«Майстерня історій» – це безкоштовний літературний гурток для підлітків віком від 14 до 18 років.
Новини / Новина
21 Вересня 2015
3908
“Майстерня історій”: літературна студія для підлітків
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Cicuta Bookshop, Bartleby & company, майстерня історій, літературна школа, безкоштовні курси для підлітків, підліткова література, як стаит письменникомЯк написати вірш, оповідання, драму або цілий роман? Що потрібно для того, аби вигадати ідеальний сюжет для коміксу? Як стати автором бестселеру? Відповіді на ці та багато інших питань можна знайти на заняттях безкоштовної літературної студії для підлітків «Майстерня історій». Детальніше про майстерню Букмоль розпитала кураторок проекту – Катерину Туранську та Юлію Конопляну (Cicuta Bookshop, Bartleby & company).

Що таке “Майстерня історій”?

Все дуже просто. «Майстерня історій» – це літературний гурток для підлітків віком від 14 до 18 років. Правда, вікового цензу нам не дуже вдається дотриматися, зараз є й молодші і старші учасники.

Заняття безкоштовні, проходять двічі на тиждень у приміщенні нової бібліотеки Київського палацу дітей та юнацтва і триватимуть до кінця навчального року.

Можливість розказати про те, що для тебе є найцікавішим або найболючішим, тому, хто готовий тебе вислухати і сприйняти серйозно, це не жук чхнув, це важливіше за отримання атестату.

Як і нашу дорослу літературну майстерню Bartleby & Company, підліткову ми задумували як простір для навчання та спілкування тих, хто жити не може без вигадування історій, хто пише сам і цікавиться тим, що пишуть інші, хто читає вночі, зранку і вдень, хто думає, що він – реінкарнація Селінджера чи Бредбері, хто переконаний, що життя для того, щоб написати свою історію. Це надійний прихисток для тих, хто впевнений, що реальність – це все те, на що здатна твоя уява.

У підлітковому віці такі гострі відчуття всього, такі дивні злами, супер-сильні емоції та уява. Кожний новий досвід – наче відкриття наднової. Ці твої до-20-ти, це твоя світність, ти дорослішаєш, і вона згасає, якщо вчасно не знайшов, що згодувати своєму внутрішньому вогню. Тому найбільше – ми слухаємо тих, хто прийшов до майстерні, разом обговорюємо їх ідеї, постійно нагадуємо вести записи та й просто даємо простір, щоб вони ділилися своїми інтересами між собою. А потім разом дивимося, як це перетворити на історію, або як її покращити. Можливість розказати про те, що для тебе є найцікавішим або найболючішим, тому, хто готовий тебе вислухати і сприйняти серйозно, це не жук чхнув, це важливіше за отримання атестату.

Cicuta Bookshop, Bartleby & company, майстерня історій, літературна школа, безкоштовні курси для підлітків, підліткова література, як стаит письменником

У чому полягає мета проекту?

Ми створили майстерню, щоб підлітки писали і отримували від цього задоволення.

Найперше йдеться про те, щоб вчитися писати і ясно висловлювати свою думку. Ми говоритимемо про створення характерів та мотивації персонажів, розробку сюжету, створення конфлікту, про мову. Йтиметься про інструменти і ресурси, необхідні для того, щоб цікаво розказати історію. Зрештою, про те, що це всього лише умовності, і ти ладен все змінити.

Ми створили майстерню, щоб підлітки писали і отримували від цього задоволення. Це свого роду демістифікація як письменницького процесу, так і будь-якого творчого процесу. Втілювати свої ідеї – це нормально, це не привілей окремих людей. Тут ми вчимося розповідати історії, але цей досвід буде надихаючим для будь-якої їхньої діяльності за межами майстерні.

Програма курсу?

Протягом року ми писатимемо оповідання, вірші, п’єси, створюватимемо комікси. З’ясуємо, з чого складаються цікаві історії, чим антиутопія відрізняється від кіберпанку, звідки беруться яскраві персонажі та як зі слів створити власний світ. Спробуємо порозумітися із дадаїстами, дізнаємося все про документальний і біографічний театр, та навіть поставимо власну п’єсу. Читатимемо улюблені книжки і говоритимемо про них. Познайомимося із сучасними українськими письменниками, побуваємо на літературних фестивалях, презентаціях нових книжок, театральних читках. Відсвяткуємо день народження Холдена Колфілда і грандіозний випускний.

Як записатися?

Ми шукаємо письменників віком від 14 до 18 років. Щоб записатися, треба надіслати нам повідомлення у соцмережі або зателефонувати.

Cicuta Bookshop, Bartleby & company, майстерня історій, літературна школа, безкоштовні курси для підлітків, підліткова література, як стаит письменником

Контакти:
fb.com/maysternya.istoriy
vk.com/maysternya_istoriy
+38 (093) 621-51-51

Розклад:
Середа / 16:15 – 19:15
П’ятниця / 16:15 – 19:15

Адреса: Київський палац дітей та юнацтва (вул. Івана Мазепи, 13)

Київський палац дітей та юнацтва літературна школа Майстерня історій навчання