«Книжкобус» – мобільний хаб, що подорожуватиме вулицями, школами та парками столиці з метою популяризації книгочитання.
Новини / Новина
15 Вересня 2015
4464
Книжкобус: перша українська бібліотека на колесах
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

книжкобус, фундація дарини жолдак, microsoft
За кілька тижнів вулицями Києва почне курсувати перша в Україні бібліотека на колесах. Один із автобусів повністю буде переобладнано під мобільну бібліотеку з літературою для дітей, їхніх батьків, а також молоді. «Книжкобус» – мобільний хаб, що подорожує школами та парками столиці з метою популяризації книгочитання. Подібні «пересувні бібліотеки» їздять містами країн Євросоюзу і США, зупиняючись на подвір’ї навчальних закладів і біля публічних бібліотек. Ініціатива запустити «пересувну бібліотеку» в Києві належить низці українських благодійних фондів, серед яких – Фундація Дарини Жолдак, видавництво і фонд «Розумники» та міжнародна корпорація Microsoft. Їх підтримали у комунальному підприємстві «Київпастранс».

книжкобус, фундація дарини жолдак, microsoft

Наш новий проект – «Книжкобус» – розрахований на кілька років, зараз стартує у місті Києві. В Україні мало читають і ця проблема стає більшою, тому що дуже мало читають саме діти. Тому ми вирішили започаткувати проект «Книжкобус», це формат мобільного книжкового хабу. Він курсуватиме по Києві і буде присутній як у школах, так і на великих заходах, присвячених літературі.
повідомив на презентації проекту керівник програми Microsoft «Партнерство в освіті» Роман Рудюк

За задумом, цей проект має бути своєрідною школою майбутнього на колесах. За словами Світлани Сом (Фундація Дарини Жолдак), цільова аудиторія бібліотеки на колесах досить широка. При цьому, для дітей молодшого та середнього віку “Книжкобус” уособлюватиме казковий світ на колесах, а для підлітків буде розважальною платформою для комунікації у громадських місцях та під час проведення фестивалів.
Планується, що “Книжкобус” відвідуватиме по чотири-п’ять шкіл протягом робочого тижня (запросити “Книжкобус” до своєї школи можна на сайті проекту). Під час стоянки з нього будуть виносити стенд з електронною бібліотекою – завдяки різним ґаджетам діти матимуть доступ до електронних книжок, підручників та сайтів про літературу. Крім того, обіцяють чимало інших активностей навколо “Книжкобусу”, зокрема інтерактивні лекції, читання, поетичні вечори, презентації книжок, зустрічі з авторами, серії прослуховування аудіокнижок, скайп-презентації з авторами, вечірні кіноперегляди в парках, майстер-класи тощо. Зацікавлювати учнів волонтери мобільного хабу збиратимуться у форматі квесту, школярі-переможці матимуть змогу відвідати заняття в автобусі-бібліотеці замість школи, усі інші матимуть доступ до «Книжкобуса» вже після занять. У вихідні дні мобільну бібліотеку можна буде знайти на центральних площах міста, парках та скверах.

Робота у середині автобуса буде поділена на три зони. Перша – книжкова. Саме тут усі охочі зможуть прочитати чи ознайомитися з будь-якою літературою. Друга – зона майстер-класів. Тут відбуватиметься спілкування з авторами книжок, лекції та дискусії для молоді. Третя зона – інтерактивна. Діти матимуть змогу ознайомитися з роботою гаджетів, а також в інтерактивний спосіб дізнатися детальніше про роботу «Книжкобуса».
розповіла голова правління благодійного фонду «Коло» Олена Кривенко

Більше інформації про проект на сайті “Книжкобусу” та у відеорепортажі з прес-конференції:

Книжкобус популяризація читання Фундація Дарини Жолдак