Вихідні з дітьми: 11-12 травня

найцікавіші події києва в травні, афіша київ, афиша киева май, выходные в мае, фестивали в киеве, события, вихідні травні, дитяча афіша вихідних києва, фестивалі у травні, події травня, виставки, дитячі майстер-класи, вихідні у києві з дитиною, где провести выходные с ребенком, куда пойти в мае всей семьей, куди піти на вихідних з дітьми, мастер классы для детей, заняття для дітей, творчі курси для дітей, своїми руками, творчість, літклуб букмоль, інтерактивні читання, книжка-картинка, літературний клуб для дітей від букмоль, литклуб букмоль, чтения для детей от букмоли, розклад літклубу букмоль, моя книжкова полиця, заняття для дітей у PinchukArtCentre, пінчукартцентр, пінчук, каляки маляки, сімейна неділя, кінопоказ, бібліотека майбутнього, бібліотека на подолі валі котика, Розенкранц і Гільденстерн мертві, лекція про ханенків, нхму, національний художній музей України, фемінізм і християнство, Creative Women Space, Коли вовк зголоднів, на станіславського, місто професій, парк шевченка, Національний музей історії України, дитячий день «Магія символів: як писали до появи алфавітів»

Illustration: Lieke van der Vorst 1

На носі вихідні, а ви досі не знаєте, як зробити їх справді захопливими та незабутніми для своєї родини? Шукайте відповіді в нашій афіші найцікавіших подій Києва!

Кінопоказ «Розенкранц і Гільденстерн мертві»: 11 травня

How dost thou, sweet lord? Цієї суботи приходьте на кінопоказ у бібліотеці Валі Котика дивитися незалежне британське кіно – своєрідне, дотепне, трохи дивне та приправлене обов’язковим характерним абсурдом.
«Розенкранц і Гільденстерн мертві» – єдиний фільм видатного британського драматурга Тома Стоппарда. Так само як і однойменна п’єса Стоппарда, ця стрічка – про проблеми та міркуваннях другорядних героїв шекспірівського «Гамлета», таких собі «маленьких людей», що запам’яталися читачам хіба що своєю смертю.

Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 11 травня, 14:30.
Місце: бібліотека ім. Валі Котика для дітей (вул. Межигірська, 25).

Київські колекціонери Ханенки: 11 травня

Історії колекціонерів мистецтва не менш захопливі за пригодницькі романи. Проте і вони сповнені білих плям та загадок. Від родинного архіву Ханенків майже не залишилося документів, адже Варвара заповіла спалити більшість паперів.
Реконструювати історію їхнього життя та історію формування колекції допомагають мемуари її чоловіка Богдана Ханенка, видані у 2009 році. Він згадував, як під час випадкової розмови з московським кіннозаводчиком М. Малютіним з’ясувалося, що той, нещодавно ставши власником будинку з багатьма старовинними картинами, викинув їх як непотріб на горище. Богдан Ханенко одразу ж оглянув той «непотріб» і вирішив купити все. Тієї ж ночі він перевіз до себе майже 100 малярських творів, і серед них такі перлини як натюрморт Сурбарана «Посуд та млинок для шоколаду», «Портрет старого в східному одязі» школи Рембрандта, «Воскресіння Лазаря» школи Рубенса, «Танцюючі німфи» Креспі, твори італійської, голландської, фламандської шкіл живопису.

Реєстрація — за посиланням.
Деталі — за посиланням.
Коли: 11 травня, 14:00.
Місце: Національний художній музей України (вул. Грушевського, 6).

Фемінізм і християнство: 11 травня

Серія дискусій «Феміністична кава» продовжується. Мета ініціативи – підняти та обговорити питання гендерних стереотипів, суспільної нерівності та несправедливості, які існують у нашому суспільстві.
Цієї суботи учасники обговорять, як на практиці поєднувати фемінізм та християнство, зокрема розповсюджене в Україні православ’я? Адже існує теза, що авраамічні релігії – мізогінні; питання, на які християнство, православ’я зокрема, і фемінізм дають протилежні відповіді: дошлюбний секс, аборти, пролайф, ЛГБТ; як відбувається виховання дітей, якщо мама – віруюча феміністка.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 11 травня, 12:00.
Місце: Creative Women Space (пров. Михайлівський 9-Б).

Дитячі вихідні у PinchukArtCentre: 11-12 травня

Дитячі заняття у PinchukArtCentre продовжуються! У суботу о 12:00 відбудеться заняття «Каляки-маляки» для дітей 4-5 років, під час якого діти створять портрети своїх мам до Дня матері. Реєстрація за посиланням.  А вже о 14:00 дітей віком 9-12 років чекають на другому занятті «Суботній квест», під час якого учасники продовжать роботу над своїм арт-буком. Реєстрація тут. У неділю, 12 травня, о 12:15 відбудеться англомовне заняття «Сімейна неділя» для дітей 7-9 років про різноманітні живописні стилі. Реєстрація за посиланням.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланням.
Коли: 11-12 травня.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2).

Літклуб Букмоль: розклад на травень, канікули, май афиша, весна у Києві, Читаймо дітям уголос, популяризація читання, вчимо дітей слухати й читати, казки, майстер-класи для дітей, афіша подій у києві, культурні події в києві, безкоштовні заходи для дітей, розваги для дітей, альтернативна освіта, розвиток дитини, українські книжки для дітей, сторітайми, творчість, популяризація читання, киев, развитие ребенка, мероприятия для детей, детский клуб, книжки про тварин, травневі для родини

Літклуб Букмоль: 12 травня

Що робити, якщо ви страшенно голодний, але дуже вихований вовк? Як вполювати собі на вечерю не простого, а міського кролика, коли навколо — самі надокучливі сусіди? Книжка-картинка Крістін Ньюман-Віллемін та Кріс Ді Джакомо «Коли вовк зголоднів» — це ще одна історія про Великого та Лихого Сіроманця (які ми любимо понад усе, ви ж знаєте). А також історія про ніж, ввічливість, когнітивний дисонанс, і жменьку овочів.
Після читання та обговорення цієї іронічної постмодерної книжки всі учасники осмислять та переосмислять її на майстер-класі.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Деталі — за посиланям.
Коли: 12 травня, 12:00.
Місце: кав’ярня На Станіславського (вул. Станіславського, 3).

Місто Професій: 12 травня

Кожна дитина має шанс реалізувати свій потенціал. «Місто професій» — міжнародний проект, що вже п’ятий рік реалізовується в Україні.
У парковій зоні розгорнеться  імпровізоване місто Професій. При вході кожна дитина отримує паспорт, карту представлених професій та має можливість «влаштуватися на роботу». Після короткого майстер-класу від фахівців своїх галузей, таких як рятувальник, пожежник, кінолог, вибухотехнік, поліцейський, лікар, соціальний працівник, криміналіст, будівельник, перукар, агроном, ветлікар, діджей, автослюсар, продавець, банкір, кухар, актор, модель, кравець тощо, діти приступають до «роботи».

Вхід вільний.
Деталі — за посиланням.
Коли: 12 травня, 12:00.
Місце: парк Шевченка.

Недільні читанки: 12 травня

В неділю у книгарні-кав’ярні на вул. Пушкінській, 7 на дітей чекають аж дві зворушливі історії, від яких потеплішає на серці і обов’язково захочеться обійматись. «Я люблю тебе, мій Алфі» — про лисеня, що вирушило на пошуки маминої любові. Алфі вирушив на пошуки лісом, аж поки друг не підказав йому, як знайти матусину любов набагато ближче до дому. «Я люблю тебе, мамо» — ніжну книгу, що нагадує про м’які ранкові обійми, вечірній затишок, відчуття тепла й захищеності поряд з найріднішою людиною. Вхід вільний за реєстрацією.
А у книгарні-кав’ярні на вул. Срібнокільській, 1-А читатимуть «Так сильно люблю тільки тебе» — про зайчика Йозі, який посварився з мамою: він постійно мусить прибирати, умиватися, а також робити ранкову зарядку! У друзів точно набагато краще, подумав Йозі й просто пішов з дому. Проте вдома в друзів йому чогось так бракувало, що його серце стискалося і боліло. Та «Моя любов» — неймовірну зворушливу книгу про материнську любов від французької письменниці Астрід Деборд та ілюстраторки Полін Мартен. А після читання всі охочі спробують змайструвати щось особливе для мами. Вхід вільний за реєстрацією.

Деталі — за посиланням.
Коли: 12 травня.
Місце: книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця» (вул. Пушкінська, 7 та  вул. Срібнокільська, 1-А).

Дитячий день «Магія символів: як писали до появи алфавітів»: 12 травня

Поява писемності – одна з поворотних подій в історії цивілізації, що назавжди змінила світ. Можливість зберігати та накопичувати знання, спілкуватись та передавати інформацію на небачені відстані є однією з основ нашого сучасного життя. Але як вирішувались ці завдання до винайдення письма?
Учасники помандрують у дописемні часи і спробують зрозуміти, як давні люди передавали інформацію без абеток і літер, відтворять шлях, котрий пройшла писемність від давнини до сьогодення. Також дізнаються, як люди у давнину зображали світ довкола себе, як виражали власні думки за допомогою піктограм та символів, поекспериментують з дивними і незвичними матеріалами, якими послуговувалися задовго до появи паперу та ручки.
Під час програми діти попрактикуються у створенні різних видів прадавнього письма: печерний живопис, глиняні таблички, піктограми та інші.

Деталі — за посиланням.
Коли: 12 травня.
Місце: Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2).

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події