Kyiv Comic Con: перший столичний фестиваль популярної культури

Comic Con – фестиваль, що вже понад 40 років збирає поціновувачів популярної культури у Сан-Дієго (США). Зараз аналогічні фестивалі щороку відбуваються по всьому світу: США, Канада, Франція, Великобританія, Німеччина, Італія,  Польща, Австралія, Індія, Японія – у кожному великому місті, де є шанувальники фантастики в усіх її різноманітних проявах (до слова, у липні минулого року міжнародний конвент проходив в Одесі).

Саме неймовірна атмосфера цих фестивалів надихнула організаторів на ідею проведення Kyiv Comic Con – першого київського фестивалю популярної культури. Про ідею, програму й інші деталі фестивалю Букмоль розпитала авторку проекту Марію Шагурі.

Kyiv Comic Con, комікси, фантастика, фестиваль фантастики, популярна культура, аніме, косплей, київ, супергерої

Як виникла ідея організувати київський Комік Кон?

Ця ідея виникла не випадково. У нашому місті та й по всій країні існує ціла низка нішевих заходів, які так чи інакше пропагують фендоми, хобі, захоплення грою або, наприклад, аніме. Але досі не існувало масштабної платформи, яка б, по-перше, об’єднала «хардкорщиків» – людей, що вже давно у темі і широкий загал, а по друге – навчила людей ставитися до популярної культури не як до чогось третьосортного, а як до повноцінного виміру культури. Уже протягом компанії на Спільнокошті (Kyiv Comic Con) ми зіткнулися з тим, що багато хто прирівнює поп-культуру до творчості, наприклад, Брітні Спірс, а захоплення D&D вважає елітарним. Тож для нас дуже важливою є освітня складова заходу.

 Скільки днів триватиме фестиваль і яким буде його наповнення?

Найбільш імовірно, що фестиваль триватиме два дні і відбуватиметься 30-31 травня. Що ж стосується наповнення, то, думаю, тут кожен зможе знайти щось на свій смак: ми організовуємо величезну кількість напрямків, від кіно до ІТ, від коміксів та графічних романів до турнірів з настільних і відеоігор. Плануємо широку участь косплею – людей у супергеройських костюмах, а також приїзд іноземних гостей.

 Чи плануєте ви створювати заходи для дітей? Розкажіть про них детальніше.

Такий фестиваль просто неможливий без добре продуманої дитячої програми. Для нас важливо не просто розважати малечу, але й інтерактивно навчати її. Тому окрім розважальних заходів на кшталт аквагриму, ми плануємо і широку освітню програму для малечі.

 Навіщо, на твою думку, подібні фестивалі потрібні дітям?

На жаль, в Україні нині хороший, якісний продукт (чи то книги, чи то комікси, чи фільми) рідко потрапляє до рук дітей. Маленькі споживачі культури дуже залежать від вибору батьків, які, у свою чергу, обирають продукт керуючись своїм досвідом і часто не цікавлячись новинками. Відповідно, вже змалечку виробляється певний тип смаку і ставлення до літератури або кіно: діти не вчаться аналізувати, думати, виробляти свою точку зору, вони просто споживають красиве і яскраве. Для нас важливо показати інший шлях, і, на мою думку, фестиваль популярної культури – якраз те місце, де можна це зробити легко і невимушено.

Частково бюджет фестивалю формується за допомогою Спільнокошту, тому організатори кличуть усіх охочих допомогти грошима в організації фестивалю. Зібрані кошти використають для інформаційної підтримки фестивалю, створення сайту, оформлення простору та виготовлення сувенірів.
Стежити за новинами фестивалю можна на сторінці «Kyiv Comic Con” у facebook .

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©