захопливих вихідних! Не знаєте, як їх провести? Читайте нашу афішу та будьте в курсі найцікавіших подій Києва для усієї родини.

Дитяча програма до Дня Конституції в Національному музеї історії України: 28 червня

Усіх дітлахів запрошують на спеціальну дитячу інтерактивну програму «Від правди до Конституції». Її влаштують у Національному музеї історії України 28 червня. Програма розрахована на учасників віком від 10 до 13 років. Під час зустрічі вони дізнаються, що за «правда» була у давньоруських князів, чому українці опинилися у Великому князівстві Литовському та хто той українець, що створив першу конституцію в Європі.
Крім того, дітки візьмуть участь у двох майстер-класах: викарбують давньоруську монету – срібляник Володимира Святославича, та витчуть мініатюрний прапорець України

Деталі – за посиланням.
Коли: 28 червня.
Місце: Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2).

Здай дитину в фільмофонд. Дитяча програма «Німих Ночей»: 28-30 червня

Доки дорослі дивляться дорослі фільми на фестивалі «Німі Ночі», у дітей – своя особлива пізнавальна пригода! Дитяча програма занурить їх в атмосферу «Довженко-Центру» – невимушену і творчу, сучасну і стильну, іронічну і філософську. Спершу вони дослідять усі закапелки і дізнаються, як це працює: побувають у Фільмофонді та Кінолабораторії, побачать, як будується Музей кіно. Надалі розпочнуть роботу над власним мультфільмом – вигадають і намалюють своїх персонажів, створять розкадровки. Наостанок усі переглянуть фрагменти фільмів і поміркують, як і чому ми відчуваємо, розуміємо і любимо мистецтво кіно.

Деталі та реєстрація – за посиланням.
Коли: 28-30 червня.
Місце: Довженко-Центр (вул. Васильківська, 1).

Заняття «Зберемося разом» в PinchukArtCentre: 30 червня

Шанс дослідити нові виставки у PinchukArtCentre всією родиною. Організатори запрошують сім’ї з дітьми віком 6-9 років на заняття «Зберемося разом!», де всі покроково познайомляться зі світом сучасного мистецтва. В результаті заняття діти навчаться описувати предмети мистецтва і висловлювати свої думки, а дорослі – відповідати на найпростіші і неймовірніші питання своїх дітей.
Цього разу учасники познайомляться з творчістю одного з найвідоміших митців сучасності Олафуром Еліассоном, який працює з природними матеріалами – вода, лід, камінь та природними феноменами – світло, райдуга, туман, а також подивляться і обговорять його роботи в новій експозиції центру та в фотоархівах.

Деталі – за посиланням.
Коли: 30 червня, 16:00.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2).

Літературно-перекладацький перформанс: 30 червня

Як відбувається процес художнього перекладу у реальному часі? Глядачі перформансу матимуть можливість зазирнути за лаштунки художнього перекладу в світлі двох мов – німецької та української. Олександра Григоренко (Україна) та Беатрікс Керстен (Німеччина) синхронно працюватимуть над текстами своїх улюблених авторів, а глядач бачитиме проекцію текстів з екранів їхніх ноутбуків. Публіка зможе не лише «зазирнути через плече» перекладачкам під час новостворення літератури, але й долучитися до їхньої фахової розмови про тонкощі стилістики та варіювання смислу на перетинах мов. Після перформансу глядачі зможуть поставити свої запитання, поділитися враженнями та досвідом перекладацької роботи.

Деталі – за посиланням.
Коли: 30 червня, 17:00.
Місце: 2 поверх Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10-12).

Літклуб Букмоль: розклад на червень, літо у Києві, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, киев, развитие ребенка, мероприятия для детей, детский клуб

Літклуб Букмоль: 30 червня

На останнє червневе читання до Літклубу Букмоль знову завітає Х’юґо – головний герой дотепної й захопливої трилогії Мії Нільсон, що розповідає про пригоди крокодила-акробата, який через підступність циркових конкурентів вимушений був переїхати жити до маленької хатинки на узбіччі великого-великого північного лісу. У книжці-картинці «Який цирк!» Х’юґо, який уже встиг потоваришувати з усіма своїми сусідами, вирішує створити перший лісовий цирк. Та чи вийде в нього організувати справжній цирк з купкою аматорів? Які фантастичні здібності мають мешканці лісу? Чи вдасться крокодилу показати свій коронний номер? Хто врешті-решт стане директором цирку? А з ким трапиться загадковий нещасний випадок?

Деталі та посилання для обов’язкової реєстрації тут.
Коли: 30 червня, 12:00.
Місце:  кав’ярня На Станіславського (вул. Станіславського, 3).

Демонстрації у науково-природничому музеї України: 30 червня

Вони долають тисячі кілометрів, не помічаючи жодних кордонів, користуючись найрізноманітнішим транспортом. Вони захоплюють все нові й нові землі, нещадно змінюючи довкілля. Здається, що для них людина – лише інструмент для здійснення войовничих інвазій. Й ім’я їм – адвентивні рослини. Науково-природничий музей кличе вас на пригодницькі розповіді про світ зелених від хлорофілу прибульців, щоб познайомити з найнебезпечнішими рослинами-чужинцями, засобами їхнього лоу-кост пересування, історіями завоювань та неймовірними небезпеками, які вони несуть для людства та нашої планети загалом.  Деталі та реєстрація тут.
Як добре, що у нас є машина часу, що віднесе нас у час, коли на нашій планеті була інша температура та концентрація кисню, ще жодна людина не лишила відбиток своєї ступні на поверхні землі, а світом правили істоти з роговими лусочками на тілі (ну, і пір’ям, звісно). Учасники з’ясують, хто ж такі динозаври й чому не всіх вимерлих рептилій варто так називати. Поговорять про найвідоміших представників цих легендарних істот мегарапторів, аллозаврів, тиранозаврів та їхніх колег – як вони проводили свій час, що споживали в їжу та яким чином боролися за виживання. Деталі та реєстрація тут.

Коли: 30 червня.
Місце: Національний науково-природничий музей НАН України (вул. Богдана Хмельницького, 15).

Вистава для дітей «Кольорові ігри»: 30 червня

Кольорові ігри – спільний проект театру танцю «Dansema» та ЦСМ «ДАХ». Це зустріч-гра, в якій акторка-танцівниця пропонує дітям випробувати різноманітні рухи та взаємодіяти з предметами. Вистава наповнена кольоровими об’єктами, завдяки яким акторка та маленькі глядачі взаємодіють, досліджують рух та навчаються новому.

Деталі – за посиланням.
Коли: 30 червня.
Місце: ЦСМ «ДАХ» (вул. Велика Васильківська, 136).

Майстерня сильних текстів: 30 червня – 1 липня

Організація «Молодь за Мир» запрошує піти у будинок престарілих і записати історії літніх людей: про що вони хочуть нам розповісти? Про музику, дитинство, війну? Про кашу і смерть, про бузок. Чи про котиків? Майстерня сильних текстів — це дводенний інтенсив для журналістів-початківців, які не бояться говорити про старість.
Організатори обіцяють, що учасники будуть багато сміятися — ніякої солідності, тільки дружба. Адже атмосфера така, коли не страшно помилятися.

Деталі та розклад – за посиланням.
Коли: 30 червня – 1 липня.

Сім’я фест: 30 червня – 1 липня

Весело, з користю, пізнаючи нове та отримуючи навички через гру. Не витрачаючи багато коштів та ще й отримуючи цінні призи та подарунки. Батьківська спілка разом із Парком «Kacheli» на ВДНГ розпочинає проект активного сімейного дозвілля на відкритому повітрі.
У межах проекту «Не бий дитину» організатори прагнуть зміцнити стосунки між батьками та дітьми, додати їм можливостей для спілкування та цікавого дозвілля без гаджетів та сварок, радісно, з користю та освітнім компонентом!
Діти разом з батьками відкриють для себе нові країни завдяки тематичним дням та зустрічам з послами різних країн, візьмуть участь у різних соціальних проектах та навчаться допомагати іншим, отримають величезну кількість нових знань та навичок з різних сфер – перша медична допомога, самозахист, поводження в екстремальних ситуаціях, мистецтво, іноземні мови та звичаї, а також поринуть в безліч ігор, квестів та розваг.

Деталі – за посиланням.
Коли: 30 червня – 1 липня.
Місце: ВДНГ (проспект Академіка Глушкова, 1).

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко

журналістка, редакторка рубрики Події