У США з’явиться феміністичний журнал для дівчат

Kazoo, феміністичний журнал, гендерні стереотипи, що читати дівчатам, журнали для дівчат, Kickstarter, ерін брін, жаклін вудсон, Erin Bried

На краудфандинговій платформі Kickstarter успішно завершилася кампанія зі збору коштів на видання Kazoo — феміністичного журналу для дівчат від 5 до 10 років. Авторкою проекту стала американка Ерін Брін (Erin Bried), досвідчена редакторка та мама двох доньок, яка виявила, що у книгарнях немає жодного видання, яке б не нав’язувало дівчатам надуманих правил про те, як треба одягатися, вести себе або яке обрати заняття. Отож вона вирішила створити альтернативний журнал для маленьких читачок, у якому не буде гендерних стереотипів та упереджень.

Як повідомляється на сторінці проекту, журнал мотивуватиме дівчат творити, вивчати цікаві для них теми, мріяти, гратися і ставити запитання. У ньому публікуватимуть матеріали присвячені науці, технологіям, мистецтву, природознавству, критичному мисленню та спорту, а також різноманітні історії, розмальовки та комікси. Автори проекту зазначають, що дуже важливо почати розмову про гендер у віці, коли дівчатка ще не бояться питати, висловлювати свої емоції і вимагати свого.

Коли дівчатка зовсім юні, вони не бояться просити того, чого хочуть. Вони не соромляться займати місце або піднімати галас. Вони володіють своїм тілом і пишатися тим, що можуть зробити, як швидко можуть бігати і високо підніматися. Вони задають питання… І все ж, до підліткового віку, вони часто починають ставити під сумнів свій власний голос.

Завдяки кампанії на Kickstarter Ерін Брін вдалося зібрати 170 965 доларів (запланована сума  $ 150 000). Участь у створенні Kazoo візьмуть письменниці, журналістки, спортсменки, художниці, вчені та інші жінки, які своїми досягненнями руйнують стереотипи про існування “не-дівчачих” професій та спеціальностей. Щороку Ерін Брін планує випускати чотири номериПерший номер Kazoo вийде вже у липні. У першому номері журналу на читачок очікує урок малювання від Елісон Бехдель, авторки того самого феміністичного кіно-тесту Бехдель, історія про метеорний потік Персеїд від професорки астрономії з університету Арізони Мінакші Вадва, комікс про першу американку, яка виграла олімпійське золото на змаганні з бігу, від Люсі Кніслі, добірка книжок від письменниці Жаклін Вудсон (авторки роману «Мрії коричневої дівчинки», National Book Award 2014) та чимало інших цікавих матеріалів.

Kazoo, феміністичний журнал, гендерні стереотипи, що читати дівчатам, журнали для дівчат, Kickstarter, ерін брін, жаклін вудсон, Erin Bried

Єдине що засмучує, так це новина про те, що електронної версії журналу поки не буде.

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©