Літературна лабораторія Мистецького Арсеналу запрошує учителів відвідати лекційний курс з української літератури «Академічний погляд: акценти шкільної програми»
Новини / Анонс
22 Березня 2018
1388
Курс лекцій з української літератури для вчителів
BOKMÅL
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
Курс лекцій з української літератури для вчителів, мистецький арсенал, літлаб, літературна лабораторія, шкільна програма, новини, безкоштовна освіта, вчителі, покращення кваліфікації, сертифікат, педагоги, українська література

Illustration: Dean Gorissen

26 березня ЛітЛаб, Літературна лабораторія Мистецького Арсеналу, запрошує вчителів середньої школи відвідати лекційний курс з української літератури «Академічний погляд: акценти шкільної програми».

Співпраця з учителями середньої школи – окремий напрям роботи Літературної лабораторії Мистецького арсеналу, покликаний ознайомити педагогів із найновішими тенденціями підходів до вивчення й інтерпретації текстів та біографій письменників. Одним із перших результатів цієї роботи став лекційний проект «Осмислені і переосмислені», у межах якого фахові літературознавці поділилися з вчителями української літератури своїми знанням про ключових постатей української літератури:про маловідомі факти з життя класиків, нові прочитання відомих творів шкільної програми, а також виклад основних тез ключових наукових монографій, необхідних для розуміння постаті письменників і письменниць.
Відеозаписи лекцій, які охоплюють шкільний канон літератури від Сковороди до Стуса, розміщені у відкритому доступі – а отже, доступні фаховій аудиторії та усім охочим дізнатися нове незалежно від географії та часу доби.

У межах курсу «Академічний погляд: акценти шкільної програми» відомі українські літературознавці продовжуть говорити про шкільну класику. Цього разу курс розпочинається із розмови про барокову прозу і закінчується оглядом сучасної української літератури.

Дата проведення курсу – 26 – 30 березня, з 16 до 19 години. (29 березня – з 14:30 до 19:00).
Курс безкоштовний (за реєстрацією) і адресований насамперед вчителям української літератури, але буде корисним також викладачам інших предметів. Після завершення курсу слухачі отримують сертифікат.
Для участі необхідно зареєструватися заповнивши гугл-форму.

Теми лекцій

— Архієпископ Ігор (Ісіченко Юрій Андрійович). Барокова історико-мемуарна проза: Козацькі літописи. Історія Русів;
Ростислав Семків: Енеїда: від бурлескної пародії до національного епосу;
— Олександр Боронь: Біографія і творчість Тараса Шевченка: неоднозначні епізоди та складні моменти інтерпретації;
— Віра Агєєва: Марко Вовчок. Три долі письменниці: російська, українська, французька;
— Володимир Панченко: Володимир Винниченко: парадокси долі і творчості;
— Олена Галета: Валерян Підмогильний: як стати класиком на старті;
— Віра Агєєва:
 «Майстер корабля» – дебютний роман Юрія Яновського;
— Людмила Кисельова: Поезія українського модернізму: Павло Тичина та Володимир Свідзінський;
Олена Галета: Нью-Йорк на мапі України: письменники Нью-Йоркської групи в історії української літератури;
Ростислав Семків: Укрсучліт: що читати і що рекомендувати школярам?

Усім, хто не є вчителем, але хочете прослухати лекцію, організатори рекомендують дочекатися відеозаписів, які будуть оприлюднені на youtube-каналі Мистецького арсеналу.


Нагадаймо, що Літературна лабораторія Мистецького арсеналу – це майданчик для об’єднання письменників, критиків, перекладачів, книжкових дизайнерів і видавничих та культурних менеджерів. Діяльність лабораторії покликана сприяти інтеграції, саморозвитку і підвищенню фахового рівня учасників середовища, підвищити рівень вимог до якості продукту як на видавничому ринку України, так і в площині актуального літературного процесу.

ЛітЛаб мистецький арсенал поради вчителям шкільна програма