Літературний фестиваль в Одесі: дитяча програма

 Міжнародний літературний фестиваль в одесі, одеський літературний фестиваль, Міжнародний літературний фестиваль одеса, літературний фестиваль одеса, одесский литературный фестиваль, международный литературный фестиваль в одессе, международный литературный фестиваль одесса, литературный фестиваль одесса, Hotel de Grote L Щурд Кейпер, Hotel de Grote L, Щурд Кейпер, Одеський обласний театр ляльок, одеський театр ляльок, театр ляльок одеса, одесский обласной кукольный театр, одесский кукольный театр, кукольный театр одесса, Коник Cимон ван дер ГІєст, Cимон ван дер ГІєст, Мойн та монстр Анушка Равішанкар, Мойн та монстр, Анушка Равішанкар, Місторія однієї дружби Ірина Цілик, Місторія однієї дружби, Ірина Цілик, Казка про старого Лева Мар‘яна Савка, Казка про старого Лева, Мар‘яна Савка, Гості на мітлі Володимир Рутківський, Гості на мітлі, Володимир Рутківський, Фільм-життя Майте Карранса, Майте Карранса,

Цього тижня починається ІІІ Міжнародний літературний фестиваль в Одесі. Ми обрали читання дитячих і підліткових книжок з його програми, які не варто пропускати.

 «Hotel de Grote L» Щурд Кейпер

Книга «Hotel De Grote L» визначного нідерландського автора Щурда Кейпера — це справжній сімейний роман. Це зворушлива трагікомедія, в якій автор з розумінням ставиться до проблем підлітків. У тексті представлена як перспектива дівчини, так і хлопця. «Химерні персонажі, чудернацькі ідеї, мовні каламбури, пубертатний нонсенс і майже філософські думки – все це створює ефект, ніби автор підштовхує читача крізь швидкий плин захоплюючих подій роману» [Іна Хохройтер, газета «Stuttgarter Zeitung»].

Вік: 12-14 років.

Коли: 28 вересня, 09:00-10:30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

 «Коник» Cимон ван дер Гієст

Заради свого зоопарку комах одинадцятирічний Хідде бореться з братом Джеппе за право користування льохом. Підвал наразі оповитий страшною сімейною таємницею: тут помер старший брат героя. «Наприкінці цього чудового роману ван дер Гієст пропонує те, чого загалом немає у творах для підлітків: катарсис та звільнення» [Норбер Церингер, «Die Welt»].

Вік: 12-14 років.

Коли: 28 вересня, 10:30-12:00.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

 «Мойн та монстр» Анушка Равішанкар

Однієї ночі Мойн знаходить у себе під ліжком монстра. Хлопець мусить миритися з новим сусідом, що не так вже й просто, адже монстр їсть лише банани, співає химерні пісні й постійно змінює зачіску. Врешті-решт Мойн вирішує відправити Монстра туди, звідки той прийшов. Письменниця пише тексти для дітей з неперевершеним почуттям гумору і вражає юного читача діалогами та каламбурами.

Вік: 6-9 років.

Коли: 29 вересня, 09:00-10:30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

 «Місторія однієї дружби» Ірина Цілик

У своїх оповіданнях київська режисерка, поетеса та письменниця Ірина Цілик зображує здебільшого непомітних пересічних мешканців рідного міста. Її твори вирізняються лаконічністю мови та влучністю слова, а також майже екранними образами. На Літературному фестивалі в Одесі авторка прочитає свою казку «Micторія однієї дружби».

Вік: 6-9 років.

Коли: 29 вересня, 10:30-12:00.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

 «Казка про старого Лева» Мар‘яна Савка

У віршованій казці для дітей йдеться про дивовижні пригоди старого Лева, який втомився володарювати й оселився у Львові, в чудовій мансарді. В новій оселі протікає дах, і Лев змушений звернутися по допомогу до кращих друзів. І ось вулицями легендарного міста вже чимчикують крокодил, слон та жирафа.

Вік: 6-9 років.

Коли: 29 вересня, 12:00-13:30.
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

 «Гості на мітлі» Володимир Рутківський

Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею.

Вік: 12+

Коли: 29 вересня, 13:30-14:30
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

 «Фільм-життя» Майте Карранса

Майте Карранса з 1986 року написала більше сорока книжок і здобула міжнародне визнання після публікаціїї фентезі-трилогіїї «Наречена мого брата», яка була перекладена двадцятьма мовами. Письменниця, що в Іспанії була удостоєна Національної літературної премії, представить на фестивалі в Одесі своє оповідання «Фiльм-Життя».

Вік: 12+

Коли: 29 вересня, 14.30-15.30
Місце: Одеський обласний театр ляльок (вул. Пастера, 15).

Детальніше про фестиваль – на сайті.

Повна програма – за посиланням.

Коли: 28 вересня — 1 жовтня.
Місце: м. Одеса.

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин