Вихідні з дітьми: 5-6 травня

Illustration: Alex Tait

Щоби вихідні були по-справжньому захопливими та незабутніми, проведіть їх разом з усією родиною. А де і як краще це зробити? Дізнаєтеся в нашій афіші найцікавіших подій Києва!

«Контрольна робота» втручання Дениса Панкратова: 3-6 травня

03-06 травня в залі повоєнного живопису НХМУ буде представлено інсталяцію – втручання в музейну експозицію Дениса Панкратова «Контрольна робота». Втручання фокусується на зв’язку погляду сучасного глядача з художніми творами соціалістичного реалізму.
Робота відбувається у межах семінару «Соціалістичний реалізм. Здаватися іншим», який продовжується серією мистецьких робіт – гіпотетичних втручань у історичне та актуальне функціонування соцреалізму в наукових і репрезентаційних стратегіях музею та суміжних інститутах мистецтва в Україні.

Деталі — за посиланням.
Коли: 3-6 травня.
Місце: Національний художній музей України (вул. М. Грушевського, 6).

Зберемося разом! Заняття для сімей з дітьми: 5 травня

PinchukArtCentre запрошує сім’ї з дітьми віком 6-9 років на заняття сімейної програми «Зберемося разом!», де учасники покроково познайомляться зі світом сучасного мистецтва. В результаті заняття діти навчаться описувати предмети мистецтва і висловлювати свої думки, а дорослі — відповідати на найпростіші та неймовірніші питання своїх дітей.
Травнева зустріч буде присвячена архаїчним смислам у сфері сучасного мистецтва. Під час заняття учасники здійснять подорож скрізь масштабну інсталяцію Дінео Сеше Бопапе та самостійно спробують створити символи з глини.

Деталі — за посиланням.
Коли: 5 травня, 16:00.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2).

Літклуб Букмоль: розклад на травень, весна у Києві, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, киев, развитие ребенка, мероприятия для детей, детский клуб

Літклуб Букмоль: 5-6 травня

Травневі дні з легким весняним вітерцем і не надто палючим сонцем просто створені для того, щоби запускати в небо яскравих повітряних зміїв. Але зі зміями не все так просто — інколи вони потрапляють у пасти дерев. Що ж потрібно робити, коли повітряний змій застрягає у кроні дерева, розповість Флойд — герой дотепної та дещо філософської книжки-картинки незрівнянного Олівера Джефферса «У кроні», яку Букмоль прочитає 5 травня у кав’ярні «На Станіславського». Деталі та форма для обов’язкової реєстрації тут
6 травня Літклуб Букмоль та Дитяча Бібліотека на Подолі запрошують усіх у подорож разом із героями книжки-картинки «Подорож», яку створила Франческа Санна. Але подорожувати ви будете не загадковими фантастичними світами з вигаданими драконами та чудовиськами, а цілком реальними, у яких, втім, також знайшлося місце і для лихих монстрів, і для захопливих пригод. Деталі та форма для обов’язкової реєстрації тут.
А вже о 12:15 у неділю Букмоль прочитає український переклад книжки-картинки відомого дитячого письменника Бенджі Девіса «Мій друг кит» — чарівної та проникливої історії самотнього маленького хлопчика та кита, якого викинуло на пляж після шторму. Деталі та форма для обов’язкової реєстрації тут.

Коли: 5 травня, 12:00; 6 травня, 11:00 та 12:15.
Місце: кав’ярня На Станіславського (вул. Станіславського, 3); Дитяча бібліотека на Подолі (вул. Межигірська, 25); Остання Барикада (Майдан Незалежності, 1).

Як взаємодіяти із видавництвами: 5 травня

Успіх письменника залежить не тільки від його таланту й працьовитості. Книжка – це результат спільних зусиль багатьох людей. Але письменники переважно звикли працювати на самоті. Письменник, сценарист та викладач Володимир Арєнєв розповість про те, що треба враховувати та на що звертати увагу, коли справа доходить до підписання угоди, як знайти спільну мову із випусковим та літературним редакторами та як взаємодіяти із художниками, піарниками та відділом продажів.

Деталі — за посиланням.
Коли: 5 травня, 14:00.
Місце: Freud House (вул.Костянтинівська, 21).

Все зрозуміло: інтелектуальний роман: 5 травня

Інтелектуальний роман — жанр модерністський, хоча коріння явища залягають, звичайно, глибше. Але саме в ХХ столітті, на перетині філософії та літератури — і при наявності підготовленого читача, — виникли його головні тексти. І першими тут були німці: Томас Манн і Герман Гессе — письменники-титани, сучасники і великі друзі, які, все ж, у своїх книгах відповідали на важкі виклики епохи по-різному. Про них і піде розмова, поставивши з одного боку «Чарівну гору» і «Доктора Фаустуса», а з іншого — «Нарциса і Гольдмунд» і «Гру в бісер». Хто кого? Або ж так: хто і про що?

Деталі — за посиланням.
Коли: 5 травня, 13:00.
Місце: BOtaN (вул. Воздвиженська, 9-19).

Ришард Клющинський «Мистецтво і наука як виклик»: 5 травня

Мистелький Арсенал запрошує музейників, кураторів та арт-менеджерів на семінар Ришарда Клющинського «Мистецтво і наука як теоретичний і кураторський виклик».
Під час семінару Клющинський обговорить завдання, які тенденції art & science ставлять перед людьми мистецтва: художниками, кураторами, галеристами. Він представить різні форми art & science, звертаючись до виставок, які відбувалися в рамках програми. Він також проаналізує різні концепції співпраці між мистецтвом і наукою, а також конкретні підходи та роботи художників, запрошених до програми.

Деталі та реєстрація — за посиланням.
Коли: 5 травня, 16:00.
Місце: Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12).

Весняний ярмарок: 5-6 травня

Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує на традиційний «Весняний ярмарок народного мистецтва», що відбудеться на «Співочому полі». Народні митці з усіх куточків України познайомлять відвідувачів з традиційними ремеслами українців: гончарством, ковальством, вишивкою, ткацтвом та ін. Ви зможете придбати виготовлені з великою любов’ю вироби народного мистецтва. Серед мальовничих краєвидів музею послухаєте давні українські пісні у виконанні кращих фольклорних колективів України. А на найменших гостей чекає захоплива програма з народними іграми та забавами.

Деталі — за посиланням.
Коли: 5-6 травня.
Місце: Національний музей народної архітектури та побуту України (вул. Академіка Тронька).

Етно-фест: 5-11 травня

Етно-фест «Традиції. Емоції. Життя» — це новітній культурний захід-фестиваль, метою якого є збереження творчої спадщини і традицій корінних народів і національних меншин України.
В рамках фестивалю гостей очікують виступи творчих колективів і співаків, майстер-класи, інтерактивні розваги для дітей, виставки живопису та книг, етно-ярмарок і, звісно, смачні національні страви української, кримсько-татарської, вірменської, грузинської кухонь.
Фестиваль проводиться під патронатом Міністерства культури, за сприяння КМДА та Подільської РДА.

Деталі — за посиланням.
Коли: 5-11 травня.
Місце: Контрактова площа.

Демонстрація «Хижі рослини»: 6 травня

Якщо з якихось причин Ви сумуєте в весняні дні — то Національний науково-природничий музей НАН України запрошує вас до себе. Поєднайте цікаве та веселе на демонстрації про найзагадковіші рослини нашої планети. Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ви зможете дослідити будову їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомитися з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна. Опануєте ази вирощування росичок з насіння й кожен учасник забере з собою свою власну хижу міні-плантацію. А на завершення зіграєте у затишний «Комахоїдний квест» у стінах відділу ботаніки природничого музею.

Деталі — за посиланням.
Коли: 6 травня, 15:00.
Місце: Національний науково-природничий музей НАН України (вул. Богдана Хмельницького, 15).

Art weekend в Art Mаll: 6 травня

Плануєте вихідні, але ще не знаєте, чим зайняти ваше чадо? Тоді приходьте 6 травня в ТРЦ Арт Молл, де на дітлахів буде чекати яскрава програма: шоу мильних бульбашок, майстер-клас з малюнків на воді, майстер-клас «Мозаїка з круп». Такі творчі майстер-класи, дозволять вашим дітям проявити креативність і реалізувати свої ідеї.

Деталі — за посиланням.
Коли: 6 травня, 13:00.
Місце: ТРЦ Арт Молл (вул. Заболотного, 37).

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко

журналістка, редакторка рубрики Події