Kyiv Comic Con 2018: фестиваль популярної культури

19-20 травня вже вчетверте у Києві відбудеться фестиваль популярної культури Kyiv Comic Con – найбільший в Україні фестиваль популярної культури, який об’єднує на одній платформі усі її напрямки: фантастичне кіно, комікси, літературу, косплей, відео та настільні ігри, аніме та мангу.

Серед літературних подій під час фестивалю відбудеться авторська зустріч із сучасною письменницею, авторкою таких відомих циклів як «Часодії», «Чароділ» і «Лунастри» Наталією Щербою. Редактори й перекладачі книжок Террі Пратчетта розповідатимуть, чого  чекати від українських видань романів сера Террі. Михайло Назаренко проведе лекцію про те, чому серія коміксів про Морфея Ніла Ґеймана написана і намальована саме так і на що звертати увагу й очікувати далі. А про те, навіщо і кому потрібні мови ельфів, вулканців чи дотракійців та як вигадана мова може бути «хорошою» чи «поганою», якщо вона несправжня, відповість Єфрем Ліхтенштейн. Ольга Любарська, перекладачка «Нейроманта» українською, дасть відповіді на безліч запитань, зокрема і на: «Чи нинішні політика й економіка мають якийсь зв’язок із фантастичними творами Ґібсона?». Видавці, критики та знані письменниці поговорять про те, що пропонує сучасному читачеві міське фентезі та чим воно приваблює письменників та чи зможуть сучасні автори досягти такого ж успіху, як їх попередники. Видавець і письменник Олексій Жупанський, спеціалістка з масових комунікацій Світлана Тараторіна, письменник і перекладач Євген Лір, режисерка Енжі Богаченко спробують з’ясувати, чому більшість наших улюблених серіалів так чи інакше базуються на не менш улюблених книжках. А на дискусійній панелі із письменниками та видавцями ви зможете поговорити про новинки наших і зарубіжних авторів, про нові віяння у піджанрі, про те, як підліткове фентезі зачіпає питання політики, економіки, історії.

«Kyiv Comic Con» також буде багатий на кіноподії. Відбудеться прем’єра анімаційного фільму «Світ Навпаки» режисера Ольги Гаврилової та Студії анімації «Червоний собака». Студія «Червоний собака» також презентує анімаційний серіал «Легенда: Крізь час та простір». А автори українського фентезі «Сторожова застава» компанії Kinorob та режисер фільму «Кіборги» Ахтем Сеітаблаєв представлять новий масштабний кінопроект — історичний екшн «Захар Беркут» за мотивами повісті Івана Франка.

Під час фестивалю проходитиме конкурс косплею, який оцінюватимуть, зокрема, cosplay-фотографиня Галина Астер та чотириразовий переможець «Kyiv Comic Con» Iason Mink.

Крім цього, на «Kyiv Comic Con» буде безліч настільних та відеоігор, захопливих лекцій про комікси та манґу. А для найменших гостей приготували цікаві майстер-класи, LEGO, дитяче фехтування та ще неймовірно багато розваг, які  не дадуть засумувати ні на хвилину.

Даталі та квитки — за посиланням.
Коли: 19-20 травня.
Місце: Український дім (вул. Хрещатик, 2).

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події