Вихідні з дітьми: 8-10 березня

святкові вихідні, афіша київ, афиша киева март, выходные в марте, фестивали в киеве, события, вихідні березень, дитяча афіша вихідних києва, фестивалі у березні, події березня, виставки, дитячі майстер-класи, вихідні у києві з дитиною, где провести выходные с ребенком, куда пойти в феврале всей семьей, куди піти на вихідних з дітьми, мастер классы для детей, пинчукартцентр, пинчук арт центр, PinchukArtCentre, марш жінок, марш женщин, международный день прав женщин, міжнародний день прав жінок, Освітній день у PinchukArtCentre, образовательный день в пинчукартцентре, Протидій насильству презентація коміксу Розквашене яблуко, видавництво видавництво, заборона, урбан спейс 500, Єжи Шилак, Йоанна Карпович, Ілля Стронґовський, Катерина Сергацкова, Володимир Вільде, Urban Space 500, інтерактивні читання для дітей, книжка-картинка, літклуб букмоль, читання книжок для дітей від літклубу букмоль, Бабетта Коул, Принцеса Розумаха, майстер-класи, гендерний музей і невидима жіноча історія, Creative Women Space, Національний художній музей України, одяг як громадянська позиція, кава з ілюстраторкою Анною Сарвірою, Анна Сарвіна, сила дівчат, Orthodox. Books, інсайдерки у чоловічому клубі, музей ханенків, маніпуляції в мистецтві та медіа, Veteran Hub, ветеран хаб, моя книжкова полиця, березень, погодуй мене, читанки у книгарні, архітектура колажування, музей історії Києва, HeForShe Arts Week 2019

Illustration: Abbey Lossing

Маєте плани на вихідні? Пропонуємо вам провести їх разом із дітьми та розповісти їм про солідарність, різноманіття, гендерну рівність та права людей. А як найкраще це зробити? Розпочніть день з відвідування маршу за права жінок, послухайте кілька освітніх лекцій, завітайте на тематичні виставки та обов’язково на інтерактивні читання.

Марш Жінок 2019: 8 березня

Цього року вже традиційно всі охочі об’єднаються заради спільної мети: посилити голос жінок та їхню видимість у суспільстві.
Учасники маршу виступатимуть проти ультраправого, домашнього, сексуального, економічного та психологічного насильства, проти тиску та насильства патріархального устрою.

Деталі — за посиланням.
Коли: 8 березня.
Місце: Михайлівська площа.

Освітній день у PinchukArtCentre: 8 березня

8 березня PinchukArtCentre запрошує дітей віком 4-12 років та їхніх батьків, а також усіх охочих на серію освітніх заходів, присвячених Міжнародному дню прав жінок. Дорослі та маленькі відвідувачі зможуть дізнатися більше про цей день в історії, про боротьбу жінок за рівні права, а також про партнерські стосунки у родині й справедливий розподіл домашніх обов’язків. Крім того, на дітей чекають художні заняття та майстер-класи.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 8 березня.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2).

Протидій насильству: презентація коміксу «Розквашене яблуко»: 8 березня

«Розквашене яблуко» – комікс поляків Єжи Шилака та Йоанни Карпович про насилля чоловіка над жінкою у релігійній родині. Комікс вийшов у Польщі восени 2017 року і наробив галасу не лише через саму тему роботи, а й через те, в який спосіб її було втілено.
8 березня о 19:00 в соціальному ресторані Urban Space 500 відбудеться презентація коміксу та дискусія за участі авторки коміксу Йоанни Крапович, головної редакторки «Заборони» Катерини Сергацкової, співзасновника «Видавництва» Іллі Стронґовського, єпископа Володимира Вільде та представників поліції.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 8 березня, 19:00.
Місце: Urban Space 500 (вул. Бориса Грінченка, 9).

Літклуб Букмоль: розклад на березень, канікули, март афиша, весна у Києві, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, киев, развитие ребенка, мероприятия для детей, детский клуб, книжки про тигрів, книги про принцес

Інтерактивне читання «Принцеса Розумаха» від літклубу Букмоль: 8 березня

Якою має бути справжня принцеса? Відповідей на це запитання ви, мабуть, чули, читали та навіть бачили безліч. Але правда у тому, що правильну відповідь завжди знає лише сама принцеса. І якщо принцесі захочеться бути найбешкетнішою, найдотепнішою та найвправнішою у цілому королівстві, то вона має на те повне право. Не вірите? Тоді ви просто зобов’язані познайомитись із героїнею книжки-картинки Бабетти Коул «Принцеса Розумаха». Тоді приходьте руйнувати нестерпні стереотипи про принцес на інтерактивному читанні книжки-картинки Бабетти Коул разом із літературним клубом «Букмоль» та розважатися на творчому майстер-класі за мотивами прочитаної історії.
Розклад читань у березні — за посиланням.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 8 березня, 14:00.
Місце: PinchukArtCentre  4-й поверх, в просторі експозиції Future Generation Art Prize 2019 (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2).

Гендерний музей і невидима жіноча історія: 9 березня

В березні 2019 р. Музею жіночої та гендерної історії, який знаходиться у Харкові, виповнюється 10 років. 10 років активності у сфері гендерної просвіти. Понад 3000 експонатів з різних міст України та різних куточків світу, які унаочнюють, роблять видимими процеси гендерного конструювання та маніпуляцій, що відбуваються у суспільній свідомості, дозволяють зберегти не тільки історію просування ідей гендерної рівності в Україні та світі, але й розповідають про тих, хто  роблять ці перетворення. Під час зустрічі можна буде відвідати «Музей на колесах» — пересувну експозицію музею — та зіграти у гру «Крізь скляну стелю», також створену у музеї.

Вхід вільний за умови обов’язкової реєстрації.
Деталі — за посиланням.
Коли: 9 березня.
Місце: Creative Women Space (провулок Михайлівський, 9-Б).

Цікава розмова: Одяг як громадянська позиція: 9 березня

Емансипація в моді, або Чи може одяг говорити про громадянську позицію? Лекція побудована на історичних прикладах емансипації в Україні та світі. Лекторка розповість про соціальну роль одягу, а також про те, як багато зовнішній вигляд може розповісти про громадянську позицію та погляди її власниць.
Учасники та учасниці поговорять про те, як змінювався зовнішній вигляд жінки у зв’язку із розширенням прав та свобод, а також спробують розібратися в українській моді ХХ століття.

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією та умови придбання вхідного квитка до музею — 40 грн.
Деталі — за посиланням.
Коли: 9 березня.
Місце: Національний художній музей України (вул. Грушевського, 6).

Кава з ілюстраторкою Анною Сарвірою: 9 березня

Приходьте  в суботу на зустріч з Анною Сарвірою — ілюстраторкою, чия спільна з Юлією Тверітіною виставка «Сила дівчат» триває в Orthodox. Books/Coffee/Illustration. Аня розкаже про роботу над книгою «Сила дівчат», останні реалізовані проекти, ілюстрацію,  досвід, тяжку ілюстраторську долю і про все, що ви її запитаєте (ну або майже все).
Анна ілюструє книги, та журнали, співпрацює з соціальними проектами, головний художник анімаційного проекту «Хоробрі зайці», співзасновник клубу ілюстраторів Pictoric. Працювала з багатьма українськими та закордонними видавництвами.

Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 9 березня.
Місце: Orthodox. Books/Coffee/Illustration (вул. Велика Житомирська, 21-А).

Інсайдерки у чоловічому клубі: 9 березня

Мистецтво, безумовно, не поділяється на «чоловіче» та «жіноче», бо вміння відчути суперечливу гармонію всесвіту та зробити її зримою є значно суттєвішою ознакою художника, ніж приналежність статі.
Олена Живкова, заступниця генеральної директорки з науково-дослідної роботи, кураторка колекції європейського живопису, розповість про власні художні світи, створені європейськими мисткинями 16 – 19 ст. Лекцію супроводжуватиме спеціальний показ творів Сари Бернар, К’яри Варотарі, Елізабет Віже-Лебрен та Розальби Карр’єри з колекції музею.

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією.

Деталі — за посиланням.
Коли: 9 березня, 16:30.
Місце: музей Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17).

Інтерактивна творча подія «Маніпуляції в мистецтві та медіа»: 9 березня

Сучасна людина стикається з маніпуляціями та брехнею майже на кожному кроці. Але вразливість до них у кожного різна. Невпевненість у собі, внутрішні, сімейні конфлікти роблять підлітків дуже вразливими до маніпуляцій в інформаційному просторі.
Спеціально для дітей добровольців, ветеранів АТО та ООС, військових медиків та інших учасників бойових дій, команда Жовтого Автобуса разом із  GO Добровольці проводить інтерактивну творчу подію на тему маніпуляцій в мистецтві та медіа.
Окрім практичних занять, в програму інтерактива входять майстер-класи від майстрів основних кінопрофесій як: сценарист, режисер, оператор, звукорежисер, художник по гриму, режисер монтажу.

Деталі — за посиланням.
Коли: 9 березня, 12:00.
Місце: Veteran Hub (вул. Юрія Іллєнка, 42).

Читанки у книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»: 9-10 березня

«Моя книжкова полиця» невпинно продовжує радувати маленьких і дорослих дослідників своїми інтерактивними читанками. 9 березня для малюків 2-5 років читатимуть книжку-картонку «Погодуй мене». Вона не проста, а зроблена за принципом mix & match — кожна сторінка розрізана на половинки, які можна гортати нарізно. Це ще й білінгва, з якою легко вчити англійські назви тварин і ласощів. Хіба не краса? Вхід вільний за попередньою реєстрацією. В книгарні на Пушкінській цього разу будуть читати про перший місяць весни. Чим  відрізняється березень від інших місяців? Як гадаєте? Всі разом маєте нагоду з’ясувати, прочитавши казку про «Березень». Реєстрація тут.
Як думаєте, нащо лев може заявитись у місто? В цій історії Лев просто прийшов, щоб купити собі капелюха, а в результаті — довелося тікати від розлюченого натовпу! Добре хоч маленька Іріс зовсім не боїться лева і готова заховати його у себе вдома від усіх… навіть від мами з татом. Але що буде, якщо лева помітять? Захопливу історію почитаєте у неділю, 10 березня, за адресою вул. Срібнокільська, 1-А. Не забудьте зареєструватися.

Деталі — за посиланням.
Коли: 9-10 березня.
Місце: книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця» (вул. Срібнокільська, 1-А або вул. Пушкінська, 7).

Майстер-клас «Архітектура колажування»: 10 березня

10 березня у Музеї історії Києва розпочнеться з цікавої квест-екскурсії, яку проведе гід музею. Програма екскурсії розроблена спеціально для дітей, тож нудьгувати не буде ніхто!
Після екскурсії, разом зі студенткою KNUBA Анастасією Дубиною, всі охочі зроблять крутий колаж, тему якого організатори тримають у секреті, щоби здивувати вас.

Майстер-клас безкоштовний за умови попередньої реєстрації та придбання вхідного квитка у музей — 40 грн.
Деталі — за посиланням.
Коли: 10 березня.
Місце: Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).

HeForShe Arts Week 2019: 8-13 березня

Вже вдруге у Києві відбудеться HeForShe Arts Week 2019 – мистецький марафон, який об’єднує музеї, галереї, кінотеатри та інші арт-інституції навколо теми гендерної рівності та прав людей.
Цього року програма HeForShe Arts Week стає ще масштабнішою і насиченішою – до неї увійшло понад 15 мистецьких подій.
Інтерактивний гід подіями HeForShe Arts Week 2019 в Україні за посиланням.

Участь вільна за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 8-13 березня.

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко

журналістка, редакторка рубрики Події