Вихідні з дітьми: 30-31 березня

святкові вихідні, афіша київ, афиша киева март, выходные в марте, фестивали в киеве, события, вихідні березень, дитяча афіша вихідних києва, фестивалі у березні, події березня, виставки, дитячі майстер-класи, вихідні у києві з дитиною, где провести выходные с ребенком, куда пойти в феврале всей семьей, куди піти на вихідних з дітьми, мастер классы для детей, пинчукартцентр, пинчук арт центр, PinchukArtCentre, літклуб букмоль, інтерактивні читання для дітей, книжка-картинка, интерактивные чтения для детей, литклуб букмоль чтения, літературний клуб для дітей від букмолі, читанки у книжковій полиці, моя книжкова полиця, французька весна, відкриття французької весни, софійська площа, заняття для дітей та батьків, бібліотека гете інституту, гьоте інститут, Goethe-Institut, Чудовисько Еллі, Мартін Карау, Катя Вернер, український авангард, революція світогляду, національний художній музей України, Coschey, музей ханенків, музичний перфоманс у музеї ханенків,

Illustration: Mist Z

Досі не знаєте, чим зайнятися в останні березневі вихідні? Сходіть на повітряно-циркове вуличне дійство, відвідайте інтерактивні читання та послухайте музику у музеї. Ми вже зібрали найцікавіші події Києва, від яких будуть в захваті і діти, і дорослі.

Вуличне дійство-відкриття Французької весни в Україні: 30 березня

Всі-всі-всі, і дорослі, і малі запрошуються на щорічне феєричне відкриття «Французької весни в Україні!». Повітряно-циркове вуличне дійство «Садівниця Мю і кінематика флюїдів» від французького колективу Transe Express. Небесно-повітряна феєрія, де музика, візуальні образи, неймовірні акробатичні трюки захоплять серця глядачів!
Створена новою командою митців за участі досвідчених учасників колективу, ця вистава пропонує небесно-повітряну феєрію, де музика, візуальні образи, неймовірні акробатичні трюки захоплять серця глядачів.

Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 30 березня, 20:30.
Місце: Софійська площа.

«Зберемося разом» для дітей та батьків: 30 березня

Традиційно в останню суботу місяця PinchukArtCentre запрошує дітей віком 6-9 років та їхніх батьків на сімейне заняття «Зберемося разом». Цього разу дорослі та маленькі учасники детальніше познайомляться з яскравими інсталяціями учасників виставки Future Generation Art Prize 2019 колумбійської художниці Гали Поррас-Кім та датського художника Якоба Стеенсена, які досліджують ставлення людей до різних природних явищ. Здобуті враження та образи, що закарбувалися у пам’яті, учасники відтворять за допомогою глини.

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 30 березня, 16:00.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2).

Літклуб Букмоль: розклад на березень, канікули, март афиша, весна у Києві, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, киев, развитие ребенка, мероприятия для детей, детский клуб, книжки про тигрів, книги про принцес

Букмоль у бібліотеці Goethe-Institut: 30 березня

Усі дівчатка мріють бути милими та красивим принцесами, а тому й малюють повсякчас саме принцес. Хіба не так? Авжеж, не так! Принаймні, далеко не всі дівчатка. І німецька книжка-картинка Мартіна Карау та Каті Вернер «Чудовисько Еллі» є напрочуд переконливим тому доказом.
Сюжет цієї безкінечно симпатичної та дотепної книжки-картинки розповідає про Еллі, намальоване нею рожеве чудовисько та їхні фантастичні пригоди — з принцесами, драконами, лицарями, султанами та іншими невід’ємними складвими казкових світів, які тільки здатна намалювати Еллі. Але навіть створені твоєю уявою світи живуть за власними правилами та, певна річ, мають свої загадки та таємниці. Які саме? Дізнаєтеся на березневій зустрічі Літклубу Букмоль у бібліотеці Goethe-Institut в Україні, а потому спробуєте створити і для себе друга-чудовисько, разом із яким можна буде мандрувати дивовижними світами власної фантазії.
Читання відбудеться у межах спільного проекту Букмоль та Goethe-Institut Ukraine.
Для дітей віком 5+

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 30 березня, 11:00.
Місце: бібліотека Goethe-Institut в Україні (вул. Волоська, 12/4).

Український авангард. Революція світогляду: 30 березня

Через дорогу від Музею, на місці стадіону «Динамо» раніше стояв київський міський театр, де понад сто років тому відбувся виступ поетів-футуристів Давида Бурлюка, Василя Каменського і Володимира Маяковського. На сцені поети підвісили догори дригом рояль, а на запитання здивованої публіки Володимир Маяковський відповів так: «Рояль висить, тому що я на ньому не буду грати». Мистці епатували публіку, роздаючи «ляпаси громадському смаку» та змінюючи традиційні уявлення про завдання мистецтва.
Більше про  світоглядні зміни в супсільній свідомості в 1910-х роках  та про мистців, які зробили революцію в мистецтві, дізнаєтеся  на лекції «Український авангард. Революція світогляду: від кубізму до супрематизму».
Обов’язкова реєстрація.

Вартість квитка: 70 грн, для студентів, школярів, пенсіонерів — 30 грн.
Деталі — за посиланням.
Коли: 30 березня, 12:00.
Місце: Національний художній музей України (вул. Грушевського, 6).

Free Market: 30 березня

Якщо у вас є непотрібні речі, приносьте їх 30 березня на маркет! Одяг, предмети декору, книги, картини, що завгодно, що може стати у пригоді іншим. Всі охочі можуть обрати собі безкоштовно ту річ, яка їм сподобається.

Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 30 березня, 14:00.
Місце: Coschey (вул. Ярославська, 4-Б).

Читанки у книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»: 30-31 березня

У суботу приходьте на магічну читанка «Викрадача Місяця».  Були часи, коли сідало сонце, а на нічному небі не сходив місяць, густу пітьму розганяло лиш полум’я свічок. Захарій Занзіні, король викрутасів, був ласим на чуже і ховаючись у темряві ночі, полював на заховані скарби. Але одного вечора його життя змінилося — і все через одну осяйну дивовижу. Яку саме? Дязнаєтеся на читанці. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
А в цей час на вул. Срібнокільській, 1-А вас чекатиме казкова читанка, де ви почитаєте захопливі та повчальні казки, обговорите їх та засвоїте основні секрети казкотерапії.  Ви дізнаєтесь, як поговорити з дитиною про булінг, конфлікти, дружбу та багато інших важливих тем, не використовуючи нудних повчань та нотацій. Тож ця зустріч буде цікавою для дітей та корисною для батьків. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Неперевершена читанка про маленьке мишеня Сильвестр чекає вас у неділю. Мишеня було зовсім самотнє, адже ніхто не хотів мати за друга сіру мишу. Одного дня, почувши, як хлопчик грає на скрипці, Сильвестр змайстрував собі з маленького ключика скрипку і це змінило його життя. Приходьте на читанку дізнатися продовження цієї цікавої історії. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Деталі — за посиланням.
Коли: 30-31 березня.
Місце: книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця» (вул. Пушкінська, 7 та вул. Срібнокільська, 1-А).

«Майстерня можливостей» з художницею Катериною Бучацькою: 31 березня

«Майстерня можливостей» – особливий освітній проект PinchukArtCentre, в якому дорослі люди з особливостями розвитку, спільно з художниками, вирішують конкретні творчі задачі. Майстерня дає можливість учасникам проекту використати свої знання і вміння на практиці, усвідомити результати своєї роботи, отримати новий досвід та спілкуватися з оточуючими. Під час заняття студенти формують просторові уявлення, самоконтроль, розвиток сенсорної сфери, тренують дрібну моторику. Виявлення прихованих талантів кожного та перетворення їх в актуальні можливості – основна задача проекту. Також «Майстерня можливостей» покликана сприяти толерантності у суспільстві і культурному різноманіттю.
У неділю, 31 березня, о 15:00 PinchukArtCentre запрошує людей з особливостями розвитку старше 12 років на чергову зустріч освітнього проекту на тему «Пам’ять». Під час заняття учасники створять циферблат, на якому розмістять предмети або дії, що асоціюються з певною годиною доби. Заняття проведуть художниця Катерина Бучацька та психологиня Ольга Шишлова.

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 31 березня, 15:00.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2).

Музичний перфоманс у музеї Ханенків: 31 березня

Атмосфера відпочинку чекатиме вас у музеї Ханенків цієї неділі. Адже відбудеться музичний перфоманс «Чистота і ясність». В цей день можливо все. Прокидається природа. Приходять нові ритми. Приходить нова краса. В східних країнах — Новруз — новий рік. В Китаї на цей час припадає дивовижний місяць «цин мін» —  в перекладі «чистота і ясність». Коли збирають перший молодий п’янкий білий і зелений чай. Буде так само поважно, медитативно, глибоко і спокійно. Але обов’язково буде зовсім нове відчуття.

Вартість квитка: 120 грн
Деталі — за посиланням.
Коли: 31 березня, 17:00.
Місце: музей Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17).

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко

журналістка, редакторка рубрики Події