Літературний фестиваль в Одесі: дитяча програма

Міжнародний літературний фестиваль в Одесі, Міжнародний літературний фестиваль одеса, международный литературный фестиваль одесса, одський літературний фестиваль, літературний фестиваль в одесі, международный литературный фестиваль в одессе, литературный фестиваль в одессе, одесский литературный фестиваль, одесский кукольный театр, одесский обласной театр кукол, Хлопчик у смугастій піжамі, З Барнабі Бракетом сталося жахливе, Джон Бойн, Хлопчик на вершині гори, Марцин Щигельський, Ковчег на годину, Одеський ляльковий театр, Іван Андрусяк, Стефа і її чакалка, Одеський обласний театр ляльок, Азуз Бегаг, Дитина з Чааби, Очі ночі, Інес Гарланд, Едвард ван де Вендел, Шукач щастя, Соня Дановскі, Бабуся п’є чай на небесах, Початок, Мілена Баїш, Антон пірнає

Book on the beach

Міжнародний літературний фестиваль в Одесі відбудеться вдруге. Одеситів і гостей міста запрошують на читання, зустрічі з письменниками з 18 країн світу, спілкування і дискусії.

Особливий акцент в цьому році організатори роблять на авторів книг для дітей і юнацтва. У програмі 8 письменників, серед яких автор бестселерів «Хлопчик у смугастій піжамі» і «З Барнабі Бракетом сталося жахливе» Джон Бойн, він представить свою нову книгу «Хлопчик на вершині гори», а також Марцин Щигельський, який написав книгу для дітей про Голокост «Ковчег на годину», перекладену українською мовою. Читання авторів книг для дітей і юнацтва пройдуть в Одеському ляльковому театрі та школах міста.

Читання з Іваном Андрусяком: «Стефа і її чакалка»

Чакалка – це казкова істота, якою батьки лякають своїх неслухняних дітей. У своїй книзі автор, ніби в чарівному казані, поєднав регіональний фольклор і домашні жарти, казкові пригоди й шкільні реалії.

Вікова категорія: 7 – 12 років.
Коли: 28 вересня, 10:00.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Читання з Азузом Бегагом: «Дитина з Чааби»

У своєму романі, французький письменник алжирського походження, Азуз Бегаг, розповідає про власне дитинство, а також про досвід одночасного життя на межі двох культур.

Вікова категорія: 12 – 16 років.
Коли: 28 вересня, 11:30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Читання з Інес Гарланд: «Очі ночі»

Інес Гарланд – аргентинська письменниця й журналістка. Те, що починається як історія кохання, згодом обертається на захоплюючий детектив, тимчасом як насправді розповідає про процес болючого й водночас прекрасного дорослішання. Саме так можна охарактеризувати її книгу.

Вікова категорія: від 16 років.
Коли: 28 вересня, 14:30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Читання з Едвардом ван де Венделом: «Шукач щастя»

У романі письменника йдеться про одного афганського юнака, який змушений тікати до Нідерландів у зв’язку з тим, що на його батьківщині прийшли до влади таліби.

Вікова категорія: від 15 років.
Коли: 29 вересня, 10.00; 30 вересня, 16:30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Читання із Джоном Бойном: «Хлопчик на вершині гори»

Джон Бойн, ірландський письменник, автор відомої книги «Хлопчик у смугастій піжамі», свою нову повість про Другу світову війну присвячує темі невинного дитинства, якому загрожує зло та ненависть.

Вікова категорія: 10 – 14 років.
Коли: 29 вересня, 11.30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Читання з Марціном Щигельським: «Ковчег часу»

Для Рафала весь світ зменшився до розмірів гетто, а родина – до однієї людини – його дідуся. Марціну Щигельському вдалося написати захоплюючий пригодницький роман з елементами фентезі, у якому переплітаються історичні факти, фантазія й реальність.

Вікова категорія: 10 – 14 років.
Коли: 29 вересня, 14.00; 30 вересня, 11:30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Читання з Сонею Дановскі: «Бабуся п’є чай на небесах», «Початок»

У своїх книгах письменниця порушує складні теми – це і втрата близьких людей, і життя після війни. Працюючи над творами, вона приділяє багато уваги єдності тексту й ілюстрацій – разом вони мають створювати простір, у якому б читач, уперше зіштовхнувшись зі страшним, почувався захищеним.

Вікова категорія: 5 – 9 років.
Коли: 29 вересня, 16.30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Читання з Міленою Баїш: «Антон пірнає»

 «Антон пірнає» – це «літня» книга, що сповнена іронічного гумору, однак має глибокий зміст. Виданню «Frankfurter Rundschau» сподобалася «зворушлива історія, в якій ідеться про подолання страху й ту радість, що настає після того, як його подолано». Журі німецької премії літератури для юнацтва схвально відгукнулося про роман, відзначивши дві його особливості: «іронічну версію пригодницької історії» й «захоплюючу оповідну манеру».

Вікова категорія: 9 – 12 років.
Коли: 30 вересня, 10.00.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Усі деталі фестивалю і програми — тут.

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин