Kyiv Comic Con: програма

Kyiv Comic Con, Comic Con, киев комик кон, косплей парад, київ комік кон, комік кон, комик кон, український дім, косплей,

Ми обрали найцікавіше з програми цьогорічного фестивалю популярної культури Kyiv Comic Con. На фестивалі відбудуться презентації нових фільмів, ігор і коміксів, лекції та майстер-класи від найкращих фахівців у галузях коміксів, кіно й літератури. Можна буде пограти у найпопулярніші відеоігри, ігри на приставках та настолки, побачити видовищне косплей-дефіле, а також прогулятися найбільшим в Україні тематичним маркетом.

Косплей-парад і відкриття

Коли: 6 травня, 12:30-13:00.
Місце: Головна зала.

Прем’єра першого випуску коміксу «Воля»

Те, на що чекали фанати гік-культури України протягом останнього року. Зустрічайте прем’єру першого випуску коміксу «Воля»! «Воля» — це фантастична стім-панк/дизель-панк книга коміксів у жанрі альтернативної історії з елементами детективу та шпигунського трилера. Перший випуск — це 60 сторінок у твердій обкладинці формату “А4+”. 3 пов’язані між собою графічні новели від найкращих художників-коміксистів України.

Коли: 6 травня, 13:00-14:00.
Місце: Головна зала.

Лекція «Зоряні війни – зачаровані міфом»

Чому Енакін Скайуокер став Дартом Вейдером і чому початок пригод Зоряних Війн починається у барі? Що спільного між Магістром Йодою та професором Дамблдором? Чи є збігом що більшість історій у сучасній культурі розповідають про дітей-сиріт? Що спільного у героїв Зоряних Війн та героїв давньогрецьких міфів? Як стати справжнім джедаєм? Про ці та інші цікаві речі можна буде почути у лекції культуролога Михайла Козакова «Зоряні війни – зачаровані міфом». Лекція буде цікава не тільки фанатам Зоряних війн але й усім, хто прагне навчитися розуміти ті меседжі які несе сучасна культура людині, хто хоче навчитися засобам найкращого донесення інформації до оточення за допомогою механізмів, які працюють від початку існування людства. Ідеї лекції будуть також цікаві тим, хто хоче займатися розробкою сюжетів до комп’ютерних ігор, написанням романів або кіносценаріїв. Хай буде з вами сила!

Коли: 6 травня, 13:30-15:00.
Місце: Лекційна темної сторони.

Постріл у темряві: історія та сучасність комікс-нуарів

Хоча комікси асоціюються передусім із Суперменом чи Людиною-Павуком, історично графічні оповіді про кримінальний світ та лаконічних детективів в капелюхах та тренчах були не менш популярними за супергероїку. Та і будемо відверті — ранні супергеройські комікси немало запозичили в бульварного чтива про фатальних красунь та похмурих копів. Післявоєнна цензура друкованих видань ускладнила подальший розвиток жанру, але комікси-нуари повертаються до слави минулого. Недаремно один із найвідоміших нуарів нашого часу «Місто Гріхів» — теж екранізація коміксу. Утім, Френк Міллер далеко не єдиний письменник, якому небайдужі історії про злочинців та корумпованих полісменів. Кого ще почитати за чашкою кави чи пляшкою бурбону — дізнавайтесь на лекції Олександри Ринк.

Коли: 6 травня, 14:00-15:00.
Місце: Лекційна світлої сторони.

Презентація офіційних перекладів коміксів DC

Епохальна подія для всіх українських фанатів коміксів! Kyiv Comic Con та видавництво Рідна мова запрошують вас на першу в Україні презентацію офіційних перекладів коміксів DC! Ви зможете зустрітися з людьми, що весь цей час сумлінно працювали над українським перекладом: Євгеном Музиченком, Оленою Оксенич, Яніною Лимар та Родіоном Буреніним, а також із Марією Шагурі, яка відповідає за проект перекладів коміксів DC в Україні. Ви дізнаєтеся про те, як тривала робота над перекладами, про особливості адаптації мови та звуків, про специфіку роботи над новими та старими коміксами, а також про плани на майбутнє.

Коли: 6 травня, 15:00-16:00.
Місце: Головна зала.

Місто-герой: особливості конструювання коміксного простору на прикладі Готема

Чорний плащ точно крутіший, якщо розвивається на тлі нічного міста при місячному світлі. І що за супер лиходій не залишає за собою палаючі руїни? Як не крути, кожному місту потрібен свій герой, але й герою без міста — ніяк. Саме про взаємозв’язок локації з персонажем поговоримо на нашій лекції — обговоримо основні принципи роботи з простором і зосередимося на одному з найвідоміших вигаданих міст — Готемі.

Коли: 6 травня, 16:00-17:00.
Місце: Лекційна світлої сторони.

Пре-промо серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта

«Романи Террі Пратчетта – це елементи казки, міфологічна складова, метафори і порівняння, віртуозна гра слів та гумор. І це справжній виклик для перекладача, — каже куратор проекту Оля Ренн. — Важливо, щоб український читач відчув колорит англійських текстів, щоб фірмові Пратчетівські жарти були зрозумілими та смішними. Тому до перекладу романів із серії «Дискосвіт» видавництво залучило кількох перекладачів, кожен з яких працюватиме в межах свого підциклу. Ми створимо своєрідну мапу топонімів «Дискосвіту» і довідник власних назв, щоб Дискосвіт сприймався українськими читачами гармонійно та відповідно до задумів автора. А також залучимо до роботи над серією Олександра Михельсона, який у 2010 році здійснив «фанатський» переклад роману «Правда».
У вересні цього року «Видавництво Старого Лева» видасть дві книги легендарного письменника українською мовою: «Колір магії» («The Colour of Magic») та «Правда» («The Truth»). Якою буде уся серія? Про це можна дізнатися на Kyiv Comic Con на пре-промо «Дискосвіту» Террі Пратчетта за участі перекладача Олександра Михельсона та кураторки серії Ольги Рен, а також із відеорядом від ілюстраторів — Творчої майстерні «Аґрафка».

Коли: 6 травня, 16:00-17:00.
Місце: Лекційна темної сторони.

«Всесвіт Дюни»: презентація роману Френка Герберта

Вперше і саме на Kyiv Comic Con відбудеться презентація чудового подарункового видання «Дюни» Френка Герберта за участю перекладачів Анатолія Пітика та Катерини Грицайчук, Володимира Арєнєва, Олесі Стужук, а також видавця «Клубу Сімейного Дозвілля» Марії Шакури. Відбудеться розіграш книжки серед відвідувачів презентації. «Дюна» зробила Френка Герберта відомим на весь світ і, обігнавши в рейтингах навіть «Володаря перснів», виборола престижні літературні нагороди: премію Г’юґо і премію Неб’юла в категорії «Найкращий роман», премію SFinks як «Книга року», неодноразове визнання від журналу «Локус» у категорії «Найкращий роман усіх часів». Ця культова сага — про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про ціну справедливості і вибір шляху. Історії, яку розповідатиме автор, вже понад 50 років, однак вона досі здатна захопити і досі змушує замислитися.

Коли: 6 травня, 16:30-17:30.
Місце: Головна зала.

Зустріч із Генрі Лайон Олді

Час горить у зірках і людях. Богатирі, змагаючись, виростають вище гір. Якутський епос і «теорія часу» академіка Н. Козирьова парадоксальним чином зійшлися разом у новому романі-дилогії Г. Л. Олді «Сильні» (2016 рік). У травні 2017 року вийде в світ ще одна новинка — «Світ мій, дзеркальце»: сучасна соціально-психологічна драма, написана в традиціях класичного горрору. На творчій зустрічі у рамках Kyiv Comic Con ви зможете дізнатися від відомих письменників про ці та інші книжки, поставити свої питання і отримати автографи.

Коли: 7 травня, 13:00-14:30.
Місце: Головна зала.

Нові старі супергерої: як і чому змінилися класичні персонажі

Супергерої з’явилися у Золотий вік коміксів – час, коли Америка стояла на порозі війни, а людство потребувало надзвичайної сили, аби нарешті почувати себе у безпеці. Однак часи змінювалися, після Другої світової Америка зіткнулася із війною у В’єтнамі, низкою економічних криз, хвилею еміграції і потребою примиритися з Іншим. Штатам вже був потрібен не класичний сильний супергерой, який переможе ворога і звеличить свою країну, а миротворець, що зможе показати перевагу розмаїття, створити мозаїку Америки з різних елементів. Супергерої нового часу є звичайними людьми, ближчими до грецьких героїв, які мучилися через власне призначення, ніж до еллінських богів, що пишалися своєю непереможністю. Сьогодні ми хочемо бачити супергероїв схожими на своїх батьків або друзів, адже це означатиме, що в кожному з нас є часточка Супермена. Настав складний час переосмислення, час ревізії, тож викидаймо Капітана Америку старого формату з корабля сучасності – сьогодні у нас нові персонажі і нові цінності.

Коли: 7 травня, 13:30-14:30.
Місце: Лекційна світлої сторони.

Презентація графічного роману «Дім дивних дітей» та «Бійцівський клуб-2»

На вас чекає презентація одразу трьох графічних романів, два з яких щойно вийдуть з типографії і будуть ексклюзивно представлені саме на фестивалі. Як тривала робота над українськими виданнями? Чому відомі художні твори перетворюються на комікси? Як самі автори ставляться до цього? І що найважче у процесі перекладу коміксів? На ці та інші запитання відповідатимуть перекладачка Анастасія Рогоза та видавець Марія Шакура.

Коли: 7 травня, 14:00-15:00.
Місце: Лекційна темної сторони.

Сучасний український герой. У пошуках персонажа і його історії

Давайте спробуємо уявити, який герой міг би гідно представити саме українське місто. Він прийде з глибин фольклору й традицій, або буде нашим сучасником? Хто його помічники у боротьбі зі злом? Хто уособлює це зло і хто є помічниками антагоніста? Про що може піти мова у історії сучасного українського міського героя, які теми й обставини його пригод? Які персоналії світової культури також увійдуть до історії?
У першій частині говоритимуть про наріжні камені супергеройських історій з експертами, а у другій частині разом із залом спробуємо персоналізувати загальні думки й представлення про наших сучасних героїв.

Коли: 7 травня, 16:00-17:00.
Місце: Лекційна темної сторони.

Повна програма та всі учасники – за посиланням.

Придбати квитки можна тут.

Коли: 6-7 травня, 10:00 – 22:00.
Місце: Український дім (вул. Хрещатик, 2).

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин