Книжковий Арсенал оголосив тему фестивалю 2020

книжковий арсенал, мистецький арсенал, тема книжкового арсеналу, про що буде книжковий арсенал, букмоль, ,ervjkm? ryb;rjdbq fhctyfk ntvf, ростислав семків, Сергій Жадан, Ольга Жук, Любов Морозова, Юлія Козловець, Оксана Щур, Оксана Хмельовська, Таня Родіонова, Ірина Славінська, Соломія Савчук, Віра Кружиліна, куратори арсеналу

Фото: Букмоль.

Десятий «Книжковий Арсенал» відбудеться 20–24 травня 2020 року. Темою ювілейного фестивалю стали «Оптимісти скептики», а куратором фокусної теми — літературознавець, кандидат філологічних наук Ростислав Семків.

«Помітили? Щойно хтось довкола нас висловить оптимістичний прогноз на майбутнє, як одразу знайдуться готові йому заперечити. Ну, який оптимізм? Хіба ми бачимо перед собою добрі перспективи? Постійно сподіватися на краще — це щось наче по-дитячому, наївно. Скептиків зараз точно значно більше, ніж оптимістів. І тенденція також не оптимістична: ряди скептично налаштованих постійно поповнюють ті, хто ще вчора був певен, що вихід з будь-якої ситуації є. Що це? Черговий спад історичного циклу, після якого почнеться новий підйом нашої віри в можливості людського розуму, творчих сил та розважливості? Чи таки найглибша точка дна, під яким відчуваємо ще глибше дно? Кажуть, оптимісти просто погано поінформовані, але як рухатися до мети, якщо ти певен, що її не осягнути? Можливо, обидві партії — і кумедні оптимісти, і безсилі скептики — це ностальгійні привиди з минулого? Щось на кшталт галасливо-бадьорих фізкультурників, за якими спостерігають зацьковані інтелектуали зі своїх кухонь? Чи до карикатурності вдаватися рано і є сенс, як у енергійних експериментах, так і в мудрій та зваженій критиці усіх подібних починань? Оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики. Хто ми тепер?» — окреслює фокус-тему Х «Книжкового Арсеналу» Ростислав Семків.

До кураторської програми увійшли:

– Сергій Жадан, куратор письменницької програми,
– Ольга Жук, кураторка програми з книжкового дизайну,
– Любов Морозова, кураторка музичної програми,
– Юлія Козловець, координаторка фестивалю, кураторка Дитячої програми,
– Оксана Щур, кураторка Міжнародної програми,
– Оксана Хмельовська, кураторка програм із професійного розвитку,
– Таня Родіонова, координаторка Української програми,
– Ірина Славінська, кураторка спеціальної програми,
– Соломія Савчук, координаторка мистецьких проєктів,
– Віра Кружиліна, технічна директорка фестивалю.

Оптимісти скептики — наскрізна тема, що проявлятиметься у запропонованих кураторами подіях і проєктах Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Прийом заявок на участь у фестивалі буде оголошено в грудні 2019 року.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» заснований Мистецьким арсеналом 2011 року. Це щорічна інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. За 9 років існування «Книжковий Арсенал» відвідали понад пів тисячі письменників, поетів, філософів, дизайнерів, ілюстраторів та експертів видавничої справи з понад пів сотні країн світу.
Починаючи з 2017 «Книжковий Арсенал обирає фокус-тему фестивалю. «Сміх. Страх. Сила» стала першою темою, а її кураторкою — Тетяна Терен. У 2018 році — «Проєкт майбутнього», а в 2019 — «Сусідство: відкрите питання». Кураторкою фокусних тем обидвох років була Віра Балдинюк.

Джерело: Книжковий Арсенал.

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події