Kyiv poetry week 2017

kyiv poetry week 2017, міжнародний фестиваль актуальних поетичних практик, воздух, проstory, poetry,One sixteenth, истерический дог

З 31 березня по 6 квітня у столичному просторі plivka відбуватиметься другий міжнародний фестиваль актуальних поетичних практик kyiv poetry week.

У програмі представлено як класичні поетичні читання та презентації, так і синтетичні проекти у співавторстві із представниками інших дисциплін.

Цьогоріч фестиваль kyiv poetry week — це:
— поети, художники, композитори, музиканти та артисти з Канади, Германії, Латвії, Естонії, Білорусі, Росії й України;
— два десятки добірних подій: міждисциплінарні перформанси, дефіле, мелодекламації, спектаклі, перегляди відеопоезії, презентації видань, колаборації з сучасними музикантами та художниками, круглі столи та ін.;
— фестивальна експозиція найцікавіших досягнень в ілюструванні поезії та створенні поетичних артбуків;
— три вечірки-перформанси за участі поетів та зірок експериментальної електронної сцени.

Блок мультидисциплінарних перформансів

Відкриття фестивалю — дефіле поетів на червоній доріжці та показ колекції корсетів-сумок “back brace for a poet” від кураторки Льолі Гольдштейн та художниці Ольги Гайдаш, моделі та читці — автори нового релізу поетичної серії “Лоція”, композитор та виконавець — Олексій Шмурак, кларнет — Дмитро Пашинський.

Латвійська текст-група “Орбіта” із перформансом-медитацією для чотирьох людей та чотирьох онлайн-камер “Коментатори реальності”.

Урбаністичний перформанс “Загублені люди” від авторів видавництва “Смолоскип”.

Музично-поетичний блок

Три колаборації поетів із музичними артистами — Олени Глазової (Рига) з Олексієм Щекочихіним aka Sche (Київ), Діни Гатіної (Мск) з Олесею Оникієнко aka Neither famous nor rich (Київ) і Каті Захарків (Мск) з Євгеном Билиною (Харків — Мск). Кожен перформанс продовжуватиме вечірка від проекту One sixteenth, що репрезентує локальну експериментальну електронну музичну сцену;

Концерт-лекція “Істеричного Дога”, з піснями та розповіддю про взаємодію із текстами сучасних та класичних поетів при створенні унікального матеріалу до проекту.

Театральний блок

Світлана Бєнь (гурт “Серебряная свадьба”, Мінськ) зі спектаклем за текстами оберіута Миколая Олєйнікова, на музику Валерія Воронова, з терменвоксом та анімованою відеопроекцією-декорацією.

Про колаборацію поетичного тексту і відеоарту на kyiv poetry week розповідатимуть фундатори фестивалю відеопоезії “П’ята нога” Катерина Троєпольска та Андрій Родіонов; демонструватимуть ретроспективу найкращих робіт за роки існування фестивалю.

Блок класичних читань

Авторські вечори Ліди Юсупової (Торонто), Сергія Соловйова (Київ — Мюнхен) та Андрія Родіонова (Мск).

Презентації періодичних видань — журналу поезії Воздух на чолі з Дмітрієм Кузьміним (Озолнієкі) та мережевого проекту Пpostory із блоками редакторів Юрія Лейдермана (Одеса — Берлін), Василя Лозинського, та ін.

Виступи поетів-представників двомовних національних літератур: Дмитра Строцева та Віталя Рижкова з Білорусі, Ігоря Котюха з Естонії.

Круглий стіл, присвячений проблемам та перспективам двомовних літератур за модерацією поета, видавця та культуролога Іллі Кукуліна (Мск), за участі авторів  з Латвії, України, Білорусі, Естонії.

Візуальний блок фестивалю буде дібрано за результатами open call серед ілюстраторів поезії та поетичних книжок, творців поетичних артбуків та інших колаборацій поезії з visual & media arts.

Детальну програму фестивалю та подробиці подій можна знайти на сторінках фестивалю у соціальних мережах: facebookvkinstagram.

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©